JUN: PLZ-LIT 6:2

Junioři otočili zápas s Litvínovem a mají první body v roce 2022!

Po nepovedených vstupech do prvních dvou třetin dokázali indiáni během minuty a půl otočit skóre a porazili Vervu o čtyři branky!

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

6:2
0:1, 4:1, 2:0

Branky a nahrávky: 32. Ženíšek (Soukup, Dvořák), 32. Malát (Dvořák), 33. Dolhý (Malák, Adamec), 37. Malát (Pánek, Adamec), 42. Kopic (Korčák), 55. Kopic (Soukup) – 2. Špaček (Postl), 21. Stehlík (Limanovský) Průběh utkání: 0:2, 6:2

Rozhodčí: Sýkora, Kosnar – Malý, Sedláček

4:3
2:0
1:0
39:21
55

Vondraš (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Soukup, Pešek, Malát, Ženíšek, Dáňa

HC Verva Litvínov

Klika (Čermák) – Baláž, Hocelík, Hák, Hynek, Kroupa, Werner, Háva – Postl, Danielčák, Adámek, Stehlík, Beran, Vopat, Limanovský, Šprynar, Špaček, Skuhrovec

Adam Ženíšek 1 0 1 2 2

Hned v úvodu utkání se prosadil Jiří Špaček, který vystřelil bezprostředně po vyhrané buly. Další střelecký pokus zastavil Vondrašův beton. Na druhé straně pálil o chvíli později Dáňa, hostující brankář byl připraven. Pak se k zakončení dostal Korčák, ten dostal kotouč po špatné rozehrávce Vervy, ale puk skončil před Klikou. Na to měl hned dvě šance Soukup. Nejdřív dostal přesnou přihrávku před branku, kde jeho střelu zastavil litvínovský gólman, a pak se objevil před odkrytou bránou. Ani tentokrát Kliku nepřekonal.

Ani začátek druhé periody indiánům nevyšel. V první minutě zvyšoval hostující Lukáš Stehlík, jenž dorazil kotouč do plzeňské svatyně. Následně Houdkova střela zasáhla pouze tyčku Klikovy brány. O chvíli poději bylo všechno jinak. Modrobílí dokázali během jedné a půl minuty otočit skóre. První se prosadil Adam Ženíšek. Ten po Soukupově přihrávce z pravého kruhu vystřelil a Klika lovil puk ze sítě svojí branky. Vyrovnávací gól vystřelil Sebastián Malát. Do vedení dostal Škodovku Adam Dolhý, jenž po souhře s Malákem a Adamcem využil přesilovou hru. Potom to byl opět Sebastián Malát, kdo rozvlnil brankovou síť, po jeho gólu v oslabení šli indiáni do šatny ve vedení 4:2.

Jak se začátky prvních dvou třetin nepovedly, ten poslední začal úspěšně. Po přihrávce z Korčáka z levého kruhu totiž neomylně vystřelil Marek Kopic a Klika se jen díval na puk za sebou. Další zákrok do sbírky si přidal hostující brankář po pokusu Maláka. Na opačné straně pálil Šprynar, ale branku minul. Pak Testoval Beran Vondrašovu pozornost, ten byl připraven a puk vyrazil. Na to v Klikově lapačce skončila Ženíškova střela. Nakonec po Soukupově přihrávce vystřel Marek Kopic a indiáni mohli slavit první výhru v novém roce nad Litvínovem 6:2.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dneska se nám nepovedly vstupy do třetin, do první ani do druhé třetiny, kdy jsme dostali rychlý gól po našich chybách. Takže tím byl ovlivněný ten začátek zápasu. Postupně jsme se zlepšovali, musím kluky pochválit za to, že jsme ten zápas obrátili, a pak jsme předváděli to, co chceme hrát a zaslouženě jsme vyhráli.“