Dorost nestačil vyrovnat

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň-HC České Budějovice 3:4. Zápas měl zajímavý průběh. Domácí dlouho vedli, pak se ovšem hosté probudili a postupně nasázeli do plzeňské branky čtyri góly. V závěru Plzeňští jen snížili.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

3:4
1:0, 0:2, 2:2

Branky a nahrávky: 1. Kovář (Vild, Šimek), 50. Pour (Vild), 57. Kovář (Zavřel) - 27. Soudek (Ježek, Horák), 29. Ježek (Soudek), 45. Dietz (Rezek, Klement), 47. Jank (Klement). Rozhodčí: Mandrysz - Jílek, Rovašová. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:2. Diváci: 65. Střely na branku: 43:38. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

Francouz (47. Mazanec) – Rutta, Pour, Růžička, Ketner, Jeřábek, Hucl, Hrbas – Šimek, Kovář, Vild – Petr, Zavřel, Jonák – Pacanda, Baxa, Urbánek – Strnad, Pejchar, Straka – Lev.

Banes Motor České Budějovice

Hnízdil – Klement, Jank, Dietz, Budina, Vráblík, Makovský – Janeček, Hudler, Heřman – Vaniš, Rezek, Sumerauer – Soudek, Ježek, Horák – Seidl, Marek.

Marek Zavřel 0 1 1 1 2

Domácí se rychle dostali do vedení. Už po 29 sekundách se trefila plzeňská opora Jan Kovář – 1:0. Následující pasáž hry byla neurovnaná, převládaly obrany. Až ve 13. minutě nevyužil velkou šanci v přesilovce Vild a chvíli nato gólman hostí Vild lapačkou vyrazil střelu Jeřábka. Vild se zaskvěl ještě v čase 19:08, kdy se rychle přesunul a zneškodnil Jankův pokus.

Na začátku druhé třetiny domácí dobře odehráli dvě oslabení, ale krátce nato inkasovali. Robin Soudek ujel plzeňským obráncům a blafákem do forhendu pohodlně překonal i Francouze – 1:1. Domácí brankář se zanedlouho nechal přelstít ještě jednou. Aleš Ježek skóroval ze záporného úhlu odrazem o jeho hokejku – 1:2. Ve 31. minutě naopak Francouz podržel svůj tým, když si poradil se střelou i dorážkou Horáka. Na konci druhé dvacetiminutovky Plzeňští při početní výhodě dobývali českobudějovickou tvrz, leč marně.

Úvod třetího dějství byl ve znamení náporu hostí. Ve 42. minutě Vráblík při přesilové hře netrefil odkrytou bránu. O tři minuty později ovšem při další přesilovce Stanislav Dietz s pomocí tyče dopravil puk do branky – 1:3. Uplynuly další tři minuty a hosté se znovu radovali. Při hře 4 na 4 překonal Francouze střelou zleva na lapačku Bohumil Jank – 1:4. Plzeňští gólmani se vystřídali a už za další tři minuty domácí snížili. Při početní výhodě se od modré čáry trefil Josef Pour – 2:4. V 57. minutě snížila Plzeň na 3:4 – Jan Kovář dorazil Zavřelovu ránu do poloprázdné branky. Vyrovnat už domácí tým nestihl.

Radek Kampf (trenér Plzně): "Hlavně furt hráčům vyčítáme zakončení. Nejsou pohotoví. Těch šancí si vytvoříme dost, ale neumí to vystřelit z první, trvá to. Dneska ani v tomhle hokeji, dorosteneckém, ten čas není. Jinak jsme podali dobrý výkon. Budějovice mají velké kluky, byly důraznější v osobních soubojích. To je hodně znát, ten rozdíl ve fyzické stránce je vidět. Ale mužstvo máme dobré a kluci se perou o každý výsledek až do konce. Jenom škoda, že jsme na konci udělali faul a nemohli jsme třeba hrát power-play."