JUN: ZLN - PLZ 4:2

Junioři zapisují čtvrtý nezdar v sezóně

Lídr soutěže se vydal na svůj předposlední duel v tomto kalendářním roce, avšak lépe začal Zlín, který udeřil již v první minutě střetnutí.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:2
1:0, 1:0, 2:2

Branky a nahrávky: 1. Luža (Tomeček, Talafa), 26. Luža (Laciga, Kunst), 56. Heš (Talafa, Frömel), 59. Talafa – 48. Dáňa (Dvořák, Dolhý), 57. Adamec (Dvořák). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

PSG Berani Zlín

Šarman (Synek) – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl (C), Kráčalík – Marek, Tomeček, Martinec, Dědek, Masař, Heš, Frömel, Luža (A), Čechmánek, Laciga

Němeček (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina (A), Soukup, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa

Adam Ženíšek 0 0 0 -2 0

Do utkání lépe vstoupili domácí, když první střelou v zápase udeřil Dominik Luža. Zlín navíc brzy hrál početní výhodu, náskok ale nenavýšil. Naopak mohl srovnat Slanina, jeho bomba z pravého kruhu ovšem skončila na betonu Synka. Ten si po chvilce poradil i s dělovkou Maláka od modré. A když modrobílí ustáli i další hru ve čtyřech, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Beranů.

Po pauze měl na holi srovnání Adamec, který se protáhl až před svatyni domácích, její strážce odolal. A tak udeřili opět Zlínští. Dominik Luža natáhl ke střele od modré a kotouč zastavila až síť. Poté se dostalo početní výhody také Škodě, ve které ale Houdek mířil až příliš přesně, orazítkoval tyč.

Střelecké trápení svého týmu protrhl až Josef Dáňa, který paradoxně v oslabení udeřil v situaci jeden na jednoho. Avšak Berani se vítězství vzdát nechtěli, pohodlný náskok jim vrátil dorážkou Talafovy střely Lukáš Heš. Indiáni ale také zbraně neskládali, přesně po půl minutce zdramatizoval závěr střetnutí po akci dva na dva Václav Adamec. Jenže poslední slovo si vzal Tadeáš Talafa, jenž trefil opuštěnou klec Plzně. Ta tak teprve počtvrté v sezóně odchází z ledu bez bodu.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Zlín si dnes vítězství jednoznačně zasloužil, nechali tam všechno. Gratulujeme jim ke třem, pro ně velmi důležitým, bodům. Utkání dalo ráz hned naše první střídání, ve kterém jsme udělali čytři obrovské individuální chyby a dostali tak už po necelé půl minutě laciný gól. Vůbec celá první třetina byla z naší strany prakticky o ničem. Pak jsme se sice trošku zlepšili, ale soupeř byl už v laufu, v pohodě, kterou jsme mu dopřáli naším bezkontaktním a bezstarostným hokejíčkem bez bruslení a nasazení... Soupeři, se kterými teď hrajeme, bojují o postup do dvanáctky a je to na jejich hře a přístupu vidět. Jsou na nás skvěle takticky připravení, nastavení v hlavě a odhodlaní nás za každou cenu porazit. My už tak hladoví bohužel nejsme, nemáme, teď už dlouhodobě, hráčskou kvalitu a bohužel ani formu. Myslím, že momentálně nesneseme nějaká přísnější měřítka kvality. Potřebujeme se dát přes Vánoce dohromady, nebo před klíčovou části sezony vypadneme úplně z role a budeme se všichni divit.