31.kolo , po 18.12.2006
České Budějovice - Plzeň
6:4
2:1, 4:0, 0:3
Branky a nahrávky: 1. Hudler (Sumerrauer, Klement), 17. Hudler (Klement), 23. Rezek (Heřman), 25. Vaniš (Rezek), 36. A. Ježek (Seidl), 39. Heřman (Vráblík, Rezek) - 20. Kovář (Rutta), 41. Kovář (Rutta), 46. Jeřábek (Hošťálek), 58. Vild (Rutta, Hucl). Vyloučení: 15:5, navíc Boška (CEB) 5 min. + DKU, Soudek (CEB) 5 min. + DKU. Využití: 1:4. Diváci: 48.
České Budějovice Hnízdil - Makovský, Klement, Semrád, Dietz, Předota, Vráblík, Jank, Budina - Sumerauer, Hudler, Janeček - Heřman, Soudek, A. Ježek - Rezek, Marek, Vaniš - Javůrek, Seidl, Boška.
Plzeň Francouz (25. Mazanec) - Rutta, Pour, Růžička, Ketner, Jeřábek, Hrbas, Hucl - Vild, Kovář, Šimek - Jonák, Zavřel, Petr - Urbánek, Sedláček, Pacanda - Strnad, Baxa, Polívka - Hošťálek.

Komentář

Ve 31. pokračování dorostenecké extraligy na sebe narazily dva nejlepší celky této soutěže. První České Budějovice hostily na svém ledě západočeský Lasseslsberger. O vyrovnanosti týmů svědčí nejen shodný počet nasbíraných šedesáti bodů, ale i prozatímní vyrovnaná bilance vzájemných střetnutí, když pokaždé vyhrálo hostující mužstvo v poměru 4:3.

Ukazatel skóre se měnil již v první minutě utkání. Pouhých osmatřicet sekund stačilo Pavlovi Hudlerovi na to, aby projel plzeňskou obranou jako nůž máslem a zavěsil puk pod horní tyčku Francouzovi klece - 1:0. Utkání tak začalo velmi svižně, další vývoj však žádné gólové hody a strhující tempo, jak by se dalo předpokládat, nepřinesl. Oba gólmani se protáhli jen tu a tam při střeleckých pokusech z větších vzdáleností, anebo při ojedinělém útočném výpadu některého z mužstev. Na domácí straně to byl nájezd dvou hráčů na jediného obránce, který však Vaniš zakončil střelou do chráničů Francouze a na druhé straně kluziště narazil Kovář na v rozkleku pozorného Hnízdila. Při oné příležitosti Jihočechů ale plzeňský Růžička uplatnil krosček na dojíždějícího Marka a nabídl tak soupeří početní výhodou, který ji dokázal náležitě využít. Od modré napřáhl kapitán Klement a jeho ránu stačil včas sklepnout opět Pavel Hudler mimo dosah hostujícího brankáře. Poslední minuta úvodní části pak nabídla dva zajímavé momenty. První byl úsměvný, když se navzájem srazili čároví rozhodčí o oba se na chvíli ocitli v pozici ležmo na sobě. Ten druhý se stal radostným pro celek Lasseslsbergeru. Na rozdíl jediné branky půl minuty před první sirénou snížil ostrostřelec Jan Kovář - 2:1. Čtyřiadvacátým zářezem na pažbě si vedle svého kralování mezi střelci dorostenecké extraligy upevnil i pozici nejproduktivnějšího borce soutěže.

Ve druhé dvacetiminutovce předčili Jihočeši svého soupeře snad ve všech herních činnostech, což se do značné míry projevilo i na skóre. V prostřední části dali domácí mladíci Plzni čtyři góly a zcela ji tak ovládli. Třetí zápis do střelecké listiny nejdříve z nenápadné akce obstaral Josef Rezek, když poslal puk po ledě až do branky – 3:1. Chvíli na to zvýšil Marek Vaniš v době, kdy hlavní rozhodčí signalizoval trest pro hráče Lasselsbergeru. Českobudějovický útočník se prosmýkl až před Francouze a rychlým švihem jej vyhnal z branky – 4:1. Plzeňští pak měli výhodu dlouhé přesilovky pěti proti třem, nevyužili ji a naopak sami opět inkasovali. Z prostoru pravého kruhu pro vhazování vyslal takovou žabku směrem na branku Aleš Ježek, jeho nahození se otřelo o levou tyčku a zapadlo za brankovou čáru. Vystřídavší brankář Marek Mazanec však ale rozhodně neměl svědomí čisté. Zkázu Západočechů ve druhé třetině dokonal minutu a půl před jejím skončením Radim Heřman, jenž uklidil pošesté puk do sítě, když jej Mazanec po střele Vráblíka od modré vyrazil přímo před něj – 6:1.

Snad celá poslední třetina se odehrála v obraném pásmu Budějovic, což zapříčinily především dvě pětiminutová vyloučení a následné tresty do konce utkání domácích hráčů Bošky a Soudka, v obou případech za vražení na hrazení. Pro Robina Soudka to druhý předčasný odchod pod sprchy z posledních dvoou utkání. Lasseslbergeru se ale povedlo snížit již v úvodu třetiny, to se při dohrávané přesilovce neprosadil nikdo jiný než Jan Kovář - 6:2. Poté do vývoje utkání hlasitě vstoupila až přílišná nedisciplinovanost českobudějovického mužstva, které v podstatě celé třetí dějství nehrálo v pěti hráčích na ledě. V dalším průběhu přidali hosté ještě dva přesné zásahy, když ještě mnoho přesilovek, až už klasických nebo dvojnásobných nevyužili. Nejdříve trestal prohřešky již zmíněného Bošky a Vráblíka Jakub Jeřábek, jenž zamířil od modré čáry přesně k levé tyčce Hnízdilovy klece – 6:3. V další dvojnásobné převaze pak však Martin Hnízdil vytáhl ze svého repertoáru zákrok z kategorie těch zázračných, když lapil kotouč směřující do sítě po krásné spolupráci plzeňských Kováře a Vilda. I Martin Vild se ale nakonec podepsal pod scénář duelu. Definitivní podobu výsledku vtiskl opět ve zvýhodněné přesilovce po krásné kombinaci, kdy zakončoval do zcela prázdné klece – 6:4.


Ohlasy trenérů

Václav Červený (České Budějovice): V dnešním utkání nám vyšla druhá třetina, po které jsme se dostali do vedení 6:1. Pak jsme ale soupeři nabídli řadu přesilovek, přičemž Plzeň je právě pověstná svými nejlepšími přesilovkami ze všech mužstev soutěže. Jednoznačně nás zklamali někteří hráči, protože takhle nedisciplinovaně se hrát nedá, i když se vede větším rozdílem.

Radek Kampf (Plzeň): O vývoji utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme dostali čtyři góly a pak ten výsledek už jen prakticky korigovali. Jinak to bylo samozřejmě hodně důrazné utkání. Podle mě hrál soupeř na hranici únosnosti a rozhodčí mu pískal každý druhý, třetí faul, který viděl. My odsud odjíždíme se třemi zraněnými hráči, což také výsledek značně ovlivnilo.

Aktuálně na webu

Preview 4. kolo

Konečně doma! Plzeň ve svých prériích přivítá Spartu!

Ohlasy 3. kolo

​Škoda, že jsme neproměňovali šance, bylo jich hodně, hodnotí Petr Kodýtek

CEB - PLZ 4:2

CEB - PLZ 4:2 - Indiáni padli na ledě Motoru

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha