Junioři na Spartě poprvé letos prohráli

Junioři: Sparta Praha - Lasselsberger Plzeň 4:1. Plzeňští junioři si připsali na své konto svou první letošní porážku. Sparta proti nim vstřelila svůj první gól v letošním ročníku juniorské extraligy a nakonec si připsala i první body. Jediný gól modrobílých vstřelila posila z Písku, talentovaný útočník Petr Kica.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

4:1
2:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 3.Krätzer (Meidl), 7. Handlovský (Voříšek), 40. Kupec, 48. Fišer (Kupec) - 4. Kica (Holý). Vyloučení: 6:7 + 10 min Procházka za nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 67. Střely na bránu: 37:30. Rozhodčí: Wurtherle - Zítková, Bejček.

Neuvirth - Lukačovič, Klouček, Procházka, Ton M., Kanov, Jobb - Handlovský, Krätzer, Voříšek, Bezouška, Drak, Fišer, Meidl, Ton K., Rybecký, Burian, Mrňa, Kupec, Martinec.

Štelmach - Kašpar, Kreuzman, Štich, Martinec, Heršálek, Gajda, Černý - Holý, Kocman, Kepl, Malý, Holub, Šlauf, Špinka, Kica, Heřman, Hajšman, Setíkovský, Žbontar.

David Štich 0 0 0 -2 4

Před třetím zápasem soutěže měli junioři Sparty na svém kontě 0 bodů a skóre 0:5. Plzeň měla tři body za výhru a remízu a skóre 4:2. Jasným cílem Sparty bylo podat lepší výkon, prolomit střeleckou smůlu a získat konečně nějaký bod, ani Plzeň nejela do Holešovic prohrát. Už od 3. minuty však Sparta vedla. To rychle rozehrál puk obránce Adam Lukačovič na útočnou modrou na Viléma Buriana ten zavezl puk do pásma, nahrál za sebe najíždějícímu Radku Meidlovi, ten jen tečoval puk na druhou stranu na Jakuba Krätzera a ten z první poslal puk do brány – 1:0. První branka Sparty v tomto ročníku hráče vyvedla z míry natolik, že vzápětí špatně pokryli hráče Plzně a po přihrávce Martina Holého překonal brankáře Michala Neuvirtha střelou do protipohybu Petr Kica – 1:1.

Snaha zvrátit stav ve prospěch domácího týmu se zúročila v 7. minutě při přesilové hře. Kapitán Sparty Luboš Voříšek přihrál puk před bránu na osamoceného Handlovského a ten propálil gólmana Plzně Antonína Štelmacha – 2:1. První třetina byla hokejovější ze strany Sparty než předchozí dva zápasy. Hrál se rychlý hokej a hodně se útočilo.

I druhá třetina nabídla bojovnou a rychlou hru, ale kazilo ji množství vyloučených hráčů na obou stranách. Velkou šanci měl plzeňský Jakub Kocman, který ujížděl na Neuvirtha sám po chybě obránce Sparty Tomáše Kloučka. Hra byla stále hodně vyrovnaná, ale zároveň oba soupeři hodně chybovali, čehož nedokázala ani jedna strana nijak výrazně využít. Šest vteřin před koncem druhé třetiny vybruslil od mantinelu Martin Kupec, přebruslil obránce Šticha, oklamal i gólmana a zavěsil – 3:1.

Třetí třetina už nebyla nijak oslnivá. Síly docházely hráčům obou týmů a chyb přibývalo. Přesto Plzeň stále neztrácela naději a snažila se probít do pásma Sparty. Ve 48. minutě začaroval s pukem v prostoru mezi kruhy Václav Fišer a najednou byl kotouč v brance – 4:1. Hosté ještě měli v závěru šanci. Kica byl sám před brankovištěm, ale z metru odkrytou branku přestřelil. To Plzeň definitivně zlomilo a Sparta si tak připsala první vítězství a zároveň první dva body. Plzeň má body tři, je zatím v popředí tabulky české skupiny extraligy juniorů.