Zápas na dvě třetiny

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:1. V sobotním zápase juniorské extraligy přivítali západočeši na svém ledě tým Jindřichova Hradce, který v prvním letošním utkání přehráli 0:7. Nikdo tedy žádné drama očekávat nemohl a také se nekonalo. Skóre zápasu otevřel už v 1. minutě v oslabení Setikovský. Svoji druhou trefu si připsal naopak při přesilovce v prostřední části hry. Po dvou gólech přidali Boháč a Martinec, za hosty zaznamenal čestný úspěch Dolina. Vše podstatné se odehrálo pouze v prvních dvou třetinách.

HC Škoda Plzeň - KLH Vajgar Jindřichův Hradec

6:1
2:0, 4:1, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Setikovský, 7. Martinec (Zeman, Setikovský), 22. Setikovský (Holub), 30. Kubalík (Stránský), 32. Kubalík (Sýkora), 34. Martinec (Setikovský, Jindra) - 31. Dolina (Kašpárek). Rozhodčí: Fraňo - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:11, navíc Navrátil (JHR) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Halmoši - Kašpar, Černý, Zeman, Martinec, Boháč, Krajčík, Špiler, Krňoul - Holý, Heřman, Šimán - Jindra, Setikovský, Holub - Stránský, Kubalík, Sýkora - Pitule, Kocman, Špinka

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Kalčík (23. Železný) - Bakoš, Koumal, Slepička, Valenta, Pospíchal, Vácha - Dolina, Kamír, Murgaš - Netymach, Kašpárek, Jakerle - Budaj, Uhlíř, Muška - Navrátil, Anděl, Zich

Petr Zeman 0 1 1 1 0

Domácí nezačali nejšťastněji a už po 42 vteřinách oslabil svůj tým vyloučený Holub. Jenže hosté svoji přesilovku nesehráli vůbec dobře. Naopak se v oslabení prosadil Setikovský a otevřel skóre zápasu. 0:59 - 1:0. Na rozdíl dvou gólů mohl zvýšit na začátku sedmé minuty Stránský, ale sám před brankářem minul branku. Domácí z tlaku vytěžili alespoň přesilovku. V té se už skóre měnilo. Od modré nahodil puk zápěstím Martinec a "žabka" k překvapení možná i samotného střelce skončila v brance Kalčíka. 6:32 - 2:0. Hosté se mohli vrátit do zápasu v polovině první třetiny, kdy si vytvořili velký tlak. Z levého kruhu střílel Vácha, ale Halmoši vykopl puk betonem. Na konci 12. minuty si hosté značně zkomplikovali situaci, když při signalizovaném vyloučení Anděla fauloval ještě Budaj a pozorný sudí Fraňo oba hráče vyloučil. Domácí ale byli při dvojnásobné přesilovce zcela bezradní a puk si mezi sebou házeli jako horký brambor. Nikdo nenašel odvahu pro překvapivou přihrávku nebo individuální průnik. A tak se skóre v první třetině už neměnilo.

Na začátku druhé části byl vyloučen hostující Netymach a Plzeň přesilovku bleskurychle využila. Puk nahozený od modré vybojoval v brankovišti Setikovský a v čase 21:32 zvýšil na 3:0. Na konci 23. minuty najel Jindra do brankáře hostí Kalčíka a ten se raději nechal vystřídat Železným. Hosté se bránili náporu Plzeňáků pouze za cenu faulů a na konci sedmé minuty dostali domácí podruhé v zápase výhodu dlouhé dvojnásobné přesilovky. Kromě šance Jindry, kterého vychytal v leže Železný, se ale k dalšímu ohrožení branky nedostali. V polovině třetiny se ale skóre už měnilo. Na modré přiťukl puk Boháčovi Stránský, plzeňský útočník v nájezdu 2 na 1 zvolil místo přihrávky střelu a zvolil dobře. 29:24 - 4:0. Domácí byli při chuti, jenže zapomněli bránit. A sám proti třem měl Halmoši pramalou šanci udržet nulu na svém kontě. Po přihrávce Kašpárka zaznamenal čestný úspěch hostí Dolina. 30:41 - 4:1. Domácí ale žádné zdramatizování zápasu nepřipustili. Drzou přihrávkou přes celou šířku hřiště našel Stránský Kubalíka a ten se opět nemýlil. 31:28 - 5:1. Od 32. minuty hráli domácí další přesilovku, kterou stejně jako v první třetině využil střelou zápěstím od modré Martinec. 33:26 - 6:1. Na konci prostřední části mohl hattrick zkompletovat Boháč, ale v přímém souboji byl tentokrát úspěšnější Železný.

Poslední třetina se ani nemusela hrát. Oba týmy ji zcela vypustily ,a tak jejím jediným významem bylo, že si zahráli také hráči ze čtvrté pětky domácího týmu. Ani jeden z týmů si už vyloženou šanci nevytvořil a výsledek 6:1 z prostřední části zůstal platný až do konce zápasu.