V repríze souboje mužů opět zvítězila Plzeň

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Sparta Praha 4:2. Stejně jako nejvyšší soutěž dospělých měla i juniorská extraliga v posledních dnech reprezentační přestávku. Po nucené pauze přivítali Plzeňáci na svém ledě Spartu. Lasselsberger se musel obejít bez nemocného Setikovského, přesto chtěl v menší obdobě středečního duelu A-týmů uspět. To se také díky dvěma brankám Šimána podařilo.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

4:2
2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Jindra (Kocman), 12. Černý (Holý, Heřman), 34. Šimán (Heřman, Holý), 50. Šimán (Černý) – 14. Hertl (Krätzer), 35. Rybecký (Ton, Čížek).
Rozhodčí: Machačný - Šátava, Pešek. Vyloučení: 9:9, navíc Krätzer 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Halmoši – Černý, Zeman, Martinec, Boháč, Krňoul, Kašpar - Heřman, Holý, Šimán – Kocman, Holub, Jindra – Stránský, Novák, Pitule – Špinka, Sýkora, Trojan.

Vajner – Cunik, Sem, Kanov, Trojan, Vošmik, Čížek, Procházka, Spudil – Rybecký, Ton, Mrňa - Škaloud, Karpov, Pacovský – Kafka, Krätzer, Hertl - Regner, Slaba, Fiala.

Petr Zeman 0 0 0 0 2

První třetina přinesla tři góly a v závěru několik vyhrocených situací. O první změnu skóre se postaral v 8. minutě Jindra, když byl nejdůraznějším hráčem na brankovišti a protlačil puk do branky. Ještě chvíli předtím hrál Lasselsberger bezúspěšně dvojnásobnou přesilovku. Druhá trefa byla té první výjimečně podobná, nejdříve v dobré pozici minul Heřman, aby následně mohl dorážet Černý. V 14. minutě dostali šanci zahrát si v dvojnásobné početní výhodě hosté a hned ji využili. Na konci pěkné kombinace stál střílející Hertl. To bylo ze zajímavých hokejových momentů vše, další průběh se nesl ve znamení nervozity a častých vyloučení.

V prostředním dějství prokazovali Pražané větší touhu po úspěchu, s jednobrankovou ztrátou se chtěli rychle vypořádat. Jenže se nemohli dostat do zakončení a navíc v brance domácích stál dostatečně pozorný Halmoši. Neukázněnost hráčů přinesla po dvou slepených přesilovkách na každé straně, ale ani to vzrušení nepřineslo, a tak Šimánova branka v 34. minutě přišla jako blesk z čistého nebe. Jedno povedené střídání stačilo keramikům k pojištění náskoku. Poklidné vedení však netrvalo dlouho, téměř vzápětí zužitkoval zmatek v obraně soupeře Rybecký a Sparta byla znovu na dohled. Západočeši však ubránili následné oslabení a do sirény přečkali bez úhony.

Z šedi hry v úvodu třetí dvacetiminutovky vystoupily jen střely Boháče a Stránského, jinak se brankáři museli nudit. Až v 50. minutě se měnilo skóre, když čtveřice sparťanů neubránila plzeňskou přesilu a podruhé v utkání se prosadil Šimán. Ani poté se Pražané neprobrali, naopak Vajner musel v 54. minutě ukázat rychlý švih lapačkou, aby Šimánovi překazil hattrick. Chvíli před koncem mohl šikovnou tečí vykřesat naději Ton, neuspěl. Pak ještě hosté hráli v početní výhodě, ale to jim také nepomohlo. Proto tři body zůstaly zaslouženě na západě Čech.

Vladimír Vimr (trenér Plzně): "Na Spartě jsme vysoko prohráli, proto jsme se utkání báli. Jsme rádi, že se nám povedlo dát první gól a celý zápas se držet ve vedení. Výborně zahrála první formace, která utkání prakticky rozhodla."