JUN: LIT - PLZ 2:4

Junioři loupili v Litvínově!

Mladí indiáni dali rychle zapomenout včerejšímu nezdaru v Liberci a dnes i v odvetě v rámci letních duelů vyzráli na Vervu.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

2:4
0:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 26. Kroupa (Skuhrovec), 60. Kuchař – 16. Eremiáš (Dáňa), 31. Jánský (Hamšík, M. Soukup), 43. Kopic (Marcel), 59. Marcel. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

Tresty: Hocelík - Eremiáš 5+DKU, Slavík (LIT) 10 min.

vyloučení
7:7
Využití
2:1
V Oslabení
0:1
Diváci
140

HC Verva Litvínov

Čermák (Zelenka) – Hocelík, Hora, Kroupa, Jonák, Werner, Kadár, Kuchař, Háva – Danielčák, Slavík, Skuhrovec, Fišer, Limanovský (C), Vopat, Dej, Postl, Krocker, Beran, Adámek.

HC Škoda Plzeň

Korytar (Pícl) – Kvasnička, Malák, Pánek, Vajner, Houdek, Hamšík, Dolhý – Eremiáš, Marcel, D. Soukup, Dáňa, Kopic, Korčák, Kaiser, M. Soukup, Beránek, Jánský, Beníšek, Kreuzman.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Přesně po týdnu se potkaly celky Plzně a Litvínova, po domácí výhře 3:2 nyní Škoda odcestovala na led soupeře. A začala znovu lépe. Nejprve ustála oslabení, aby poté sama udeřila. Přesilovou hru sice ještě nevyužila, ale po pár vteřinách hry v plných stavech zamířil do černého Adam Eremiáš.

Prostřední dějství, alespoň v úvodu, patřilo Severočechům. A také se zásluhou Jakuba Kroupy dočkali vyrovnání. Litvínovský hráč využil početní výhodu, stejně jako v polovině utkání Martin Jánský. Napínavý duel tak i po druhé třetině mířil za modrobílými, ale zástup vyloučených, dokonce i těch do konce zápasu, však mohl ještě vše v závěrečné třetině zvrátit.

To nedopustil Marek Kopic, který poslal své barvy do trháku. Definitivní pojistku na plzeňské vítězství poté podepsal Marcel Marcel, jenž hned po osmi vteřinách využil power play Vervy. Ta však nakonec ve střeleckém zápise měla poslední slovo, deset sekund před sirénou rozvlnil síť Jakub Kuchař.

Indiány ještě čeká přesně za týden generálka na extraligu s Chomutovem, samotnou soutěž odšpuntují desátého a jedenáctého září v Salzburgu a Českých Budějovicích.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Odehráli jsme mnohem lepší utkání než včera. Náš výkon, zejména ve druhé polovině zápasu, už snesl přísnější hodnocení. Pomohli jsme si přesilovkami, dobře zachytal gólman. Teď máme poslední dva týdny do soutěže, kde to musíme finálně doladit a doufám, že budeme dobře připraveni na velmi náročnou sezónu.“