Junioři ztratili vedení a prohráli

Junioři: Plzeň - České Budějovice 2:5
Utkání s Českými Budějovicemi rozehráli plzeňští junioři dobře, hned po minutě hry využil přesilovku Heřman. Jednobrankové vedení držel Lasselsbeger až do konce první třetiny. Druhá třetina ale patřila Mountfieldu, který třemi brankami otočil vývoj utkání. V závěrečné části už Západočeši nenašli síly na zvrat, hosté naopak přidali dvě branky. Budějovičtí si tak z Plzně odvezli tři body za výhru 5:2.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

2:5
1:0, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Heřman (Špiler), 36. Stránský (Martinec) - 28. Matušík (Rod), 34. Matušík (Feferle), 39. Formánek (Ferebauer), 48. Rod (Matušík), 49. Rod (Matušík). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Černý. Vyloučení: 7:13. Využití: 0:1. Diváci: 127.

Halmoši - Martinec, Krajčík, Špiler, Zeman, Krňoul, Černý - Jindra, Holý, Kocman, Špinka, Sýkora, Pitule, Heřman M., Kubalík, Šimán, Setikovský, Holub, Stránský.

Banes Motor České Budějovice

Kovář - Bílek, Zourek, Havran, Parýzek, Zíb, Klíma, Hlavatý - Slavík, Sekera, Bíza, Hájek, Ježek, Ferebauer, Rod, Matušík, Formánek, Červený, Feferle.

Petr Zeman 0 0 0 -2 2

Přesně minutu a osm vteřin trvalo bezbrankové skóre v utkání mezi juniory Plzně a Českých Budějovic. Domácí totiž hned v úvodu dostali výhodu přesilové hry, kterou vzápětí využil přesným zásahem Heřman - 1:0. Hosté mohli odpovědět ve 3. minutě Matušíkem, jenž předvedl pěknou individuální akci, na Halmošiho ale nevyzrál. O několik okamžiků později ujeli do přečíslení dva na jednoho Heřman se Setikovským, ani oni ale akci nedovedli do gólového konce. V 7. minutě hráli Budějovičtí přesilovku pět na tři, plzeňská trojice se však úspešně ubránila. Mountfield byl nejblíže vyrovnání v polovině třetiny, po Sekerově ráně od modré se puk odrazil od jedné tyčky do druhé a zůstal ležet v brankovišti, Halmoši ho ale včas sklidil do své lapačky. V závěru první části si dvojnásobnou přesilovku zahráli i Západočeši, skóre se ale do sirény neměnilo.

Úvod druhé třetiny poznamenala častá vyloučení, když se ale hra uklidnila, začaly padat branky. Ve 28. minutě našel Rod u tyčky ideálně postaveného Matušíka, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku - 1:1. Stejný hráč se blýskl i o šest minut později, když krásnou individuální akcí poslal Budějovice do vedení. Matušík dostal přesný pas od Klímy, prokličkoval se před branku a poradil si i s Halmošim - 1:2. Domácí ale dokázali rychle vyrovnat. Při přesilovce na začátku 26. minuty srovnal skóre Stránský - 2:2. Hosté se ale nenechali překvapit a opět převážili misku vah na svoji stranu. Trochu náhodně v čase 38:41 upravil na 2:3 Rod.

Hosté do závěrečně třetiny vstoupili dohrávanou přesilovkou a hned po úvodním vhazování Matušík málem zaskočil Halmošiho, puk ale těsně minul branku. O okamžik později už Budějovičtí dokonce zvedali ruce, puk po nečekaném odrazu však skončil jen na tyčce. V 48. minutě se už Mountfield radoval doopravdy. Z levé strany Halmošiho propálil Rod - 2:4. Stejný hráč byl i u další gólové akce o minutu později. Modrobílá obrana nechala Roda bez povšimnutí mezi kruhy a ten měl dost času vychutnat si Halmošiho - 2:5. Plzeň mohla korigovat při následné přesilovce, souhru se Zemanem zakončoval Setikovský, brankář hostů Kovář byl ale proti. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 54. minutě, kdy hrál Lasselsberger dlouhou přesilovku pět na tři. Ke vstřelení kontaktní branky ale nepomohl ani time-out, a tak si České Budějovice odvezly ze západočeské metropole výhru 5:2.