JUN: SPA - PLZ 2:6

Junioři nasázeli na ledě třetí Sparty půltucet a upevnili si pozici lídra!

Lídr soutěže z Plzně dnes vyjel k souboji o čelo tabulky na led třetí pražské Sparty. A Škoda začala skvěle, v našem hlavním městě si vybudovala dvoubrankový náskok.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

2:6
0:1, 1:3, 1:2

Branky a nahrávky: 24. Zembol (Hauser, Tomov), 45. Hauser (Tomek) – 5. Kopic (Malák, Ženíšek), 22. Malát (Slanina), 28. Dvořák (Malák, Malát), 36. Malát (Malák, Soukup), 46. Malát (Slanina), 48. Vajner (Kvasnička, Slanina). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6.

Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska – Beneš, Žídek.

vyloučení
8:5
Využití
0:2
střely na branku
30:43
Diváci
51

HC Sparta Praha

Krbeček (48. Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, Tomek, Ducháč (C), Port – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Fábry, Vašíček, Vágner, Vitouch, Zembol (A).

HC Škoda Plzeň

Lokajíček (Vondraš) – Houdek, Dolný, Hamšík, Pánek, Pavlák, Vajner, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Korčák, Dvořák, Slanina (A), Soukup, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jan Lokajíček 60 30 2 28 93,33 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Josef Dáňa 0 0 0 0 0
Adam Dolhý 0 0 0 0 0
Adam Dvořák 1 0 1 -1 2
Jakub Hamšík 0 0 0 0 2
Matěj Houdek 0 0 0 1 0
Marek Kopic 1 0 1 1 0
Matěj Korčák 0 0 0 0 0
Daniel Kuchárik 0 0 0 -1 0
Vlastimil Kvasnička 0 1 1 1 0
Daniel Malák 0 3 3 2 2
Sebastián Malát 3 1 4 3 0
Tomáš Pánek 0 0 0 -1 2
Dominik Pavlák 0 0 0 0 0
Jan Slanina 0 3 3 3 0
Marek Soukup 0 1 1 -1 2
Stanislav Vajner 1 0 1 2 0
Adam Ženíšek 0 1 1 1 0

komentář

Duel svou dělovkou odšpuntoval Malák, avšak mířil nepřesně. Po chvilce ale již donutil Krbečka k zákroku a dorážkou zakončil Marek Kopic. Odpověď hledal Vitouch příhrou na Hausera před branku, hostující obrana zakročila. Asistent to tak po pár minutách zkusil sám bekhendem, na Lokajíčka si nepřišel. Ten se blýskl i za nedlouho poté bravurním zákrokem vyrážečkou, když před něj dostal pas Kubánek.

Navýšení náskoku pro Plzeň přišlo zkraje prostředního dějství. Za obranu Sparty vyslal Sebastiána Maláta Slanina a Škoda šla do trháku. Pražané vrhli všechny síly do útoku, po velkém tlaku servíroval na brankoviště Jakub Zembol a ke smůle Západočechů si jej sami modrobílí srazili do sítě. Na to přebrala inciativu Plzeň, za Krbečkem dvakrát zvonila branková konstrukce, dotřetice ale již přišla kapitulace. Od modré se dělovkou prosadil Adam Dvořák. Snížení měl na holi Kubánek, ovšem ani nadvakrát na Lokajíčka nevyzrál. A tak udeřilo znovu na druhé straně. Sebastián Malát v početní výhodě zamířil ideálně, touš do sítě dostal otřením o tyčku. Pátou trefu zase odmítl Dáňa, když zblízka minul v početní výhodě poloodkrytou svatyni domácích.

Bůra zkraje poslední periody nepřidal ani Kvasnička, který pálil dvakrát v rychlém sledu. Ale udeřilo na druhé straně, když naději pro své barvy vykřesal explzeňský Petr Hauser. Ty ovšem za necelou minutu rázně uťal Sebastián Malát, který tím zkompletoval hattrick. Půltucet na sebe nenechal dlouho čekat, Stanislav Vajner jej zpečetil z pravého kruhu a donutil domácí střídat brankáře. Hrabal se hned vytáhl dobrým zákrokem betonem proti rozjetému Malátovi. V závěru se ještě v oslabení zaskvěl proti Portově střele Lokajíček, který si poradil i s dorážkou Vašíčka. Škoda tak potvrdila svou pozici lídra, náskok po vítězství na ledě třetí Sparty navýšila na druhý Liberec na sedm bodů!

Ohlasy trenérů

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Myslím si, že jsme se Plzni nevyrovnali v ničem, nepomohl nám ani vysoký počet vyloučení, ta ale byla dána jejich lepším pohybem a tím pádem naším nestíháním. Dohromady jsme měli asi pět tutových šancí, které jsme měli úplně jasně proměnit, kdyby se to povedlo, možná by to vypadalo jinak, ale je třeba uznat, že Plzeň byla celé utkání lepší a vyhrát si zasloužila.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Předně chci říct, že se jednalo o velmi dobrý zápas, měl dobrou úroveň a bylo vidět, že se potkala dvě mužstva z horních pater tabulky. Jsme rádi, že jsme vstřelili rychlý gól a dostali se tím do pohody, potom jsme si samozřejmě díky faulům soupeře pomohli přesilovkami, měli jsme dobrý pohyb. Zápas hodnotím velmi pozitivně.“