Plzeň - Dnešním dnem odstartovaly pro plzeňské juniory přípravné duely. Jako první přijeli na západ Čech Rytíři z Kladna.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:1
1:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 19. Beníšek (Adamec), 37. Kopic (Dvořák), 38. Adamec (Pánek), 56. Kopic – 2. Hurta (Staněk)
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 4:1

Rozhodčí: Němec – Sýkora, Matys

4:7
0:0
0:0

Pícl (41. Vondraš) – Pánek, Dolhý, Houdek, Malák (C), Hodinář, Vajner – Dáňa, Eremiáš, Adamec, Dvořák, Ženíšek, Kopic, Pešek, Beníšek, Schindler

Gabriška (41. Hykel) – Funk, Robovský, Koštoval, Staněk, Perný, Kohlížek (C), Burger – Vimmer, Hrabík, Ulrych, Kouba, Kuzdas, Kleveta, Šíma, Nedvět, Hurta, Hvězda, Kulich

Plzeň začala utkání dobře, po necelé minutě měl dobrou příležitost Daniel Malák, jeho ostrou ránu ovšem Gabriška chytil. A tak hned na úvod udeřilo na druhé straně. Staněk objel Píclovu svatyni, předložil kotouč volnému Vojtěchu Hurtovi, který domácího brankáře prostřelil mezi betony. Škodovka mohla záhy odpovědět, u první tyče zůstal nepokrytý Ondřej Pešek, jenomže nemířil přesně. Stejný hráč o dvě minuty později vystihl hostující rozehrávku, čímž byl následně sám před brankářem, ale ani tentokrát se na něj neusmálo štěstí. Další šanci měl Nicolas Schindler, který tečoval ránu od modré, puk si ovšem cestu do brány nenašel. Plzeň srovnala až v závěru první periody, střelu Dvořáka brankář Rytířů pouze vyrazil a nepokrytý Jiří Beníšek srovnal účty.

Druhá perioda začala rychlým brejkem hostí, nicméně Hrabíkovi chyběl jeden krok k lepšímu zakončení. Následně dostala Škodovka výhodu první početní výhody, v té nebezpečně pálil Schindler s Adamcem, druhý jmenovaný byl sám na levém kruhu, na brankáře Gabrišku si ale nepřišel. Po skončení výhody o jednoho muže měl další příležitost plzeňský Dvořák, který byl sám na ose hřiště, mířil mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas. Kladno se ve druhé třetině spíše hledalo a tak šance Hurty byla spíše ojedinělá. Domácím se povedlo překonat dobře chytajícího gólmana až opět v závěru dvacetiminutovky a zásah to byl rovnou dvojitý. Ránu Dvořáka Gabriška pouze vyrazil a ze vzduchu puk za jeho záda usměrnil Marek Kopic. O 37 vteřin později se hosté domnívali odpískání faulu, nicméně hrálo se dál a Václav Adamec prostřelil z pravé strany gólmana Kladna potřetí. V závěru mohli Rytíři ještě skóre zkorigovat, jenomže Tomáš Šíma mířil pouze do pravé tyče.

Zkraje poslední části si i hosté zahráli přesilovou hru, ale velké nebezpečí z toho pro domácí nebylo. Po ubráněném oslavení chtěl zasunout kotouč do brány po objetí branky Marek Kopic, střídající brankář Hykel byl u tyče včas. V polovině třetí třetiny schoval Pánek svou střelu mezi klubko těl, jeho pokus si ale cestu mezi tři tyče nenašel. Konečnou podobu výsledku dal necelých pět minut před koncem opět Marek Kopic, který dostal pas na pravou stranu, Hykel jeho ránu přibrzdil, nicméně nezastavil. V závěru utkání se začalo na ledě mírně jiskřit, v poslední minutě byla k vidění dokonce nefalšovaná bitka mezi Eremiášem a Perným. Vítězem z tohoto souboje byl jednoznačně plzeňský hráč. Škoda tak první přípravný duel před novou sezónou vyhrála, Rytíře z Kladna porazila 4:1.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Klasické první utkání, každý rok je to stejné. Zatím je to syrové, musíme nadále hodně pracovat, máme toho hodně před sebou. Musíme do zápasu dostat věci z tréninku a nehodnotíme tak úplně výsledky, spíš nám jde o výkon a systémové věci, nicméně vítězství je samozřejmě krásné.“

Jiří Jirásek (Rytíři Kladno): „Začali jsme dobře, dostali jsme se do vedení, bohužel pak se na naší straně nashromáždily nějaké chyby. Je to zatím příprava, navíc po dlouhé době první utkání, budeme bojovat dál a uvidíme co z toho vznikne.“