DOR: PLZ - LIB 4:5sn

Ani prohra s Libercem na nájezdy nezkazila plzeňské oslavy!

Plzeň - Mezinárodní turnaj dorostu v ledním hokeji pod záštitou 1.náměstka primátora města Plzně uzavřel souboj Plzně s Libercem. Již před utkáním bylo dané, že Západočeši celý turnaj opanují.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

4:5sn
1:1, 3:2, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Benák, 23. Bílek, 25. Kučera, 33. Hořejší (Benák, Mazanec) – 16. Hois (Jakubec, Janata), 29. Fiala (Janata), 37. Janata (Fiala), 51. Jobek (Průšek, Shpilka), rozh. náj. Janata Průběh utkání: 0:0, 1:0,1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5

Rozhodčí: Hacaperka, Kosnar

10:7
0:0
0:0
44

Jansa (Mařík) – Buzek (A), Eichler, Hromádka, Skala, Lučan (A), Hnát, Jiříček, Tolar, Průšek – Hájek, Benák, Hořejší (C), Beran, Mazanec, Bílek, Řehoř, Kučera, Kaiser, Makovec, Hofrajtr, Čech

Hambálek (Macourek) – Král, Macháček, Ciolek, Průšek, Hájek, Shpilka, Prokůpek, Pekař, Jakubec, Varady, Hrabčák, Hois, Jansa, Jobek, Fiala (A), Janata (C), Vološín

Duel načal Denis Řehoř svou střelou, Hambálek se proti jeho ráně vytasil se svou lapačkou. Liberec odpověděl akcí, kterou táhl Vojtěch Hois. Ten se dokázal dostat až před domácího brankáře, na něj si ale nepřišel. Vzápětí hrála Škoda svou první přesilovou hru, v ní nebezpečně pálil Adam Buzek, brankář Liberce opět jistý. Co se nepovedlo v početní výhodě, povedlo se záhy a pro Bílé Tygry to byl hodně smolný moment. Nahození o mantinel zcela změnilo směr, Hambálek byl za bránou, kotouč se odrazil přívětivě na hokejku Adama Benáka, který následně trefil prázdnou bránu. Severočeši srovnali s Plzní krok o tři minuty později. Vojtěch Hois dostal výborný pas na osu hřiště, mírně si povodil kotouč a pak ho bez váhání poslal do levého horního rohu. Poslední šanci úvodního dějství měli opět hosté, Daniel Hrabčák se dostal k odraženému kotouči na levém kruhu, táhlou střelou ale orazítkoval pouze pravou tyč.

Prostřední dějství odšpuntoval Marek Hořejší, který z úniku ovšem minul bránu. V minutě následující už se ovšem Škodovka radovala. Jan Bílek si navedl kotouč do útočného pásma, v situaci dvou na jednoho vzal odpovědnost na sebe a plzeňský hráč se trefil přesně pod horní tyčku. A to stále z domácí strany nebylo vše. O dvě minuty později už indiáni vedli o dvě branky. Na brankovišti Liberce se strhla obrovská mela o kotouč, ten nakonec našel Jan Kučera, který ho dopravil na místo určení. Již v polovině utkání se strhla první větší potyčka, hrálo se opravdu o každý metr ledu. Hostům se vzápětí povedlo opět zkorigovat skóre, do samostatného úniku se dostal Matouš Jakubec, který Jansu překonal střelou k pravé tyči. Radost hostů ovšem trvala jen čtyři minuty, to domácím pohodlný náskok vrátil Marek Hořejší, který perfektně zužitkoval přihrávku Benáka. I konec druhé části patřil Tygrům, Fiala nahodil kotouč na brankoviště, tam ho po chvíli našel Radek Janata a jeho zásah tak sliboval ve třetí třetině pořádnou podívanou.

Třetí třetina začala opatrně, dlouho se čekalo na nějaké větší zaváhání. Toho se jako první dopustili liberečtí, Adam Benák se dostal až před gólmana Hampálka, toho ovšem kličkou nepřekonal. Poté už se naplno rozjeli pěstní souboje. Hráči se do sebe pouštěli jak ze slavné NHL. Nicméně poté už byl k vidění spíše boj než pořádný hokej. V polovině poslední části to zkusil z ostrého úhlu bekhendem Jan Kučera, jenomže místo puku skončil v bráně samotný gólman Liberce. O minutu později se opět začínalo od znovu. Milan Jobek se dostal k puku na pravém kruhu a hostující hráč se trefil přesně mezi betony. Severočeši mohli dokonce skóre zcela obrátit, leč nabídnutou početní výhodu Škodovka skvěle ubránila. Tři minuty před koncem se do sebe opět pustili Hájek s Hoisem, jasný vítězem byl plzeňský hráč. Žádný gól už ovšem nepadl, utkání tak musely rozseknout samostatné nájezdy, prodloužení se přeskakovalo.

Penaltový rozstřel začínali domácí hráči, jako první se rozjel Adam Benák, ale neuspěl. Stejné to bylo na druhé straně v podání Vojtěcha Hoise. Až ve čtvrté sérii se diváci dočkali prvního gólu, ten měl na svědomí plzeňský Denis Řehoř, jenž mířil přesně. Liberec se nechtěl zahanbit a Jakubec odpověděl naprosto stejně. O vítězi tak rozhodla pátá série. Zatímco domácí Mazanec nedal, za hosty Jansu vykoupal Radek Janata. Škodovka si tak na turnaji připsala první porážku, ale ani ta nemohla pokazit plzeňské oslavy. Vítězem Mezinárodního turnaje dorostu v ledním hokeji pod záštitou 1.náměstka primátora města Plzně se stal právě tým HC Škoda Plzeň.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Poslední zápas na turnaji. Pro diváky, rodiče, ale i pro nás trenéry to byl velmi pěkný zápasy. Utkání bylo vyhecované, my jsme sice prohráli na nájezdy, ale i tak musím kluky pochválit. Po duelu jsme hráčům v kabině opakovali, že nás stále čeká práce, práce a zase práce. Dnes ale ukázali srdce, hokej je kolektivní sport, společné zážitky už jim nikdo nevezme.“

Jan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Poslední náš zápas byla asi ten nejtěžší, hráli jsme proti vítězi turnaje. Na ledě byla spousta emocí, což k hokeji patří. Hokej se musel líbit, nabídl opravdu všechno. Padaly góly, hráči se poprali. Z naší strany rozhodně nejpovedenější zápas na turnaji. Během turnaje jsme protočili spoustu hráčů, určitě to splnilo svůj smysl. Plzni patří velké děkuji.“