JUN: HAV - PLZ 3:4

Junioři skvělým obratem natáhli vítěznou šňůru!

Mladí indiáni po včerejší výhře v Třinci dnes v Havířově nezačali dobře. Rychle ztráceli o dvě branky, ještě v polovině střetnutí domácí vedli 3:1. Jenže lídr soutěže ukázal svou sílu a zapisuje jednadvacáté vítězství ve čtyřiadvacátém kole!

AZ Residomo Havířov - HC Škoda Plzeň

3:4
2:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Becher, 6. Bárta (Kubíček, Byčkov), 30. Špaček (Bárta, Kubíček) – 20. Kvasnička (Hamšík, Pavlák), 32. Kopic (D. Soukup, Slanina), 43. M. Soukup (Korčák, Dvořák), 44. Slanina (Dolhý). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Rozhodčí: Vaněk, Goňa – Vengřín, Hlavatý

vyloučení
5:8
Využití
1:0
střely na branku
31:40
Diváci
85

AZ Residomo Havířov

Nowak (Zlatnický) – Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka, Kolat, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Kalčík, Byčkov, Špaček, Hledík, Bárta.

HC Škoda Plzeň

Lokajíček (6. Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Jánský, Malák, Pavlák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Soukup M., Pešek, Soukup D., Ženíšek, Kuchárik

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jan Lokajíček 6 3 2 1 33,33 0
Josef Němeček 55 28 1 27 96,43 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Adam Dolhý 0 1 1 -1 2
Adam Dvořák 0 1 1 1 0
Jakub Hamšík 0 1 1 3 0
Matěj Houdek 0 0 0 1 0
Martin Jánský 0 0 0 1 0
Marek Kopic 1 0 1 2 2
Matěj Korčák 0 1 1 1 2
Daniel Kuchárik 0 0 0 -1 0
Vlastimil Kvasnička 1 0 1 0 4
Daniel Malák 0 0 0 0 2
Dominik Pavlák 0 1 1 0 0
Ondřej Pešek 0 0 0 -1 0
Jan Slanina 1 1 2 2 2
Marek Soukup 1 0 1 1 0
Dominik Soukup 0 1 1 0 2
Adam Ženíšek 0 0 0 1 0

komentář

Havířov začal zostra, již po třiasedmdesáti vteřinách hry vlétl středem kluziště do pásma Ondřej Becher a vymetl horní růžek. Po chvilce bylo s hosty ještě hůře. Denis Bárta natáhl ke střele na levé straně a zamířil přesně k bližší tyči. Škoda reagovala střídáním gólmanů a Němeček se hned musel činit, když pálil Špaček a dorážel Kyselý. Gólově ovšem uspěla Plzeň. Vlastimil Kvasnička se dostal ke kotouči mezi kruhy a zamířil přesně mezi betony Nowaka. Vteřinu před první sirénou se ještě strhla mela, kromě šesti menších trestů ale nic víc nepřinesla.

Prostřední část odšpuntoval Slanina, který obkroužil branku a jal se rychle zakončovat, muž s maskou Havířova odolal. Podobně jako na druhé straně Němeček, před kterým se zjevil Horváth a po chvilce z mezikruží pálil Pastor. Ujala se tak až druhá dorážka Adama Špačka, jenž využil přesilovou hru. Jenže vzápětí vyrovnal Marek Kopic prakticky totožným způsobem a drama pokračovalo. Vyrovnat navíc mohl brzy Kuchárik, zblízka ale ztroskotal na betonech Nowaka.

Úvod poslední periody znamenal rozuzlení dramatu. Nejprve totiž Marek Soukup zakončil rychlý výpad svých barev, za necelou minutu pak dokonal obrat Jan Slanina. Stejný hráč mohl za nedlouho poté přidat i pátý gól, když se prokličkoval až před svatyni domácích, její strážce ale zakročil vyrážečkou. Němeček zase čelil dorážkám Pastora a Fědora. Skóre se ovšem i přes následnou hru bez brankáře AZtu neměnilo, lídr soutěže tak opět odskočil svým pronásledovatelům v průběžné tabulce.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (AZ HEIMSTADEN Havířov): „Dnes jsme hráli proti nejlepšímu týmu soutěže a z tohoto zápasu odcházíme se vztyčenou hlavou. Samozřejmě porážka bolí, ale zase musíme uznat kvalitu Plzně. Kluci nechali na ledě všechno, bojovali neskutečným způsobem. Myslím si, že jsme do třetí třetiny vstoupili trochu zakřiknutě, že bychom mohli s Plzní uhrát nějaké body. No a pak jsme dostali, po dvou takových hrubých individuálních chybách, dva góly. Když jsme se toho trochu zalekli, ale já jsem na to mužstvo hrdý, protože jsme donutili Plzeň hrát na 120 procent, aby ten zápas mohli otočit. Hráli jsme proti kvalitě a myslím si, že se nemáme rozhodně zač stydět.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Opět nás čekal soupeř, který hraje o vše a bylo to na jeho nastavení i hře vidět. Dnes jsme nasadili od začátku mladého gólmana, ale hned z prvních dvou střel jsme dostali dva laciné góly. Museli jsme tak hned po šesti minutách sahat do sestavy a udělali nutné změny. Postupně jsme pak přebírali zápas do svých rukou, ale neproměnili několik výborných šancí. Bohužel i dnes jsme hráli dost oslabení a naopak neměli přesilovky, přestože jsme vozili domácí na zádech jako medvědy... Musím dnes kluky pochválit, protože jsme takto těžký zápas otočili a bereme tři body. V reprepauze musíme tým hlavně zkonsolidovat, protože těch změn, odchodů a zranění je teď už moc.“