JUN: JIH - PLZ 2:4

Junioři jsou i po jedenáctém utkání extraligy stoprocentní!

Jako nůž máslem zatím procházejí mladí indiáni extraligou. Ani v Jihlavě se jejich stoprocentní jízda nezasekla, o osudu utkání rozhodla prakticky již úvodní perioda.

HC Dukla Jihlava - HC Škoda Plzeň

2:4
0:3, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 40. Čermák (Matějíček, Menšík), 59. Sapík (Matějíček, Menšík) – 11. Slanina (D. Soukup, Hamšík), 14. Slanina (Ženíšek, Kvasnička), 20. Hamšík (Slanina, Malát), 60. Marcel (Kopic). Průběh utkání: 0:1, 2:3, 2:4.

HC Dukla Jihlava

Maláč (Pulda) – Číhal, Kerber, Vranka, Sapík, Matějíček, Topol – Nevšímal, Melenovský, Zdarsa – Jungwirth, Menšík, Rauš – Pavelec, Čermák, Vyvial – Bačkovský.

Němeček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner, Malák – Kvasnička, Kopic, Korčák – Malát, Dvořák, Slanina – Marcel, M. Soukup, D. Soukup – Ženíšek.

Adam Ženíšek 0 1 1 1 0

Západočeši museli v úvodu utkání ustát oslabení, aby poté sami ve své první početní výhodě udeřili. Přesilovkový kolotoč zakončil Jan Slanina. Zanedlouho poté oslovil stejného hráče mezi kruhy Ženíšek a Škoda šla do trháku. Ten navíc v poslední vteřině úvodní části ještě navýšil Jakub Hamšík, který se mohutně opřel do kotouče na modré.

V prostřední části jako první zahrozil z podobné parkety Čermák, Němeček vyrazil do rohu. Poté útočil na hattrick střelou z otočky Slanina, leč pouze zaduněl na zadní mantinel. Lépe mířil z nadějné pozice Kerber, muž s maskou indiánů se prezentoval rychlou lapačkou. Skóre se tak měnilo až ve dvojnásobné výhodě Dukly, kdy se z kruhu gólovou ranou prezentoval Patrik Čermák.

Poslední dějství odstartoval Hamšík, jeho rána ale Maláče zasáhla do helmy. Lépe zase mířil Kremláček, možná ale až moc - orazítkoval břevno. Jistotu výhry tak chtěl stvrdit Kvasnička, gólman Jihlavy zakročil vyrážečkou. Sám poté necelé dvě minuty zamířil na střídačku a vyplatilo se, drama v šesti bruslařích zařídil Matyáš Sapík. Více ale již svěřenci Petra Vojana nepřipustili - naopak. Opuštěnou domácí svatyni ještě trefil pět vteřin před závěrečnou sirénou Marcel Marcel. Škoda je tak nadále stoprocentní, v jedenácti utkáních zapsala plný počet třiatřiceti bodů!

Michal Broš (HC Dukla Jihlava): „Po včerejší prohře s Varama jsme apelovali na to, že je potřeba plnit nějaký plán a věci, co chceme, aby tam byly. Což se nám úplně nepovedlo tu první třetinu, kdy ten výkon nebyl úplně špatný, ale byly tam ty tři momenty, který nás pak nakonec stály ten zápas. Pak tu byl ten výborný výkon ve druhé a třetí části, kdy jsme byli rovnocenný soupeř jednomu z nejlepších týmů téhle soutěže. A nedarovali jsme jim nic jak fyzicky, tak co se týče hry. Pak jsme ještě šahali po nějakým tom bodu, sice to nakonec nevyšlo, ale za ty poslední dvě třetiny se nemusíme stydět.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „My jsme dneska narazili na soupeře, který je hrozně houževnatý, dobře bruslí a dohrávají souboje. Dostali jsme se do vedení, ale hráli jsme první dvě třetiny ne úplně to, co jsme chtěli. Soupeř nám snížil, ale zbytek utkání už jsme si pohlídali.“