VIT - PLZ 7:1 - A play-off utíká

V Í T K O V I C E - V předehrávce 42. kola O2 extraligy zavítali hokejisté Lasselsbegeru do Vítkovic. Tedy na led soupeře, se kterým bojují o play-off. Domácí, kteří mohli v případě výhry poskočit na deváté místo, neponechali nic náhodě a jasně přehráli Plzeň 7:1. Nejvíce zářil Krenželok, který vsítil dvě branky a Gulaši, jenž zaznamenal dvě asistence a jednu trefu do černého. Alespoň čestný úspěch pro hosty vstřelil Divíšek.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

7:1
3:1, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Hubáček (Burger), 9. Krenželok (Kuboš), 18. Weissmann (Hubáček), 24. Kuboš (Gulaši), 37. Gulaši (Weissmann), 38. Kropáč (Procházka), 53. Krenželok (Gulaši) - 18. Divíšek (Fabuš). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0 . Diváci: 6093. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Jasečko, S. Hudec (15. - 20. Sedlák), od 35. min. navíc Sedlák - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, Tomášek, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Mikula, Hamrák, Klimek.

Málek (38. Štelmach) - Čakajík, Derner, Benák, Mazanec (21. Pulpán), V. Čech, Dobrovolný, Martinec - Vampola, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Kubalík, Adamský - Heřman, Šaffer.

Petr Vampola 0 0 0 -2 2

Plzeň se mohla dotáhnout na pozice zaručující play-off, Vítkovice zase bojovali o deváté místo. Domácí před svým publikem vyhráli již pět utkání v řadě a jejich sérii se dnes snažil narušit Lasselsberger, který body také potřebuje jako sůl. Vítkovičtí neponechali nic náhodě a už v páté minutě utkání našel Burger před brankou osamoceného Petra Hubáčka, který se nemýlil - 1:0! Domácí se tímto momentem dostali do vedení, které si po zbytek utkání udržovali a navyšovali. Po pár minutách hry zvýšil Lukáš Krenželok, který najížděl podél levého křídla tak dlouho, dokud se před ním nezjevil osamocený Málek, se kterým si tvrdou střelou poradil - 2:0! Chvíli před koncem úvodní části se hostující Divíšek dostal do brejku a blafákem si vychutnal Pince - 2:1! Radost Plzně však trvala pouhých 22 sekund, protože se před Málkem objevil zcela nekrytý Erik Weissmann, který opět nezaváhal - 3:1! Vítkovice tak plnili svůj cíl, naopak hosté vlastními chybami zápas ztráceli.

Druhá část se od té první lišila pouze v tom, že Plzeň nevstřelila branku. Ale postupně. Ihned na začátku třetiny se během sedmi sekund nechali hosté dvakrát vyloučit a domácí si nemohli takovou šanci na zvýšení náskoku nechat ujít. Konkrétně Petr Kuboš se na modré napřáhl tak, že puk zachytila až branková síťka za zády plzeňského brankáře - 4:1! Během druhé části si pak největší šance vypracovala Plzeň, ale jak Vampola , tak Divíšek trefili pouze tyč. Podobně jako v první třetině, padli dva rychlé góly v závěru dvacetiminutovky. V rozmezí šedesáti sekund se trefili Michal Gulaš od modré a Radoslav Kropáč, který byl opět sám před Málkem - 6:1! Tímto momentem předčasně ukončil plzeňský brankář své působení v tomto utkání.

V poslední pasáži utkání se již pouze dohrávalo a každý z týmů měl jednu velkou šanci na změnu skóre. Ale zatímco hostující Divíšek neuspěl sám před ležícím Pincem, domácí Lukáš Krenželok, který se protáhl mezi dvěma plzeňskými beky, zamířil přesně nad Štelmachovu vyrážečku - 7:1! Vítkovičtí si tak připsali osmnáctý bod z posledních sedmi zápasů, za to Plzeň již třetí debakl z posledních pěti utkání na ledech soupeřů.