Pulpán zazářil v týmu juniorů

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sareza Ostrava 6:1. Domácí měli v utkání viditelnou převahu. V každé třetině dali dva góly a soupeře téměř k ničemu nepustili. Hvězdou zápasu byl obránce Lukáš Pulpán, který dal dva góly a u dalšího asistoval. Plzeňský tým se před vánoční přestávkou opět o kousek přiblížil umístění mezi šesti nejlepšími v české skupině, kteří postoupí do play-off.

HC Škoda Plzeň - HC Sareza Ostrava

6:1
2:0, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 14. Pulpán (Heřman, Gajda), 20. Holý (Pulpán), 23. Setikovský (Heřman, Hajšman), 35. Stránský (Kubalík), 54. Pulpán, 55. Kubalík (Kica) – 52. Belanec. Rozhodčí: Souček – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 10:13, navíc Gajda 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 139. Zásahy brankářů: 25:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Štelmach – Pulpán, Gajda, Černý, Kořínek, Heršálek, Štich, Kašpar, Boháč – Hobl, Kepl, Holý - Heřman („A“), Setikovský, Hajšman („A“), Špinka, Jindra, Šlauf - Kica, Kubalík, Stránský.

HC Sareza Ostrava

Štěpánek - Němec, Bezouška, Mičák, Vajda, Bolek - Bacul, Belanec, Jelšík - Dostál („C“), Síkora, Dušek - Minařík, Janečka („A“), Hanke - Mikeš.

David Štich 0 0 0 1 4

Od úvodního vhazování bylo zřejmé, že Sareza přijela hlavně bránit. Oba týmy v úvodních minutách bojovaly ve středním pásmu a v rozích kluziště. Když už někdo vystřelil, tak z bezpečné vzdálenosti. Vlastně hned první gólovou šanci domácí proměnili. Heřman dal puk do jízdy Lukáši Pulpánovi, který po přejetí modré čáry z levé strany zamířil přesně k bližší tyči – 1:0.O chvíli později se Plzeňští radovali podruhé, ale rozhodčí gól anuloval kvůli zásahu puku vysokou holí. V 17. minutě si ojedinělou šanci vypracovali hosté, ale Minařík ani Jelšík brankáře Štelmacha neprostřelili. 45 sekund před koncem první třetiny naopak Plzeň zvýšila na 2:0 - Pulpánovu střelu od modré gólman Štěpánek neudržel a Martin Holý měl navíc dost času i prostoru. Toho využil k položení strážce ostravské svatyně kličkou do bekhendu a následnému „zavěšení“.

Na začátku druhé části hry Heřmanovi nesedla střela příklepem z voleje a Jan Setikovský číhající u vzdálenější tyče díky tomu lehce zasunul puk za záda překvapeného Štěpánka - 3:0. Ve 28. minutě se znovu po delší době předvedl Štelmach, který vyrazil Dostálovu střelu zblízka. Ve 32. ukázal efektní zákrok lapačkou Štěpánek proti ráně Gajdy. Ve 34. zastavil na druhé straně pokus Minaříka semafor značky Štelmach. Jeho protějšek už následně kapituloval, když mu propadl pokus dorostence Jana Stránského z mezikruží - 4:0.

Na začátku poslední dvacetiminutovky Plzeňští vůbec nezvládli přesilovku 5 na 3, mrzet je to však příliš nemuselo. Výhru měli v podstatě zajištěnou a branky ještě také přidali. Ještě předtím přišlo snížení na 4:1 - Michal Belanec využil díry v obraně modrobílých, zprava si najel před branku a prostřelil Štelmacha. Pak přišlo velké sólo Lukáše Pulpána, jenž projel celým hřištěm a svůj výlet zakončil přesnou střelou pod horní tyčku – 5:1. Skóre uzavřel po kličce těsně před Štěpánkem střelou bekhendem nahoru další dorostenec, Tomáš Kubalík – 6:1.

Jindřich Setikovský (trenér Plzně): „Podle výsledku to vypadá na jednoznačnou výhru, ale úplně jednoduchý zápas to nebyl. Soupeř hrál především ke konci hodně tvrdě. Letos je juniorská extraliga velice vyrovnaná. O to více rozhodují hráči jako Lukáš Pulpán, který je platný vepředu i vzadu. Od 26. do 30. prosince budeme na turnaji ve Švýcarsku, jenže máme problém s obránci: Kořínek nedohrál kvůli bolesti ramene a Šticha chce áčko. Vidím to tak, že beka budu hrát já s Ivanem Vlčkem. (směje se).“