Junioři na začátek roku vysoko vyhráli na Spartě

Junioři Lasselsbergeru Plzeň zvládli vstup do nového roku na výbornou. V utkání 32. kola juniorské extraligy na ledě Sparty zvítězili vysoko 7:2, když se zaskvěl především Jan Stránský, který nasbíral čtyři body za čtyři asistence. Dařilo se i Miroslavu Šimánovi (1+2) a Martinu Heřmanovi (2+0). Junioři Plzně tak rychle zapomněli na nepříjemnou sérii pěti prosincových porážek a po výhře nad Českými Budějovicemi si připsali další tři body.

32.kolo , so 6.1.2007, 12:30
T-Mobile Aréna
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 16. Morkes (Mrňa), 50. Pacovský (Kanov) - 4. Heřman (Šimán), 12. Boháč (Stránský), 24. Heřman (Šimán), 27. Malý (Novák, Kubalík), 33. Krajčík (Stránský), 43. Kubalík (Stránský), 59. Šimán (Stránský). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:9, navíc Kubalík 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 112.
HC Sparta Praha Vajner (12. Michalec) - Procházka, Hanzl, Spudil, Trojan, Sem, Čížek, Kanov - Hertl, Rybecký, Mrňa, Kafka, Karpov, Bezouška, Morkes, Škaloud, Regner, Ton, Slaba, Pacovský.
HC Škoda Plzeň Halmoši - Martinec, Krajčík, Malý, Zeman, Špiler, Kašpar, Boháč, Černý - Jindra, Novák, Kocman, Trojan, Pitule, Benedikt, Heřman, Kubalík, Šimán, Setikovský, Holub, Stránský

Komentář

Junioři Sparty sice vstoupili do utkání aktivně a svého soupeře zatlačili před gólmanem Halmošim, avšak již ve 4. minutě si po rychlé akci Plzně nabruslil mezi kruhy Šimán, jehož střelu brankář Vajner vyrazil pouze před Martina Heřmana, který bez větších problémů do poloodkryté brány otevřel skóre zápasu. O pár desítek vteřin fauloval hostující Pitule a při signalizovaném vyloučení došlo ke kuriózní situaci, když se z brány odjíždějící gólman Vajner srazil s šestým naskakujícím hráčem Sparty. I v dalších minutách se plnily trestné lavice obou týmů, ale i téměř dvouminutová přesilovka Sparty čtyři na tři zůstala bez gólové odezvy. Byli to naopak hosté, kteří ve 12. minutě hry podruhé udeřili. Po vyhraném plzeňském buly se puk dostal od Stránského k Dominiku Boháčovi, který lehkým obloučky zpoza modré čáry překvapil sparťanského brankáře. Po nešťastném gólu se do brány postavil Pavel Michalec, který hned od úvodních vteřin musel čelit nájezdům plzeňských borců. V 16. minutě se ale prosadili i domácí – po přihrávce Mrni si z rohu kluziště najel před Halmošiho Petr Morkes a lehkým blafákem mezi betony snížil na 1:2. V samém závěru první třetiny dostali domácí výhodu přesilové hry, svého soupeře uzamkli v obranném pásmu, avšak změny skóre se již nedočkali.

I do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří půl minuty dohrávali přesilovou hru. Jenže ve 24. minutě si stejnou výhodu mohli dopřát i Plzeňané a Martin Heřman lehkou a dobře viditelnou střelou od modré čáry překvapil Michalce ve sparťanské bráně. Za další čtyři minuty to bylo již 4:1, se opět od modré trefil Robin Malý. Zdecimovaný tým Sparty se dlouhé minuty nezmohl na větší odpor a brankář Michalec se měl co ohánět, aby zabránil zvyšující se debakl. Ve 33. minutě však již nezabránil pátému gólu, o který se postaral po přihrávce Stránského opět střelou od modré čáry Kristián Krajčík. S blížícím se koncem druhého dějství si zahrála Sparta přesilovou hru, tvrdou střelu Procházky tečoval před brankovištěm Ton, gólmana Halmošiho však nepřekvapil. Poslední dvě minuty druhé třetiny se nesly v duchu organizované hry Plzně, proti které se nemohli mladíci Sparty nijak prosadit. Plzeň druhou třetinu vyhrála 3:0.

I vstup do třetí třetiny vyšel lépe hostům, když ve 42. minutě zvýšil na 1:6 Tomáš Kubalík, který doklepl do odkryté brány vyraženou střelu Stránského. Za již rozhodnutého stavu dostali domácí příležitost hry proti třem, avšak velmi staticky hraná přesilová hra ovoce nepřinesla a hosté se v pohodě ubránili. Ke snížení došlo až v 50. minutě hry, když se po vybídnutí Kanova dostal sám před Halmašiho Dominik Pacovský, který střelou nad vyrážečku upravil na 2:6. S přibývajícími minutami se hra opět trochu uklidnili a junioři Plzně s přehledem kontrolovali vývoj utkání. Puk drželi daleko od své brány a domácí se k ohrožení hostující brány dostávali jen velmi sporadicky. V přesilové hře sice unikl po pravé straně Mrňa, avšak hostující branku netrefil. Poté se ještě ve velmi slibné pozici ocitl Kafka, jenže ani on odkrytou bránu netrefil a skóre zápasu tak zůstávalo stále stejné. Minutu před koncem postupovali na druhé straně kluziště dva na jednoho Miroslav Šimán s Janem Stránským a první jmenovaný v pohodě zvýšil na 2:7 pro hosty.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!