JUN: OLO - PLZ 2:4

Junioři zakončili úspěšnou základní část vítězstvím v Olomouci!

Modrobílí opanovali dlouhodobou část soutěže, po dnešním duelu v Olomouci se již mohou připravovat na osmifinálovou skupinu, která startuje za tři dny.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

2:4
1:0, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 20. Fibigr (Kučera), 57. Mácha (Groch) – 23. Eremiáš (Slanina, Soukup), 25. Pánek (Eremiáš), 29. Dvořák (Adamec, Kopic), 60. Dvořák (Ženíšek, Kvasnička). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Rozhodčí: Goňa, Cabák – Hlavatý, Veselý

6:3
0:3
20:30
61

HC Olomouc

Špunar (Kmec) – Kočí, Přecechtěl, Groch, Panáček, Drábek, Stratil, Poledna (A) – Tichý, Kučera, Havel – Zapletal, Fasner, Matašovský – Fibigr, Handl (A), Mácha (A) – Tarnoczy.

Lokajíček (Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek (A), Pavlák, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A) – Adamec, Korčák, Dvořák – Slanina, Soukup, Ženíšek – Kuchárik, Dáňa.

Adam Ženíšek 0 1 1 1 0

Karty byly před dnešním posledním utkáním základní části pro modrobílé jasně rozdány, z pozice lídra je již druhá Sparta nemohla sesadit. To naopak domácí drželi před dneškem poslední postupovou příčku do play off, avšak Zlín měl stejně bodů. Přesto lépe začala Plzeň, když se do puku na pravém kruhu opřel Dvořák a napálil brankovou konstrukci. Po chvilce ale museli Západočeši, stejně jako včera, na dlouhou dobu do tří, avšak tentokrát situaci ustáli bez inkasování. Naopak v plném stavu ihned vyrazili na zteč, Adamec v situaci dva na jednoho předal Korčákovi, ten síť rozvlnil pouze z boku. Přesto se do přestávky skóre stihlo změnit. V poslední minutě po chybě v rozehrávce Škody ještě Lokajíček zakročil hřbetem lapačky proti Kučerovi, na dorážku Jiřího Fibigra ale dosáhnout nemohl.

Velký obrat v utkání předvedli modrobílí v prostřední části, když využili hned tři přesilové hry. Nejprve Špunar neudržel dělovku Slaniny od modré a s dorážkou přispěchal Adam Eremiáš. Po chvilce si obránce Tomáš Pánek sjel na levý kruh a táhlou střelou dokonal obrat. Do trháku poslal Škodu Adam Dvořák ranou z první z mezikruží, když mu nabil Adamec. Čtvrtý gól měl na čepeli z pravé strany Slanina, místo u bližší tyče nenašel. Před druhou přestávkou si ještě oba celky vyzkoušely hru ve čtyřech, ta změnu ve skóre neznamenala.

Jako první v závěrečné třetině po nedorozumění v rozehrávce soupeře zahrozil Panáček, Lokajíček svůj tým podržel. Na druhé straně v početní výhodě nebezpečně pálil z levého kruhu Adamec, činil se i Špunar. Drama z utkání ještě udělal z úniku Joshua James Mácha, který svůj nájezd proměnil po bekhendové kličce. Na vyrovnání ovšem již Olomouc nedosáhla ani při power play, naopak Adam Dvořák zpečetil úspěšné tažení Plzně základní částí soutěže.

Plzeň tedy dnešním střetnutím zakončila osmatřicetidílnou základní část jako její vítěz, nyní již ale myslí na nadstavbu, která startuje hned v úterý 15. února domácím duelem se Zlínem. Škoda má v zádech jednatřicet výher a sedm nezdarů!

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Zápas jsme dnes chtěli zvládnout ve větší kvalitě než ten včerejší, což se nám, myslím, i celkem podařilo. Soupeř bojoval o vše, musel zvítězit, aby měl aspoň teoretickou šanci na postup. Zápas se ale zlomil tím, že jsme ubránili dlouhé oslabení 3:5 a že jsme pak ve druhé třetině proměnili tři přesilovky v řadě. Odskočili jsme ve skóre a kontrolovali hru i výsledek. Pak jsme ale nabídli soupeři ojedinělou šanci na snížení, kterou proměnil. V závěru jsme pak výhru ještě pojistili gólem do prázdné branky.“