Juniorka vydřela tři body v Ústí

Ú s t í n/L. - Junioři: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Lasselsberger Plzeň 1:2. Po výhře nad Hradcem Králové čekal na plzeňskou juniorku další soupeř ze spodní části tabulky. I v Ústí se Západočechům povedl vstup do utknáí. Během prvních šesti minut se kotouč dvakrát ocitl v brance domácího mužstva, a ačkoliv se hra později hlavně díky přesilovým hrám srovnala, Plzeň si nenechala vítězství vzít. Kontaktní gól domácích ze závěru utkání už tak byl pouze kosmetickou úpravou výsledku.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Škoda Plzeň

1:2
0:2, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 55. Škaloud (Kadič, Weidlich) - 3. Kubalík (Sýkora), 6. Holý (Kubalík, Krajčík). Rozhodčí: Neťuka - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 11:12, navíc Mach (UNL) 10 min. NESP, Holý (PLZ) 10 min. NESP. Bez využití. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Slovan Ústí nad Labem

Baroch - Macaj, Musílek, Moščic, Kučera, Urušev, Kopejtko, Weidlich - Kočí, Jindřich, Hanzl - Mach, Janský, Škaloud - Kadič, Salač, Moro

Halmoši - Martinec, Krajčík, Zeman, Krňoul, Kašpar, Boháč, Černý - Setikovský, Heřman, Novák - Holub, Kocman, Stránský - Sýkora, Kubalík, Holý - Pitule, Jindra, Benedikt

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Plzeň vstoupila do utkání o poznání aktivněji než domácí, Baroch si tak mohl připsat první zákrok už v první minutě. Následnou přesilovou hru hosté sice ještě nevyužili, ale jejich tlak nepovolil, po nahození a důsledném pohybu za kotoučem protlačil Kubalík střelou z úhlu kotouč za záda domácího brankáře. Jeden bod za asistenci si připsal Sýkora. Ústečtí se ale ani nadále do útoku příliš nehrnuli, a tak otěže zápasu zůstávaly v rukou hostů, kterým se v útočném pásmu zřejmě zalíbilo. Slovanu se tak naskýtala možnost protiútoků, které neváhali využít například Škaloud s Kadičem, jejich únik byl ale včas zachycen obranou Plzeňských a ani následná dorážka Kočího neslavila úspěch. To hosté zaznamenali v útočných akcích více štěstí, v šesté minutě zvýšil vedení Martin Holý, stalo se tak po přihrávkách Kubalíka a Krajčíka. Na hole domácích jako by se vloudila nervozita, puky odskakovaly od hokejek, přihrávky nenacházely adresáty a z toho všeho těžili mladíci z Plzně. Teprve série vyloučení na straně Plzně dostala domácí do hry, Kopejtko a Kučera střílí od modré, jejich pokusy však končí buď v náruči Halmošiho, nebo se odráží od těl clonících hráčů. Ve třetím oslabení po sobě stálo při hráčích z Plzně štěstí, když Kučera nastřelil tyč. Po zbytek třetiny se v šancích objevovali hráči obou týmů, ale žádná z jejich střel neprošla za záda brankářů.

Časté vylučování ve druhé třetině vedlo k přelévání hry od branky k brance podle toho, kdo zrovna měl výhodu jednoho muže v poli. Tak se blýskl skvělými zákroky Baroch nejprve po střele Nováka a následně i před dorážejícím Heřmanem. Ale ani Halmoši nezahálel, když kryl pokusy Mora nebo Salače. Plzenští si ale stále drželi převahu, v přesilových hrách si vypracovávali více šancí, i když svůj dvoubrankový náskok nezvýšili. Domácí se oproti tomu potýkali s většími problémy při přechodu do útočného pásma i při snaze se v něm udržet, a to dokonce i v přesilovce pěti ku třem. Naopak na druhé straně nechali ústečtí obránci trestuhodně dorážet Petra Jindru, ten ale ani na třetí pokus neprotlačil puk Barochovou výstrojí. V závěru třetiny si ještě zakombinovali Boháč s Kubalíkem, ale ani tvrdá střela druhého jmenovaného nenašla své místo v ústecké síti.

Třetí třetina pokračovala v podobném duchu, v jakém ta druhá skončila. Oba týmy měly více než dost příležitostí vyzkoušet si přesilové hry i oslabení. Ve hře čtyři na čtyři se nejprve dostal do slibné příležitosti plzeňský Kubalík a následně na druhé straně prověřil Moro tvrdou střelou Halmošiho. Ani z dalších šancí nevytěžil žádný z hráčů branku, a tak se skóre neměnilo až do 55.minuty. O kontaktní branku domácích se postaral Škaloud střelou z prostoru mezi kruhy, asistencemi přispěli Kadič a Weidlich. Ale ten, kdo čekal, že se Ústí nad Labem nadechne pět minut před koncem utkání k mohutnému závěru, byl zklamán. Situace byla přesně opačná, útočnou aktivitu opět převzali Plzeňští a na nějakou dobu zamkli domácí v jejich obranné třetině. Neuvěřitelné chyby v obraně ale nedokáží potrestat ani Boháč ani Kocman. Minutu před koncem se konečně ústečtí mladíci přesouvají do útoku, Škaloud střílí z levého křídla a následná potyčka před brankou hostí zajišťuje vhazování před Halmošim. Domácí si minutu před koncem vybírají oddechový čas. Baroch zůstává na střídačce, ale dlouho se tam neohřeje, po několika vteřinách dochází k vyloučení ústeckého Macha, aniž by domácí měli příležitost ohrozit plzeňskou branku. Baroch odjíždí na střídačku ještě jednou, poté co se vylučuje i na druhé straně, ale času už zbývá málo a Ústečtí nedokáží vyrovnat skóre. Utkání končí za stavu 1:2.

Vladimír Bednář (Ústečtí Lvi): „Do tohoto zápasu jsme šli hodně oslabení, panuje tady nějaká viróza a postrádali jsme i Honzu Kloze, který je platným členem áčka, a tak byl teď dost vytížený. Ten vstup do první třetiny jsme měli takový ospalý, nemohli jsme se do toho dostat a navíc hra byla narušována vyloučeními. Ty dva góly byly dost laciné, ale Plzeň měla více ze hry, my jsme hráli na tři pětky a často v oslabení a ty síly už tam prostě nebyly. Kdybychom bývali vyrovnali, bylo by to výborné, ale myslím si, že ten výsledek na tu hru je i tak pro nás dobrý.“

Radim Rulík (HC Lasselsberger Plzeň): „Do Ústí jsme jeli s cílem vyhrát, protože se v tabulce pohybuje kolem nás. Do zápasu jsme nastoupili s cílem začít od začátku aktivně a to se nám podařilo, dostali jsme se k šancím, proměnili je, ale pak jsme měli sérii vyloučení a tím se dostali domácí do hry. Myslím, že dneska to bylo hodně o přesilových hrách a oslabeních, my jsme vyhráli, protože jsme dokázali všechna oslabení ubránit, a to i ve třech proti pěti.“