PLZ - LIT 1:7 - Plzeň potupena nemilosrdnými Severočechy!

P l z e ň - S jasným cílem nastoupili hokejisté Lasselsbergeru k dalšímu extraligovému duelu s Litvínovem. Protrhnout střeleckou smůlu, konečně skórovat a urvat tři body za vítězství. Plán se podařilo splnit jen z polovice. V první třetině se z branky radoval kapitán David Pospíšil, který po 138 minutách utnul gólové trápení modrobílých paradoxně při oslabení, což se Plzni podařilo v sezóně poprvé. Pak už existovalo jen jedno mužstvo - dravý Litvínov. Během zbývajících minut nasázeli zkoprnělým domácím hokejistům půl tuctu branek a poslední navíc přidali dokonce v početní nevýhodě. Na tento zásah nahrával i junior Radek Fiala, který v severočeské kleci dokonale zastoupil nemocného Kamila Jarinu.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

1:7
1:1, 0:4, 0:2

Branky: 14. Pospíšil (Martin Straka) - 19. Kůrka (Klobouček, Ťupa), 28. Klobouček, 31. Havel (Ručinský, Branda), 36. Trávníček (Skuhrovec, Balázs), 39. Branda (Havel, Ručinský), 51. Havel (Branda, Ručinský), 55. Trávníček (Balázs, Fiala). Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kareš. Vyloučení:. Využití:. V oslabení:. Diváci: 5 208. střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:7.

Duba (36. Pejchar) - Nedoma, Trnka, Jindřich, Výborný, Výtisk, Špaček, Cartelli - Mar. Straka, Kracík, Matějovský - Paroulek, Mich. Straka, Cibák - Mrázek, Kudrna, Pospíšil - Míka, J. Straka, Důras

HC Verva Litvínov

Fiala - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Poživil - Havel, Branda, Ručinský - Trávníček, Hübl, Balázs - Kůrka, Kubinčák, Klobouček - Přeučil, Heinisch, Sklenička

Jan Výtisk 0 0 0 -3 0

Litvínov se v zápase s Plzní musel obejít bez Roberta Reichla a rovněž bez brankářské jedničky, Kamila Jariny, kterého trápí natažená třísla. Trenér Beránek tak dal šanci osmnáctiletému gólmanovi litvínovské juniorky, Radku Fialovi. Plzeň po dvou zápasech, ve kterých nevstřelila ani jeden gól, nastoupila s překopanými útoky.

Lasselsberger extraligového debutanta v brance hostí hned v prvních minutách otestoval několika ostrými střelami. V 5. minutě Cibák objel branku a našel Michala Straku, ten však volání odkryté branky nevyslyšel. Pohlednou akci založil jeho bratr Martin, Kracík zakončoval opět pouze do ležícího Fialy. Ve 12. minutě putoval na trestnou lavici Výborný. Hosté sice Dubu několikrát nebezpečně ohrozili, nakonec se však paradoxně radovali Modrobílí. Martin Straka poslal puk ideálně Pospíšilovi a plzeňské kapitán nezaváhal – 1:0. Hned vzápětí uháněl na Fialu Kudrna, puk ale zůstal mezi betony litvínovského brankáře. Plzeň hrála aktivně a vytvářela si slušné příležitosti. Matějovský těsně minul branku, přesilovkové nahození Jindřicha skončilo pouze ve změti těl v brankovišti. V 18. minutě chyboval Výborný, Duba ale Škoulovu dělovku lapil. Z vyrovnání se tak Chemopetrol radoval až v samotném závěru třetiny. Po dvou náhodných odrazech se k puku jako slepý k houslím dostal Kůrka a svým letošním prvním gólem do prázdné branky vyrovnal - 1:1.

Chemici do druhé třetiny vstoupili ve velkém stylu. Hned po půl minutě hry naskočil do hry přímo ze střídačky Havel, jeho brejk Duba pokryl. Stále běžela 21. minuta, Balázs příklepem rozezvučel horní tyčku Dubovy branky. Třetí velkou příležitost měl Hubl, kterého do úniku poslal z trestné lavice vracející se Trávníček. I s jeho blafákem si ale plzeňský brankář poradil. Chemikům tak k druhému gólu pomohla opět náhoda. Kubinčák vystřelil z rohu na branku, puk prošel houfem hráčů a k překvapení všech, včetně Tomáše Duby, zapadl až za brankovou čáru - 1:2. Rozhodčí se odjel poradil s videem, to nakonec prokázalo, že puk se odrážel od některé z bruslí bránících hráčů. Přesně když se zápas zlomil do své druhé poloviny, předvedl ukázkové přečíslení první litvínovský útok. Na jeho konci stál Havel, který dorazil kotouč za Dubova záda - 1:3. Šokovaní domácí o sobě dali opět vědět až při přesilovce čtyři na tři ve 33. minutě. Teč Josefa Straky, který se v průběhu druhé části hry zapojil do hry, našel Fiala mezi svými betony. Školu produktivity tak předvedli opět Severočeši. Ve 36. minutě si pro puk mezi kruhy dojel Trávníček a čtvrtým gólem hostů vyhnal Tomáše Dubu na střídačku. Neprůstřelnost jeho náhradníka Rudolfa Pejchara ale trvala pouhé tři minuty. Branda osamocen v brejku na druhý pokus nezaváhal a v Plzni se začalo schylovat k debaklu - 1:5.

Plzeň věděla, že pokud chce s výsledkem něco udělat, musí začít bojovat od prvních sekund závěrečné části. A také bezpodmínečně využít téměř celé dvě minuty trvající dvounásobnou přesilovku. To se ale Modrobílým nepodařilo. Střely postrádaly přesnost i razanci. Dvojnásobnou výhodu ještě prodloužilo další vyloučení Trávníčka, střelecká nemohoucnost domácích ale neměla mezí. Ochozy se poprvé rozlehl pískot fanoušků. Zdrcující podívaná nekončila. V 50. minutě laxnost obrany potrestal svou druhou brankou Havel, který natřikrát protlačil puk kolem zoufalého Pejchara k tyčce - 1:6. Havlova branka odstartovala hromadný exodus diváků ze stadionu. Už jen hrst nejvěrnějších fanoušků s nejotrlejšími nervy viděla i sedmý hřebík do plzeňské rakve v podání Trávníčka, který se prosadil ve vlastním oslabení. Poslední minuty se dohrávaly už jen z povinnosti. Plzeň si kalich hořkosti vypila až do úplného dna. Litvínov si ze západu Čech odváží tři body za vysokou výhru 1:7.

Miroslav Přerost (Plzeň): "O dnešním domácím debaklu rozhodlo velké množství individuálních chyb našich obránců. Bohužel dnes chybovali i ti nejzkušenější. Je to největší porážka, co jsem u mužstva. Přesto jsme v závěru prokázali dobrý charakter, když jsme útočili až do konce. Rozhodně jsme soupeře nepodcenili, naše situace po třech porážkách je už opravdu vážná a v pátek musíme konečně zabrat."

Josef Beránek (Litvínov): "Samozřejmě zápas se mi hodnotí velmi dobře. Můj mančaft dnes předvedl vynikající kolektivní výkon, přitom před utkáním nám chyběli klíčoví hráči Reichel, Zálešák a hlavně brankářská jednička Jarina. Junior Fiala ho ovšem nahradil skvěle, když mu při debutu pomáhalo celé mužstvo skvělým pokrýváním hráčů ve vlastní třetině."