Junioři potřetí v řadě vyhráli

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň-HC Rabat Kladno 3:2. Sérii zápasů proti celkům z dolní části tabulky zakončili svěřenci trenéra Rulíka dalším vítězstvím. Kladno podalo dobrý výkon a jednou dokonce i vedlo, ale domácí v poslední třetině vybojovali dva body. Tento týden jich nastřádali maximální možný počet: šest.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

3:2
1:0, 0:2, 2:0

Branky a nahrávky: 19. Kubalík (Holý, Sýkora), 44. Setikovský (Heřman, Novák), 56. Heřman (Setikovský, Novák) – 33. Ibl (Hudíček, Knotek), 34. Hudíček (Knotek, Ibl). Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Černý. Vyloučení: 8:5, navíc Rudovský 5 min. + DKU a Trončínský 5 min. + DKU a 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 82. Zákroky brankářů: 36:18. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Halmoši – Krajčík, Boháč, Černý, Kašpar, Martinec, Krňoul, Zeman – Setikovský, Heřman, Novák – Sýkora, Kubalík, Holý – Holub, Kocman, Stránský – Pitule.

Cikánek – Trončínský, Kříž, Babický, Gudas, Sedláček, Souček, Stehlík – Rudovský, Knotek, Hudíček – Valský, Hlusička, Procházka – Hoffmann, Lhotský, Bláha – Ibl, Veselý, Hauer.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Hned od začátku se hrál rychlý hokej se spoustou osobních soubojů i šancí. Kladno bylo Plzni minimálně vyrovnaným soupeřem. Domácí brankář Halmoši musel často předvést skvělý zákrok – jako třeba ve 13. minutě při ráně Lhotského. Tři minuty nato pokryl střelu i dorážku Hudíčka. V čase 18:18 se trefila plzeňská „18“. Tomáš Kubalík zakončil rychlou kombinaci po vhazování v útočném pásmu – 1:0.

Ve 24. minutě hrubě fauloval u mantinelu za plzeňskou brankou Rudovský Boháče a dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Plzeňští ovšem nevyužili ani 27 sekund dlouhou přesilovou hru 5 na 3, ani následnou početní výhodu o jednoho hráče. Potom hosté během 58 sekund otočili stav. Ve 33. minutě využili přesilovku díky křížné přihrávce Hudíčka a gólu Ibla – 1:1. Pak přihrál chytře zpoza branky Knotek Hudíčkovi – 1:2. Ve 36. minutě byl další kladenský hráč vyloučen na „pět plus do konce“ – Trončínský udeřil Kocmana loktem do obličeje. Ani napodruhé se však domácí tým při dlouhé přesilovce neprosadil.

Ve třetí dvacetiminutovce Plzeň otočila skóre zpátky se svůj prospěch. Ve 44. minutě projel Heřman do útočného pásma, vystřelil a Setikovský dorazil vyražený puk – 2:2. Potom Kocman při početní výhodě 4 na 3 nedorazil skákavý puk do odkryté branky. V 52. minutě se po chybě Kladenských dostal Holý do samostatného nájezdu, ale jeho blafák do bekhendu gólman Cikánek vyrazil. V 56. minutě už ovšem kapituloval. Setikovský vysunul do útočného pásma Heřmana, který z pravé strany vstřelil vítězný gól – 3:2.

Radim Rulík (trenér Plzně): ”Kladno si uškodilo tím, že kvůli spravedlivě potrestaným faulům ztratilo dva hráče. Vždycky hrálo takhle tvrdě, ale my taky. Ve druhé třetině jsme hráli strašně špatně. Při přesilovkách jsme se nedostávali do pásma. Potom jsme poznali, jak důležité bylo, že jsme prohrávali jenom o gól. Všichni si uvědomili, že musejí hrát jinak. Pak jsme do toho šli úplně naplno. Ve třetí třetině to byl úplně jiný hokej než v prvních dvou třetinách. Já jsem byl strašně rád, že se to povedlo. Už v přípravě jsme je dvakrát porazili a kluci to možná měli trošku v podvědomí. Kladenští minule prohráli s Libercem 3:8 a o to víc tady bojovali.“