Dorostenci rozdrtili Pardubice

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň – HC Moeller Pardubice 5:1. Po výhře 6:0 v minulém domácím duelu s Ústím nad Labem a porážce 1:6 v Českých Budějovicích dodrželi plzeňští dorostenci nepsané pravidlo vítězství domácích, které trvá už sedm utkání. Nyní oplatili Východočechům stejný výsledek z jejich ledu. Po první části extraligy jsou osmí, přičemž do vyřazovacích bojů postoupí prvních šest celků. Ve druhé části extraligy Plzeň poměří své síly s moravskými týmy.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

5:1
3:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 13. Pánek (Heřmánek), 18. Kubalík (Stránský), 19. Pitule (Novák), 25. Pitule (Šamlot), 30. Kubalík (Stránský) - 42. Ježek (Kopa). Rozhodčí: Uřídil - Rovašová, Koyš. Vyloučení: 2:8, navíc Kubalík 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 51. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Dvořák – Boháč („C“), Pour, Růžička, Špiler („A“), Rutta, Zeman – Stránský, Kubalík, Trojan – Heřmánek, Pánek, Novák – Šamlot, Urbánek, Pitule („A“)(od 41. navíc Kovář).

HC Dynamo Pardubice

Landsman (33. Čaladi) – Poskočil („C“), Blažek, Šnejdr, Popler, Klement, Drtina, Voříšek – Bendík, Kousal, Dobiáš („A“) – Stoklasa, Radil, Pilař – Verner, Ježek, Kopa – Novák, Nykl.

Petr Zeman 0 0 0 1 0

První vyloženou šanci hezkého duelu neproměnil v 10. minutě při přesilové hře Kubalík. Patrik Pánek po přihrávce Heřmánka ve 13. minutě už se však zblízka nemýlil – 1:0. V 16. minutě zachránil domácí gólman Dvořák Ježkův opakovaný pokus na brankové čáře. V 18. minutě dostal pěknou přihrávku od Stránského mezi kruhy Tomáš Kubalík, jehož střela se od mantinelu odrazila k druhé tyči. Tam byl dříve než brankář Landsman a pohodlně zvýšil na 2:0. Minutu nato vystřelil Tomáš Pitule při přesilovce od modré čáry a touš Landsmanovi propadl mezi betony – 3:0. Za chvíli ale pardubický gólman zastavil Stránského zakončení akce 2 na 1 po přihrávce Trojana.

Ve 25. minutě dobruslil Šamlot v rohu zdánlivě ztracený kotouč, objel s ním bránu a předložil ho najíždějícímu Pitulemu, který našel mezeru v Landsmanově postoji a podruhé skóroval – 4:0. Ještě před polovinou střetnutí vysunul Stránský do samostatného nájezdu Kubalíka, jenž dal ukázkově provedeným blafákem do bekhendu rovněž svůj druhý gól v zápase – 5:0. Ve 33. minutě vystřídal nešťastného Landsmana Čaladi, ale dvě minuty si vůbec nesáhl na puk a první střelu na bránu kryl až v oslabení po třech minutách pobytu na ledě. Plzeňští už se totiž do útoku příliš netlačili, spíše pomáhali brankáři Dvořákovi k vychytání nuly. Ve 37. minutě však byl Kubalík za nebezpečný faul vyloučen na 5 minut + do konce utkání, a to udržení čistého konta značně zkomplikovalo.

Dlouhou početní výhodu využil ve 42. minutě dorážkou Novákovy střely Jan Ježek - 5:1. Potom už se modrobílí bez větších obtíží bránili atakům Pardubic, které chtěly alespoň upravit stav do pro ně přijatelnější podoby. Lasselsberger ovšem výbornou defenzivní činností nepřipustil ani náznak zdramatizování střetnutí, jež tak skončilo jejich jasnou výhrou. Po zaznění sirény se plzeňští dorostenci shromáždili ve středovém kruhu a sborovým pokřikem oslavili vítězství nad třetím týmem extraligové tabulky.

Jiří Kučera (trenér Plzně): „Hráli jsme dobře už v Budějovicích, ale nevyužili jsme tam samostatný nájezd k vyrovnání na 2:2. Do utkání s Pardubice jsme chtěli přenést nasazení a disciplínu, což se nám povedlo. Teď musíme dál pracovat na herním projevu, který se postupně zlepšuje.“