JUN: KLA - PLZ 2:0

Junioři v odvetě padli na Kladně

Mladí indiáni v úterý na svém ledě Rytíře skolili v poměru 4:2, dnes se ale v odvetě na ledě soupeře museli sklonit.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:0
1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Kouba (Sojka), 35. Sojka (Burger). Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Vyšší tresty: Šíma (KLA) 5+DKU - Kvasnička (PLZ) 10 min.

6:8
0:0
0:0
31:48

Burda (Jaňour) – Strnad, Funk, Koštoval, Staněk, Kohlížek, Perný, Burger, Šíma, Hrabík, Šimek, Vimmer, Sojka, Ulrych, Kouba, Kuzďas, Kulich.

Němeček (31. Lokajíček) – Jánský, Dolhý, Hodinář, Hamšík, Moravec, S. Schindler, Houdek, Korčák, Kaiser, Kvasnička, Kuchárik, Beníšek, Beránek, Pešek, Krasanovský, N. Schindler, Kreuzman.

V úterý toho týdne se oba celky potkaly poprvé. Jako první sice již ve druhé minutě udeřili Středočeši, ovšem poté se již radovali pouze domácí, kteří nakonec zvítězili pohodlně 4:1.

I dnes skóre otevřelo Kladno, když Sojkovu pobídku využil Ondřej Kouba. Přestože jen v první periodě odpískal hlavní sudí pět faulů, skóre se již nezměnilo. V úvodu prostřední části nevyužili indiáni pětiminutového vyloučení Šímy a přišel trest. Do dvou brankového trháku poslal své barvy asistent u první trefy Rytířů Adam Sojka.

Závěrečná část již přinesla pouze šest přesilových her a poměrně dlouhou hru Plzně bez brankáře, ani to však střelecký zápas nepřineslo. Škodě tak nestačila ani poměrně velká střelecká převaha, o další vítězství se ale může porvat již v úterý, kdy míří na led pražské Slavie.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dnes dostali příležitost vesměs hráči bojující o sestavu. Chtěli jsme je totiž vidět, jak se s tím poperou a jak si řeknou o místo v sestavě. Co se samotného zápasu týká, je nutné dostat do hry odolnost, urputnost a vyhrávat osobní souboje. To se nám ale bohužel v první třetině vůbec nedařilo. Od druhé části jsme se zlepšili, měli dostatek šancí, ale bez vstřelené branky se nedá pomýšlet na výhru.“