Dorostenci rozdrtili Litvínov

P l z e ň - Dorost: Lasselsberger Plzeň - Chemopetrol Litvínov 8:3. V oboustranně útočném zápase se hosté dokázali držet domácích pouze v první třetině. Na Šimkův gól odpověděl Kůs. Ve druhé třetině nastříleli domácí Litvínovu 4 branky a rozhodli o výsledku utkání. Plzeňané se těsně před koncem dostali až do vedení 8:1. V posledních dvou minutách hosté ještě kosmeticky upravili výsledek na konečných 8:3. V útoku se prosazovala hlavně první plzeňská lajna, která nasbírala dohromady 12 kanadských bodů. Její centr Jan Kovář si jedním gólem a čtyřmi finálními přihrávkami upevnil místo v čele kanadského bodování soutěže s průměrem 2 body na zápas.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

8:3
1:1, 4:0, 3:2

Branky a nahrávky: 4. Šimek (Kovář), 29. Vild (Kovář), 29. Kovář (Šimek), 36. Růžička (Zavřel), 38. Vild (Šimek), 44. Vild (Kovář), 47. Růžička (Zavřel), 58. Šimek (Kovář) - 19. Kůs (Müller), 59. Klíma (Mackal), 60. Smolík (Lindner). Rozhodčí: Machačný - Růžičková, Bouzek. Vyloučení: 10:10. Využití: 4:0. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:3.

Francouz - Straka Jiří, Pour, Růžička, Hrbas, Ketner, Jeřábek - Vild, Kovář, Šimek - Petr, Jonák, Zavřel - Pacanda, Hošťálek, Urbánek - Lev

HC Verva Litvínov

Sork - Komma, Říha, Eminger, Müller, Kabeláč, Hora - Klíma, Veverka, Kůs, Rosol, Smolík, Lindner, Kolář, Mackal, Kafan

Marek Zavřel 0 2 2 -1 4

Úvod zápasu patřil hostům, kteří již v první minutě po faulu Straky dostali šanci zahrát si přesilovku. Středem hřiště prošel mezi plzeňskými obránci Mackal. Dostal se až sám před branku, proti jeho blafáku ale zasáhl výborně betonem brankář Francouz. Ve 4. minutě hráli přesilovku pro změnu domácí. Ve zmatku před brankovištěm našel nejrychleji puk Šimek, který střelou po ledě k tyči otevřel skóre zápasu. 3:44 - 1:0. Domácí sice měli celou třetinu jasnou optickou převahu, ale do nebezpečnějších šancí se dostávali spíše hosté. V 9. minutě dostal ideální přihrávku brankovištěm hostující Rosol, který v jasné pozici přestřelil poloprázdnou branku. Domácí si poté značně zkomplikovali situaci, když při hře ve čtyřech vyhodil z obranného pásma puk přes mantinely Hrbas. Hostům se tak naskytla příležitost hrát minutu a 44 sekund přesilovku 4 na 3. Velikou šanci ke srovnání neproměnil z dorážky vlastní střely Klíma. Domácí museli poděkovat svému brankáři za vynikající zákrok. Podobnou příležitost si ve 14. minutě připravil také domácí Kovář. Chytrou stahovačkou se zbavil obránce, ale ani na dvakrát nepřekonal Sorka v litvínovské brance. V 19. minutě se hrálo ve čtyřech a defensiva domácích po buly v obranném pásmu chybovala. Po střele Müllera od modré zůstal před brankou zcela volný Kůs, který bez problémů zasunul vyražený puk za záda bezmocného Francouze. 18:33 - 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s chutí převážit vedení opět na svoji stranu. Jonákův útok zavřel ve 24. minutě soupeře před jeho brankou a roztočil nevídaný kolotoč. Ale gólu se nedočkal ani Zavřel, který sám před brankou neuspěl s pokusem mezi betony Sorka. Skórovat dokázali domácí až v 9. minutě. Zpoza branky našel Kovář volného Vilda, který střelou z první do pravého horního rohu nedal Sorkovi šanci. 28:34 - 2:1. Hosté se ani nestačili vzpamatovat a prohrávali o dva góly. Celé útočné pásmo obkroužil Kovář a střelou z mezikruží k tyči zvýšil v čase 28:59 na 3:1. Domácí začali na hřišti jasně dominovat. Při přesilovce se od modré podél mantinelu protáhl Růžička a střelou z ostrého úhlu s pomocí tyče skóroval. 35:42 - 4:1. Domácí svého soupeře nijak nešetřili. Do odvážného průniku mezi tři protihráče se pustil Kovář. Přišel sice o puk, ale ten sebral Šimek, který jej poslal napříč kluzištěm Vildovi. Pro něj už nebylo problémem skórovat do odkryté branky. 37:13 - 5:1.

Do poslední třetiny už se šlo za rozhodnutého stavu. Domácí byli při chuti a trestali Litvínov za každé zaváhání. Kovář našel přihrávkou napříč brankovištěm Vilda, na jehož střelu z první neměl gólman Litvínova šanci. 43:31 - 6:1. Další zásah do černého si připsal v čase 46:46 obránce Müller a zvýšil na 7:1. Domácí ukolébáni vysokým vedením ale začali zapomínat na zadní vrátka. V 52. minutě musel řešit složitou situaci Francouz, který zázračně chytil Kolářovu dorážku Kommovy střely. Oboustranně otevřený hokej přinášel mnoho šancí. Po souhře celého útoku kolem brankoviště zvyšoval Šimek v čase 57:15 už na astronomických 8:1. Hosté dokázali ještě v závěru snížit na opticky přijatelnější výsledek. Nejprve se bekhendem individuálně prosadil Klíma. 58:04 - 8:2. Tečku za utkáním potom udělal dorážkou Lindnerovy střely Smolík. 59:18 - 8:3.