Plzeň střelecký čardáš Rabatu neustála

HC Rabat Kladno – HC Lasselsberger Plzeň 10:4 (5:1, 3:2, 2:1)
A tak pěkně to začalo. Už po 35 vteřinách hry šli Plzeňáci na kladenském ledě do vedení, když Tomáš Divíšek přesně zakončil pohlednou individuální akci. Jenže známé rčení o prvním vyhrání ukázalo Západočechům svou nejkrutější tvář. Čtyři inkasované branky v rychlém sledu vyhnaly na střídačku Romana Málka a ani náhradník Jež nebyl nevítané vánoční nadílky ušetřen. Před polovinou duelu už vedli domácí buldoci 7:1 a o dělbě bodů bylo jasno. Nic na tom nemohlo změnit ani chvilkové plzeňské vzepětí v polovině zápasu, které brankově vyjádřili Šindel a Cartelli.

34.kolo , pá 22.12.2006, 17:30
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 4. Frolík (Bílek), 9. Patera (Martin Procházka), 12. Martin Procházka (Patera), 14. Frolík (Ševc), 16. Gardoň (Frolík), 26. Bílek, 27. Bělohlav (Zeman), 38. Diviš (Patera), 49. Patera (Kalla) 57. Diviš (Patera) - 1. Divíšek (Zelenka), 30. Šindel (Dobrovolný), 32. Cartelli (Divíšek), 55. Šindel (Adamský). Rozhodčí: Smeták - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:13. Využití: 5:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 2676. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:3, 9:3, 9:4, 10:4.
Rytíři Kladno Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Hájek - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Kuchler, Bělohlav - Diviš, Čurilla, Hluchý.
HC Škoda Plzeň Málek (14. Jež) - Cartelli, Derner, Čakajík, V. Čech, Půlpán, Dobrovolný, Trnka - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Vampola, Kracík, Ludvík - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, Fabuš, Šaffer.

Komentář

Lasselsberger vstoupil do utkání opravdu výborně, hned při prvním střídání vzal Tomáš Divíšek puk, projel až před branku a nezaváhal. Pak však přišly kruté chvíle, ještě do sirény Plzeňští inkasovali pět branek. Dvakrát se trefil Frolík, jednou Patera, Procházka a Gardoň. Tři přesilovkové trefy a jedna přesná dorážka vyhnaly z branky Romana Málka a pátý kotouč z branky už lovil Petr Jež, když Rabat skóroval dokonce v oslabení.

Ani druhé dějství nebylo lepší. Bělohlav s Bílkem slepili na přelomu 26. a 27. minuty do 36 sekund dvě branky a stav 7:1 již vypadal opravdu hrozivě. V půlce utkání Západočeši aspoň upravili skóre, zblízka se trefil Šindel, od modré přesně pálil Cartelli. Jenže zlý sen měl pokračovat. Kladno dostalo další možnost hrát dvojnásobnou přesilovku a Pavel Patera znovu prokázal svou extratřídu, tentokrát z jeho příhry těžil Diviš. Před posledními dvaceti minutami bylo tedy o vítězi jasno a šlo již jen o konečný rozdíl.

Pro tento zápas dlouhý gólový půst ukončil v 49. minutě Patera, který propasíroval touš mezi Ježovy betony. V oslabení ještě šťastnou brankou zaznamenal čtvrtý plzeňský úspěch Šindel, když si jeho střelu do vlastní brány skopnul bránící Zeman. Poslední slovo ale měl vítěz, radost z desítky divákům dopřál po další strojové kombinaci Diviš. Lasselsberger znovu na Rabat nestačil a rozdíl činil tentokrát šest gólů.

Ohlasy trenérů

Petr Kasík (trenér Kladna): "Souhlasím s kolegou, že střetnutí rozhodla první třetina, kdy jsme po inkasovaném gólu nastříleli pět branek. Hráče však musím přece jen pokárat, neboť za stavu 7:1 se až příliš hnali do útoku a nemysleli na defenzivu. Chápu, že za rozhodnutého stavu je těžké mít motivaci, ale takovéto chyby by se nám v dalších střetnutích nemusely vyplatit."

František Černý (trenér Plzně): "Je těžko k utkání něco říci, zápas prakticky rozhodla první třetina. Sice jsme se dostali do vedení, ale Kladno prokázalo, jak skvěle dokáže hrát přesilovky. Možná, kdyby za stavu 1:1 Důras proměnil brejk, mohlo se utkání odvíjet jinak. Ale od druhé třetiny se zápas prakticky dohrával."