DOR: PLZ - KLA 7:1

Dorost zpět na vítězné vlně, odnesli to Rytíři!

Po prohře na Spartě se plzeňští dorostenci vrátili na svůj led, kde soupeřem jim tentokrát byli Rytíři z Kladna. Zápas měla Škodovka plně ve své režii a svého soka nakonec vysoko přehrála.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

7:1
4:0, 3:1, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Benák (Beran), 3. Kaiser, 12. Beran (Mazanec), 20. Prošek (Jiříček), 30. Benák (Bílek), 38. Eichler (Benák), 39. Hofrajtr (TS) – 36. Mejtský (Holub).
Průběh utkání: 0:0, 5:0, 5:1, 7:1.

Rozhodčí: Hacaperka – Kotyza, Turhobr

3:6
1:0
0:0

Jansa (Sedláček) – Lučan (A), Hromádka, Eicher, Buzek (A), Jiříček, Skala, Prošek – Mazanec, Benák, Hořejší (C), Bílek, Kaiser, Beran, Makovec, Hofrajtr, Křepel, Kocek.

Tuláček (12. Stránský) – Rájek, Marcinek, Šátek, J. Aschenbrenner, Pražák, Svoboda, Holub, Váňa, Mejtský, Holeček, Černý, V. Aschenbrenner, Hlaváček, Kupčo, Šíma, Kut.

Škodovka v zápase na nic nečekala a již po jedenácti vteřinách šla do vedení. Adam Benák se zmocnil na modré čáře kotouče, udělal s ním kličku a následně se trefil přesně z levého kruhu. Rytíři úvod vůbec nezachytili a za další dvě minuty už to bylo o dvě branky. Hosté v pásmu ztratili kotouč, indiáni rychle otočili hru, důraz na brankovišti prokázal Šimon Kaiser, který dokázal dorazit ránu Eichlera od pravého mantinelu. Hosté mohli snížit na rozdíl jedné branky, jenomže Lukáš Černý, ač byl sám na ose hřiště, Jansu neprostřelil. A tak udeřila opět Škoda. Další plzeňské přečíslení vzal na sebe z pravé strany Matyáš Beran a jeho projektil skončil přesně v pravém horním rohu. To už bylo na brankáře Tuláčka dost a raději své místo přenechal Stránskému. Na druhé straně se do šance řítil po pravé straně Ondřej Hlaváček, ten sice dokázal prostřelit Jansu, domácímu brankáři ovšem pomohla levá tyč. Jak modrobílí třetinu zahájili, tak ji i zakončili. V poslední minutě krátce za modrou čárou napřáhl Hynek Prošek a jeho rána k překvapení všech skončila až v síti.

Prostřední část začala přesilovou hrou Plzně, v ní Marek Hořejší hledal před brankou Eichlera, jenomže ten už zakončit nedokázal. Rytíři po návratu ze šaten zlepšili svou hru a do poloviny zápasu se poté hrál vyrovnaný hokej. Poté už ale zase vládla Škodovka. Adam Benák se zmocnil kotouče na červené čáře, s ním se následně dostal v samostatném úniku až před Stránského, kterému nedal střelou k levé tyči žádnou šanci. Až po páté brance domácího týmu si vzalo slovo i Kladno. Matyáš Mejtský se dostal ke kotouči na levé straně, krátce za modrou čárou vyslal ostrou ránu, kterou musela zastavit až síť v bráně. Následovala početní výhoda Škodovky a nabídnutou šanci dokázala Plzeň zužitkovat. Josef Eichler dostal kotouč na modrou čáru, dvakrát s ním zamíchal a jeho rána poté skončila v pravém horním rohu, Stránský vůbec nic nemohl vidět. A to stále nebylo vše. V další domácím úniku hosté faulovali za cenu trestného střílení, kterého se ujal Aleš Hofratr. Ten dokázal nejprve brankáře Stránského vymýchat, leč hostující gólman těsně před jeho střelou posunul bránu a nájezd se tak musel opakovat. Podruhé se Aleš Hofrajtr rozhodl vystřelit k levé tyči a i tentokrát byl úspěšný. Pro domácího hráče to byla první branka v přípravných zápasech. Druhá část byla opět bohatá na šance, tu poslední měl Josef Eichler, jenomže z kruhu trefil pouze bližší tyč.

Obránce Plzně měl i první vážnější šanci třetí periody, ostrou ránu poslal nicméně jen do masky gólmana. Následně brejk hostů zastavil Antonín Lučan nedovoleným způsobem a šanci trestného střílení dostalo i Kladno. K samostatnému nájezdu se rozjel Pavel Holub, hostující hráč zkoušel střílet mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas. Indiáni odpověděli akcí Adama Benáka. Ten se dostal také do úniku, v zakončení se pokusil o kličku alá Marek Malík, či Robert Kysela, brankář Kladna se ale překvapit nenechal. Gólman Stránský se posléze vyznamenal i proti ráně z mezikruží pod horní tyčku. Ve třetí třetině tak už branka nepadla, Škoda Plzeň tak porazila Rytíře z Kladna vysoko 7:1.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Dobrý zápas, kluci hráli s chutí a zastříleli si. Myslím, že jsme soupeře přehráli naší agresivní hrou. Stále pokračujeme v přípravě, soutěž se rychle blíží, proto sestavu už pomalu ladíme na sezónu.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Plzeň byla ve všech směrech lepší, nicméně zápas ovlivnil fakt, že po třech minutách to bylo o dva góly a domácí chytli vítr v zádech. My jsme byli následně podělaný, u všeho jsme byli pozdě a domácí si na ledě dělali co chtěli. V přípravě jsme poprvé prohráli a myslím, že dnešní výsledek nám může jen prospět. Je to poučení. Doufám, že v dalším zápase už nás Plzeň takhle nepřejede.“