Moravané dodávají sebedůvěru

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň – HC Oceláři Třinec 7:3. Stejným výsledkem, jakým dorostenci uzavřeli rok 2005 doma s Opavou, skončilo první letošní utkání. Tentokrát odjel s výpraskem Třinec. Když k této bilanci připočteme listopadovou výhru 8:1 nad Sarezou Ostrava, vyjde nám ze tří zápasů proti severomoravským celkům celkové skóre 22:7. Plzeňští by svým soupeřům z blízkosti polských hranic měli poděkovat za to, že si zvýšili sebevědomí před klíčovými souboji o místo mezi elitní šesticí českých týmů.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

7:3
2:1, 2:0, 3:2

Branky a nahrávky: 5. Kubalík (Pour), 17. Novák (Kubalík), 22. Kubalík (Boháč, Trojan), 38. Růžička (Kubalík), 45. Besonov (TS), 51. Besonov (Kovář, Novák), 57. Kovář (Novák) – 6. Bartošek (Hamrozi), 52. Toman (Zadina), 53. Martyčák (Toman). Rozhodčí: Rejthar - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 13:13, navíc Hoďa a Bartošek 10 min. OT. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 77. Zásahy brankářů: 28:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3, 7:3.

Francouz – Boháč („C“), Pour, Olša, Zeman, Rutta, Špiler („A“), Růžička („Ž“) - Stránský, Kubalík, Trojan – Bessonov, Kovář, Novák – Šimek, Pitule („A“), Roušal – Šamlot, Heřmánek, Urbánek.

HC Oceláři Třinec

Raszka – Špaček, Hoďa („C“), Rajnoch („Ž“), Kania, Kundrátek, Vojta – Zadina, Martyčák, M. Toman – Pánek, Böhm, Capcara – Kubiš, Bartošek, Hamrozi – J. Toman.

Petr Zeman 0 0 0 -1 4

Plzeňští zužitkovali v 5. minutě hned svou první přesilovou hru, šťastným střelcem byl Tomáš Kubalík – 1:0. Michal Bartošek ovšem za 33 sekund vyrovnal na 1:1. V 9. minutě ujeli ve dvojnásobném oslabení Trojan a Roušal, ale akci 2 na 1 úspěšně nezakončili. Minutu nato Pánek při přesilovce netrefil sám před bránou klouzající puk a v další minutě na druhé straně Stránský osamocen mezi kruhy špatně zpracoval přihrávku. V 15. při oslabení vychytal plzeňský gólman Pavel Francouz Martyčáka a zanedlouho Plzeň znovu vedla. Karel Novák ujel v oslabení po třinecké chybě v přechodové fázi a svůj nájezd proměnil střelou odraženou od horní tyče do branky – 2:1.

Na začátku druhé třetiny domácí zužitkovali přesilovou hru, když Boháčovu střelu od modré tečoval Tomáš Kubalík – 3:1. Při další početní výhodě trefil v 25. minutě Novák jenom boční síťku. Pak přišly na řadu více než minutové přesilovky 5 na 3 obou týmů, ale jeden jako druhý si vyloženou šanci nevytvořily. Po následné sérii nepřesností vypálil od modré Dan Růžička a kotouč také díky Pituleho cloně prošel za záda brankáře Raszky. Ten se v tu chvíli sebral a za stavu 4:1 přepustil své místo Lipkovi.

Ve 45. minutě po faulu na Poura nařídil rozhodčí trestné střílení. K jeho provedení se postavil Vladimír Besonov a “řezníčkovským" blafákem do forhendu zvýšil na 5:1. Ve 48. nastřelil Zadina z téměř nulového úhlu tyč. Potom se opět radovali domácí, když početní výhodu využil dorážkou Kovářovy střely do odkryté části branky znovu Vladimír Besonov – 6:1. Vzápětí při hře 4 na 4 snížili hosté bekhendovou střelou Michala Tomana na 6:2, za dalších 64 sekund při trvající hře ve čtyřech dal Tomáš Martyčák gól na 6:3. Přesným zásahem pod víko uzavřel skóre na konečných 7:3 Jan Kovář.

František Černý (asistent trenéra Plzně): „Bylo to hodně o důrazu a proměňování šancí. Nám se v zakončení dařilo, nebáli jsme se chodit před branku. Vycházely nám přesilovky, hodně důležitý byl Růžičkův gól na 4:1. Pak to z nás spadlo a zápas jsme dohráli v pohodě.“