JUN: PLZ - SPA 2:1

Junioři zvládli souboj prvního s druhým a jsou stále stoprocentní!

Mladé pušky si i ve svém dvanáctém extraligovém zápase připsaly na své konto všechny body, před lídrem soutěže se musela sklonit i druhá pražská Sparta.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:1
1:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Marcel (Ženíšek, Soukup), 28. Malát (Kremláček) – 51. Konečný (Tomek, Bareš) Průběh utkání: 2:0, 2:1

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Zimmermann

8:8
2:0
33:23
68

Němeček (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák, – Kvasnička, Kopic, Korčák, Malát, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Pešek

Krbeček (Hrabal) – Tomov, Šindelek, David, Tomek, Ducháč, Chvátal, Port, – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Bareš, Konečný, Vitouch, Zembol

Adam Ženíšek 0 1 1 -1 0

Do utkání vstoupila lépe Plzeň, která již ve druhé minutě zásluhou Dominika Soukup, Adama Ženíška a Marcela Marcela šla do vedení. Pak mohl srovnat Albert Bareš, ale neproměnil trestné střílení. Za chvíli to na druhé straně od levého kruhu zkoušel Malák, také neúspěšně. Se stejným výsledkem se setkal Hamšíkův pokus od modré. Na to se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku dostal Slanina, ani on však Krbečka nepřekonal a indiáni šli do šatny s jednobrankovým vedením.

Druhá perioda začala snahou obou týmů o získání útočného pásma. To se podařilo indiánům a od modré to zkoušel neúspěšně Pánek. Co se nepovedlo Pánkovi, to se chvíli na to podařilo Sebastiánovi Malátovi, který při dvojité přesilové hře překonal Krbečka. Potom mohl snížit Slavíček, jeho střelu Němeček viděl a zastavil svojí lapačkou. Pak Hamšík snažil kotouč dostat do sparťanské svatyně, to se mu nepodařilo.

V poslední třetině se nejprve snažil Němečka překvapit Vitouch, ten ji očekával a zastavil. Následně pokus Tomova skončil v ochranné síti. Pak se do druhé brány pokoušel protlačit puk Marcel. V polovině třetiny se Pražanům podařilo vyrovnat, když do plzeňské svatyně dostal puk Jakub Konečný. Na to mohl srovnat od modré čáry Ducháč, jenž trefil pouze Němečkovu výstroj. Další gól k vidění nebyl a souboj prvních dvou mužstev tabulky vyhrála domácí Plzeň, která dál kráčí soutěží bez ztráty bodu!

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Tak samozřejmě takhle by asi měl vypadat juniorský hokej. Potkaly se dva velmi dobré týmy a mělo to tempo, kvalitu. Tak jak jsem říkal kvalitní juniorský hokej, nechci říkat reklama na juniorský hokej, to by bylo odvážné, ale takhle si představujeme, aby to bylo rozvojová soutěž pro všechny hráče. Jsme rádi za vítězství, že jsme protáhli naši šňůru a chci kluky pochválit, protože dneska to bylo velmi vybojované utkání.“