JUN: PLZ - SLA 8:1

Junioři zvládli s přehledem i druhý duel roku 2022!

Mladí indiáni se v novém kalendářním roce vydali podruhé k soutěžnímu utkání, po úspěšném duelu s Litvínovem dnes na souboj vyzvali pražskou Slavii.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

8:1
3:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 5. Slanina (Eremiáš, Malák), 9. Kuchárik (Ženíšek, Kopic), 18. Adamec (Slanina, Kvasnička), 26. Kuchárik (Pavlák, Korčák), 37. Kopic (Hamšík, Dvořák), 41. Slanina (Adamec), 47. Ženíšek (Kopic, Dvořák), 56. Dvořák (Dáňa) – 39. Míšek (Matuška) Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1.

Rozhodčí: Hucl, Valenta – Pešek, Rubáš

vyloučení
2:7
Využití
2:0
V Oslabení
1:1
střely na branku
39:17

HC Škoda Plzeň

Němeček (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Soukup, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa.

HC Slavia Praha

Pittr (Kufa) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Brotánek – Štrombach, Strnad, Ustinov, Soukup, Matuška, Míšek, Snášel, Hofmann, Tichý, Skoupý, Šíma, Jokl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Josef Němeček 60 17 1 16 94,12 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 1 1 2 2 0
Josef Dáňa 0 1 1 2 0
Adam Dolhý 0 0 0 3 0
Adam Dvořák 1 2 3 1 0
Adam Eremiáš 0 1 1 1 0
Jakub Hamšík 0 1 1 1 0
Matěj Houdek 0 0 0 2 0
Marek Kopic 1 2 3 1 0
Matěj Korčák 0 1 1 1 0
Daniel Kuchárik 2 0 2 2 0
Vlastimil Kvasnička 0 1 1 1 0
Daniel Malák 0 1 1 0 2
Tomáš Pánek 0 0 0 3 0
Dominik Pavlák 0 1 1 1 0
Jan Slanina 2 1 3 2 2
Marek Soukup 0 0 0 -1 0
Adam Ženíšek 1 1 2 2 0

komentář

Aktivněji začala Plzeň, leč Pittr si poradil s dělovkou Pánka od modré i později se zakončením Houdka z mezikruží. Ujala se tak až přesilovková střela Jana Slaniny, domácím stačila k využití necelá půlminutka. To naopak následně hosté s výhodou jednoho muže v poli naložili velmi špatně, což potrestal dvacet vteřin po návratu do plného stavu Daniel Kuchárik. Třetí zářez mohl vzápětí v úniku přidat Slanina, muž s maskou sešívaných sklapl betony včas. Dobře utěsnil i prostor u své levé tyče, kde se ke dvěma dorážkám dostal Václav Adamec. Jenže byl to právě on, kdo brzy vypálil přes obránce z levého kruhu a vymetl pavučinky ve vzdálenějším horním růžku.

V úvodu prostřední periody sice Slavia ustála oslabení, avšak za dalších devět sekund ihned po buly udeřil Daniel Kuchárik. Poté se v dobré pozici po křižné příhře na levé straně zjevil Adamec, ale poloodkrytou klec Slavie přestřelil. Vzápětí na Pittra najížděl sám ze strany Marek Kopic, mezírku mezi betony nenašel. Ovšem akce pokračovala a byl to právě on, kdo trefil pověstného bůra povedenou ranou o tyč. Těsně před sirénou ale Západočeši podcenili při vlastní přesilovce atak Pražanů a vůbec první gól Plzni letos po prakticky pěti třetinách hry vstřelil zblízka Robin Míšek.

Poslední periodu načali modrobílí zhurta, když půltucet trefil zblízka po půlminutce hry Jan Slanina. Slavia málem odpověděla opět v oslabení, když přečíslení dvou na jednoho na sebe vzal Míšek a zleva orazítkoval bližší spojnici. Na druhé straně pálil z první po příhře z kruhu na kruh zprava Kopic, avšak těsně minul. Lépe si vedl Adam Ženíšek, který zblízka trefil gólů jako trpaslíků. Osmou trefu se jal přidat dorážkou u levé tyče Korčák, avšak Pittr stihl skokem pohromu odvrátit. Neodvrátil ale vyrovnání na góly v oslabení, když jej propálil Adam Dvořák. Indiáni tak zvládli bez problémů i druhý letošní zápas, skóre z nich je přitom dohromady 14:3!

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Utkání jsme zvládli výsledkově výrazně, na ledě bylo poznat, že kvalita je na naší straně. Střídali jsme lepší momenty s horšími, ale s výkonem můžeme být spokojeni.“

Petr Macek (HC Slavia Praha): „Soupeř má obrovskou kvalitu. My jsme poslední zápasy proti týmům ze špičky tabulky neodehráli špatně, ale dnešek se nám těžce nevydařil. Pro mě je Plzeň nejvyšší kandidát na mistra v této kategorii a my jsme jim dneska nestačili a gratulujeme jim k vítězství.“