V přestřelce se radovali Plzeňáci

L i b e r e c - Dorost: HC Bílí Tygři Liberec - HC Lasselsberger Plzeň 6:7. Ve 12. kole extraligy dorostenců Plzeňáci sehráli na libereckém ledě divoký zápas, ve kterém dvakrát vedli o tři góly, aby nakonec zásluhou střelce Kováře získali tři body po těsné výhře o gól. Lídr kanadského bodování dorostenecké extraligy Jan Kovář potvrdil svoji třídu, na své konto si v Liberci připsal čtyři body za hattrick a jednu asistenci!

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

6:7
2:4, 3:2, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Mizerík (Lemfeld, Přibyl), 20. Pekárik (-), 21. Klíma (Mizerík), 35. Jánošík (Lemfeld), 38. Klíma (Mizerík), 49. Mizerík (Lemfeld, Klíma) - 13. Hošťálek (Kovář, Ketner), 13. Kovář (Šimek), 15. Vild (Šimek, Rutta), 17. Kovář (Ketner), 24. Jonák (Petr, Jeřábek), 26. Růžička (Petr), 51. Kovář (Vild, Rutta). Rozhodčí: Wágner - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 9:5, navíc Holeček (Plzeň) 5 minut plus do konce utkání za vražení na hrazení. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 34:30 (11:12, 10:12, 13:6). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:6, 6:6, 6:7.

Pyrochta (17. Petrásek) - Jurčák, Kulda, Černý, Příkazský, Přibyl, Lacek - Jánošík, Bortňák, Kedršt - Skalický, Mizerík, Lemfeld - Chlouba, Pekárik, Drnec - Klíma, Vašek

Mazanec - Rutta, Ketner, Jeřábek, Hrbas, Růžička, Štrunc - Šimek, Kovář, Hošťálek - Petr, Jonák, Vild - Pacanda, Matějka, Holeček - Straka, Lev

Martin Vild 1 1 2 -2 0

Utkání začalo pro liberecké dorostence nadějně. Ve 4. minutě se po velmi hezké kombinaci tří hráčů a finální přihrávce od zadního mantinelu přesně trefil Lukáš Mizerík - 1:0.

V sedmé minutě poskytl plzeňský útočník Tomáš Holeček Bílým Tygrům obrovskou šanci. Za brutální vražení na hrazení dostal trest na pět minut plus do konce utkání (bylo to vůbec první vyloučení v celém zápase...). Pětiminutovou přesilovku však domácí promrhali a pravděpodobně v této fázi zápasu přišli o bodový zisk.

Trest za vyloučení skončil v čase 11:52, Plzeňští byli opět v pěti. Z trestné lavice naskočil Jakub Lev, který Holečkovo provinění odseděl a byl to jediný Lvův zásah do hry v celém utkání. Jeho spoluhráči úspěšné ubránění dlouhé hry v oslabení oslavili famózně. První plzeňská pětka v průběhu 23 vteřin otočila výsledek na 1:2!

Nejprve Kovář vytáhl Pyrochtu z branky a dílo dokončil Ondřej Hošťálek, a po chvíli se přesně trefil Jan Kovář. Hosté pokračovali v gólové euforii. Svou první přesilovku při vyloučení Drnce proměnili za 48 vteřin v třetí gól, když odražený puk doklepl zblízka Martin Vild. O dvě minuty později, pro změnu v první vteřině oslabení (hrálo se 4 na 4 a vyloučený liberecký hráč právě naskočil na led) upravil Kovář na 1:4 a Jakub Pyrochta s gestem zmaru odjel z liberecké branky. Nahradil ho Martin Petrásek.

Liberecký Ondřej Pekárik ale stačil ještě 21 vteřin před koncem první třetiny snížit a do kabin se šlo za stavu 2:4.

Bílí Tygři se pak dotáhli na rozdíl jediného gólu. Už v první minutě druhého dějství skóroval Jakub Klíma - 3:4. Plzeň však brzy poté zabrala v přesilovkách. Vyloučení Lemfelda potrestal v 24. minutě za 14 vteřin Vít Jonák a za hákování Klímy pykali Liberečtí v 26. minutě po gólu obránce Dana Růžičky - 3:6.

Gólová přestřelka ovšem stále nekončila. Branky Filipa Jánošíka (35. min.) a Jakuba Klímy (38.) opět vrátily Bílé Tygry do zápasu - 5:6.

V 49. minutě se liberecká střídačka poprávu radovala. Lukáš Mizerík překonal Marka Mazance a znamenalo to, že domácí dokázali z 3:6 vyrovnat na 6:6! Jenže pak je srazila vyloučení. V 50. minutě šel na trestnou lavici nejprve Přibyl za napadení a v téže minutě jej následoval kapitán týmu Kedršt za zdržování hry.

Přesilovku 5 na 3 využili Plzeňští za 23 vteřin, Jan Kovář v ní dovršil svůj hattrick - 6:7.

Konec strhujícího zápasu byl ještě dramatický. V čase 58:09 začala liberecká hra bez brankáře 6 na 4 (vyloučen byl plzeňský bek Ketner). Brankář Plzně Mazanec se vyznamenal při dvou nebezpečných pokusech Lemfelda - první zachránil betony, druhý chytil do lapačky. V samotném závěru se hostům podařilo dostat puk do libereckého obranného pásma, kde se pět vteřin před koncem vhazovalo, Petrásek se musel vrátit do branky a o výsledku bylo rozhodnuto.