JUN: PLZ - LIT 3:2

Junioři přetlačili Litvínov, berou šestou výhru v přípravě!

Plzeňští junioři se po včerejší výhře v Českých Budějovicích dnes v dalším přípravném utkání před novou sezónou pro změnu popasovali se Severočechy - konkrétně s Litvínovem.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

3:2
1:0, 0:0, 2:2

Branky a nahrávky: 13. Kopic (Ženíšek), 44. Korčák (M. Soukup), 52. Dvořák (Hamšík, Marcel) – 45. Fišer, 59. Dej (Slavík, Háva). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

vyloučení
6:3
Využití
0:0
V Oslabení
0:0

HC Škoda Plzeň

Němeček (30. Lokajíček) - Kvasnička, Hamšík, Pánek, Eichler, Moravec, Jánský, Adamec, Ženíšek, Kopic, Eremiáš, D. Soukup, Slanina, Dvořák, M. Soukup, Marcel, Kuchárik, Kaiser, Korčák.

HC Verva Litvínov

Klika (Ešler) - Hára, Kuchař, Kroupa, Jonák, Werner, Kadár, Hocelík, Dej, Slavík, Iljuk, Fišer, Limanovský, Vopat, Beran, Postl, Adámek, Kočárek.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

První třetina byla velmi vyrovnaná. Oba týmy bojovaly o útočné pásmo. K první výraznější šanci se dostal Dominik Soukup, jeho pokus ale minul bránu. Po nepřehledné situaci u klece Kliky šli indiáni do vedení. Branku obstaral Marek Kopic. Poté se zkoušeli prosadit i Litvínovští. Nejblíž gólu byl Werner, Němeček si jeho nahození pohlídal a Plzeň tak šla do šatny jednobrankovým vedením.

Ve druhé periodě hned po vhazování střílel od modré Pánek, střela ale zasáhla pouze Kliku. Následně Klikovu pozornost zkoušel z levého kruhu Dvořák, do litvínovské klece se kotouč nedostal. Za chvíli se na druhé straně snažil Iljuk prostřelit Němečka, také neúspěšně. Vzápětí proběhlo hned několik přesilovek. Ani jeden tým se nedokázal prosadit a potrestat tak soupeřovo pochybení. Ve druhé části nepadla žádná branka a Plzeň byla stále ve vedení.

Poslední část utkání začala lépe pro indiány. Ti se usadili v útočném pásmu a Matěji Korčákovi se podařilo protlačit puk až do sítě. Na to hosté hned odpověděli, když do svatyně Západočechů dostal kotouč Jaroslav Fišer. Plzeň chtěla svoje dvoubrankové vedení zpět a měla k němu několik šancí. Nakonec ho obstaral Adam Dvořák svou střelou z první. Poté se po tlaku v útočném pásmu trefil Daniel Dej. Hosté si vzali oddechový čas, zkoušeli i hru bez brankáře, ale branku už nepřidali. Plzeň tak nad Litvínovem vyhrála o jeden gól.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Soupeř dneska předvedl velmi kvalitní výkon. Zápas měl tempo, byly tam i hodně souboje. My jsme ale dneska opět hodně přehrávali situace, měli komplikovaný přechod přes střední pásmo a hráli na "krásu".“