Omlazený tým juniorů nestačil na Liberec

L i b e r e c - Junioři: HC Bílí Tygři Liberec - HC Lasselsberger Plzeň 4:1. Vstup do nové sezóny juniorské extraligy se plzeňským mladíkům nepovedl podle jejich očekávání. Hned v 1. kole narazili na silného soupeře, který se nakonec po dlouho vyrovnané bitvě radoval z vítězství. Plzeňáci sice po brance Kubalíka vedli 1:0, jenže Tygři hlavně díky dvěma brankám Bárty dokázali průběh utkání otočit.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:1
0:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 35. Nevyhoštěný (M. Tondr, Bárta), 39. Vach (Kopic, Hrach), 52. Bárta (Nevyhoštěný, M. Tondr), 57. Bárta (Bezděk) - 23. Kubalík (Stránský).
Rozhodčí: Štěpán - Žídek, Hynčica. Vyloučení: 11:6, navíc Martinec (Plzeň) 5 minut plus do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 44:33 (13:8, 13:17, 18:8). Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Blažíček - Hrach, Kajínek, M. Tondr, Kollmann, Pavlů, Jaroměřský - Křišťán, Vach, Kopic - Bezděk, Bárta, Nevyhoštěný - L. Tondr, Langr, Peřina - Vopálka, Liška, Krastenics.

Halmoši - Martinec, R. Malý, Krajčík, Zeman, Kašpar, Boháč, Černý - Jindra, Novák, Holý, Kocman, Špinka, Pitule, Trojan, Heřman, Kubalík, O. Malý, Setikovský, Holub, Stránský.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Zaslouženým vítězstvím vstoupili do nového ročníku extraligy liberečtí junioři. V utkání s Plzní se oba týmy nejprve vzájemně oťukávaly, bylo znát, že jde o začátek sezony.

Gól padl až ve druhé třetině. V jejím úvodu se vydařila útočná akce hostům a Tomáš Kubalík po přihrávce Jana Stránského překonal libereckého gólmana Robina Blažíčka.

Bílí Tygři čelili v druhé třetině řadě přesilovek Plzně. Dokázali se však ve všech oslabeních úspěšně ubránit. Druhá polovina zápasu už byla jasně v jejich režii.

V 35. min. vyrovnal Michal Nevyhoštěný na 1:1 a minutu a půl před koncem druhého dějství šli Liberečtí do vedení zásluhou Karla Vacha.

V závěrečné třetině domácí svého soupeře, vedeného trenérem Radimem Rulíkem, přestříleli a přidali další dvě branky, i když podle šancí jich mohlo být mnohem víc. O obě se postaral druhý útok a jmenovitě jeho centr Michal Bárta. Na uklidňujících 3:1 vsítil v 52. a konečné skóre 4:1 završil v 57. min. v přesilovce, když plzeňský Lukáš Martinec předtím odešel předčasně do kabin za bodnutí domácího Bezděka špičkou hole. Liberec skóroval sedm vteřin před uplynutím Martincova pětiminutového trestu.

Domácí trenéři Milan Skrbek a Jaroslav Nedvěd byli spokojeni s výsledkem, méně již s hráčskou kázní, protože Bílí Tygři seděli jedenáctkrát na trestné lavici. Pozitivní je, že odehráli všechna oslabení bez inkasovaného gólu a že i za tohoto průběhu dokázali otočit výsledek, který byl ještě v 35. min. nepříznivý.