JUN: PLZ-JIH 9:5

Junioři předvedli skvělou otočku, v zápase s Jihlavou padlo 14 gólů!

Třetí domácí utkání v řadě mladé pušky zvládly. Po nevydařené první třetině otočili zápas proti Dukle. Na jihlavskou branku vyslali 55 střel a v novém roce si drží stoprocentní bilanci.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava

9:5
1:3, 3:1, 5:1

Branky a nahrávky: 2. Soukup (Dvořák, Dáňa), 26. Dáňa (Pánek, Kopic), 28. Soukup (Ženíšek, Kopic), 37. Dvořák (Soukup, Ženíšek), 50. Malák (Eremiáš), 56. Pánek (Dolhý, Ženíšek), 57. Pánek (Dvořák, Soukup), 59. Dvořák, 60. Adamec (Eremiáš) – 4. Menšík, 7. Melenovský (Rauš), 14. Menšík (Čermák, Zeman), 25. Zdarsa (Matějíček), 41. Chvátal (Čermák, Menšík). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:5, 9:5.

Rozhodčí: Jílek, Šperl – Brejcha, Pešek.

7:9
3:2
0:1
55:27
34

Lokajíček (Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Soukup, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa.

HC Dukla Jihlava

Černý (Maláč) – Kerber, Sapík, Zeman, Vovsík, Matějíček, Chvátal – Báťa, Melenovský, Straka, Zdarsa, Jungwirth, Menšík, Pavelec, Rauš, Čermák, Peš, Nevšímal.

Adam Ženíšek 0 3 3 2 0

Jako první v utkání zahrozil Malák, jeho střela se odrazila od betonu Černého do rohu kluziště. Poté chtěl hostující brankář pomoci svým spoluhráčům, ale rozehrávka se mu nepovedla a kotouč skončil před brankou na hokejce Marka Soukupa, ten vystřelil a proměnil. Na to Dukla vyrovnala. Po získání puku ve středním pásmu jel Matouš Menšík sám na Lokajíčka, ten se jenom ohlížel za svá záda. Potom Soukup nahrával Kopicovi, jeho střelecký pokus soupeřovu branku minul. Na druhé straně se po přechodu do útočného pásma dostal k zakončení po Raušově přihrávce Marek Melenovský. Z pravého kruhu následně zkoušel svoje štěstí Čermák, lapačka domácího brankáře střelu zastavila. Za chvíli pod betony Lokajíčka prošel puk, který vystřelil Matouš Menšík. Indiáni šli do šatny za nepříznivého stavu 1:3.

Ani vstup do následující třetiny Plzni nevyšel. Přesilovou hru využil Šimon Zdrasa. Na to na druhé straně snižoval po souhře s Pánkem a Kopicem Josef Dáňa. Pak Malákova střela skončila pod lapačkou hostujícího brankáře. Potom využili přesilovou hru i indiáni, když před branku dostal přihrávku Marek Soukup a rozvlnil brankou síť za Černým. Následně na druhé straně hřiště střílel Čermák z pravého kruhu, domácí brankář byl připraven a kotouč podržel ve své lapačce. K vyrovnání došlo následně po přihrávce, která přišla zpoza branky přímo na hokejku Adama Dvořáka, ten měl před sebou prázdnou branku a nechyboval. Po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané 4:4.

Poslední perioda začala gólem hostů. Od modré čáry vystřelil Marek Chvátal a puk skončil ve svatyni indiánů. Pak se od betonu Černého odrazila střela Dvořáka až do ochranné sítě. O vyrovnání se postaral Daniel Malák, jenž vypálil od modré čáry a prostřelil jihlavského gólmana. Za chvíli se síťka na branky hostů opět rozvlnila. Od modré tentokrát vystřelil Tomáš Pánek. Ten se prosadil ještě jednou po souhře s Dvořákem a Soukupem. Do prázdné branky vstřelil gól Adam Dvořák. Na konci třetiny po střele Eremiáše dorazil kotouč za Černého Václav Adamec. Plzeň tak otočila celý zápas a vyhrála 9:5!

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dnes jsme sice vstoupili do zápasu dobře, hned jsme dali rychlý gól, ale to nám paradoxně uškodilo. Kluci asi měli v hlavách, že se pokračuje ve včerejším zápase za stavu 8:1. Hráli jsme nezodpovědně, laxně, bez nasazení a soubojů, propadali v útočném pásmu a nechali obětavě hrajícího soupeře odskočit až do stavu 1:4. Teprve potom jsme se zvedli, pomohli si přesilovkami a dorovnali na 4:4. Bohužel místo naší přesilovky v závěru druhé třetiny jsme udělali nesmyslný faul a soupeř na začátku třetí třetiny opět skóroval. Zase jsme museli dotahovat, což se nám nakonec podařilo a velmi dobrou třetí třetinou utkání překlopili na naší stranu. Dnes to bylo velmi ubojované, ale to se někdy cení více, než snadná výhra. Soupeř si asi nakonec takový výsledek nezasloužil, hráli velmi slušný zápas.“