Dorostenci se pobili se slávisty

Dorost: HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň 4:2. Plzeňský celek prohrál třetí ze čtyř utkání na začátku sezóny. Hostující Lasselsberger se v Edenu dlouho nemohl brankově prosadit. Teprve ve druhé polovině zápasu rozsvítili červené světlo Stránský s Trojanem, to však již byl o za krajně nepříznivého stavu. Modrobílí však neprodali kůži lacino a na konci extraligového duelu v Edenu alespoň ukázali svou sílu při hromadné bitce.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

4:2
1:0, 2:1, 1:1

Branky: 19. Petráň (Nestrašil), 22. Vokál, 31. Petráň, 42. Stoklasa - 31. Stránský, 45. Trojan. Vyloučení: 8:8, navíc Stránský 10 min. Využití: 1:1. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

HC Slavia Praha

Brzobohatý - Beránek, Koumal, Mazanec, Roth, Gold, Stejskal, Gaisler, Hertl - Nestrašil, Doležal, Petráň, Hafenrichter, Vokál, Uleščenko, Charvát, Helmich, Stoklasa, Fára, Indra (C), Kauschitz.

Panec - Špiler, Pour, Chudý, Boháč (C), Zeman, Andrle, Růžička, Rutta - Pitule, Šamlot, Trojan, Dušek, Kovář, Pánek, Kubalík, Novák, Šimek, Heřmánek, Urbánek, Stránský.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Slavia vstoupila do utkání pěkně zostra, již v 1. minutě nastřelil tyč Charvát. První šanci Plzně měl na svědomí Jiří Heřmánek, jehož tvrdá střela způsobila gólmanovi Brzobohatému nemalé problémy. Ve 3. minutě měl šanci slávista Uleščenko – obral o puk brankáře hostí Pance, který váhal s rozehrávkou. V zakončení mu zabránili hráči Plzně jen za cenu faulu, pykat šel Dušek. Šance si vytvořili Roth a Hafenrichter, ale neproměnili. Obrovskou příležitost ke skórování měl v 7. minutě slávistický kapitán Indra, když se dostal do samostatného nájezdu. Jeho blafák však Panec skvěle vyrazil vyrážečkou. Ve 13. minutě byl vyloučen domácí Nestrašil. V přesilové hře Plzně měl šanci Trojan, ale slávistický brankář jeho pokus zneškodnil svými betony. V 19. minutě se domácí ujali vedení. Nestrašil skvělou přihrávkou mezi dvěma obránci Plzně poslal do úniku Petráně, který s přehledem skóroval.

Do druhého dějství vstoupila opět aktivněji Slavia. Na začátku 22. minuty napřáhl na modré Vokál a jeho nádherná střela skončila za zády Pance – 2 : 0. Plzeň vzápětí odpověděla šancí Pánka. Poté se hrál hokej nahoru dolů se šancemi na obou stranách. V přesilové hře se prosadil znovu Petráň. Jeho prudká střela vymetla šibenici a zamířila z branky ven. Rozhodčí k překvapení všech nejprve gól neuznal, ale po protestech slávistů a konzultaci s brankovým rozhodčím své rozhodnutí změnil. Za pouhých sedm vteřin však všechny šokoval svým gólem z pravého křídla plzeňák Stránský – 3:1. Při hře 4 na 4 se v 35. minutě prosadili hráči Plzně. Jejich gól ale nebyl pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznán. Hosté poté vrhli všechny síly do útoku, ale své šance nevyužili.

Na začátku třetí třetiny střílel nebezpečně plzeňský Trojan, ale jeho střelu vyrazil Brzobohatý svým betonem. Ve 42. minutě udeřilo na druhé straně. Akci 2 na 1 proměnil domácí Petr Stoklasa. Úspěšný střelec byl při dalším střídání vyloučen a hosté přesilovku využili. Z ostrého úhlu vymetl šibenici Martin Trojan a snížil na 4 : 2. V 51. minutě dostal plzeňský Stránský trest 2 + 10 min. za vražení na hrazení. Mezi 56. až 58. minutou uzamkli hosté slávisty v jejich obranné třetině – ti však náporu odolali a v 59. minutě se dostal do velké šance Indra, ale minul odkrytou branku hostí. Plzeň si vzala time out a odvolala brankáře. Při závaru před brankou domácích se strhla hromadná bitka, což odnesla obě družstva dvěma hráči na trestné lavici. Vteřinu před koncem utkání se pak do sebe ještě pustili Koumal s Boháčem. Slavia si ve třetí třetině své vítězství pohlídala a zaslouženě vyhrála.