Juniory přejela Sparta

Junioři: Sparta Praha - Plzeň 7:2
P r a h a - Po čtyřech výhrách v řadě plzeňská "juniorka" podruhé za sebou prohrála. Sparta na vlastním ledě neměla slitování a nasázela Západočechům sedm gólů. V sobotu se Plzeň doma pokusí zvednout si seběvědomí od osmnácti hodin proti Karlovým Varům.

10.kolo , čt 5.10.2006, 17:00
T-Mobile Aréna
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 1. Rybecký (Krätzer), 8. Karpov (Pacovský, Kafka), 11. Ton (Kanov), 16. Bezouška (Trojan), 35. Krätzer (Ton), 47. Hertl (Spudil, Cunik), 48. Krätzer (Rybecký) - 28. Martinec (Holý), 31. Holý (Heřman). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 85.
HC Sparta Praha Michalec - Vošmik, Cunik, Hanzl, Spudil, Trojan, Sem, Kanov - Hertl, Rybecký, Mrňa, Krätzer, Kafka, Karpov, Bezouška, Morkes, Regner, Ton, Slaba, Pacovský
HC Škoda Plzeň Ulč (od 11. Halmoši) - Martinec, Krajčík, Špiler, Zeman, Krňoul, Kašpar, Černý - Špinka, Heřman, Holub, Stránský, Kocman, Kubalík, Šimán, Pitule, Setikovský, Jindra, Holý, Sýkora, Trojan

Komentář

Junioři Sparty vlétli do zápasu jako namydlený blesk a již po devětatřiceti vteřinách otevřel skóre Lukáš Rybecký, když po Krätzerově střele dorazil kotouč za Ulčova záda. Ve třetí minutě spáchali hosté před domácím brankářem Michalcem závar, ale bez výsledku. Minutu nato pálil hostující útočník Holý jen do masky domácího gólmana. V 7. minutě se před hostující brankou zjevil zcela osamocený Karpov, ale svou střelu namířil do hrudi Petra Ulče. Zato Tomáš Karpov se o pár sekund později nemýlil a po přihrávce Pacovského zvýšil vedení na 2:0. V minutě 11. byl vyloučen hostující obránce Černý za hákování a Sparta rozjela přesilovkový kolotoč. Při jedné ze situací u mantinelu fauloval opět plzeňský hráč, ale byla ponechána výhoda. Při signalizovaném vyloučení poslal křižnou přihrávku brankovištěm Kanov a našel zcela volného Karla Tona, pro kterého bylo lahůdkou zasunout puk za brankovou čáru. Tento moment vyhnal Petra Ulče z branky a nasměroval do ní Dominika Halmošiho. Ve 14. minutě byl vyloučen hostující Krňoul a necelou minutu po něm domácí Krätzer. V přesilovce Plzně měl slibnou šanci hostující bek Špiler, ale jeho pumelice od modré pouze vyprášila Michalcův pravý chránič. Ihned po této situaci se uplatnilo omšelé pravidlo nedáš - dostaneš, když po přihrávce Trojana ujel po levé straně Michal Bezouška, objel branku a nekompromisně zavěsil puk k tyči. Několik málo vteřin před sirénou měl šanci hostující Stránský, ale jeho střela od modré minula branku. Po dvaceti minutách tak Sparta vedla na Plzní 4:0.

Na začátku třetiny druhé se Spartě poštěstilo zahrát si 13 vteřin přesilovou hru 5 na 3, když byli postupně vyloučeni Špinka a Kubalík. Domácí však tuto početní výhodu nezužitkovali. V 27. minutě vytáhli hosté své drápky a připsali si první zářez na své konto, když Michalcovi nepochopitelně propadl puk po nahození Lukáše Martince. Snížení postavilo hosty na nohy a o tři minuty později snížil již jen na rozdíl dvou branek Martin Holý, když z mezikruží vymetl pavučinu v rohu domácí svatyně. Ve 34. minutě všal byl vyloučen hostující Špiler a Jakub Krätzer poslal Plzeň zpět do kolen. O pět minut později se do brejku dostal domácí forvard Kafka, ale byl čistě odstaven obráncem. Po dvou třetinách tak domácí vedli 5:2.

První vážnou šanci ve třetí části si vytvořil hostující útočník Kubalík ve 44. minutě, ale svou z mezikruží trefil jen sponici Michalcovy brány. V 47. minutě zvýšil na 6:2 Tomáš Hertl, když po kombinaci se Spudilem a Cunikem dorazil puk do branky. Necelou minutu poté přidal poslední trefu v zápase Jakub Krätzer, když po přihrávce Rybeckého vyhnal pavouky z rohu pravého horního rohu plzeňské branky. Hosté si ještě vytvořili několik příležitostí, konkrétně v 50. minutě Špinka a Trojan, ale neuspěli. Po sérii vyloučení dohrávali hosté ve třech, ale Sparta již jen kontrolovala puk a jen lehce oťukávala útočné pásmo.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!