Dorostenci nadělili Spartě šest branek

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 6:3. Plzeňští mladíci začali nový rok 2007 vysokou výhrou nad jedním pražským "S". O osudu zápasu rozhodli v prvních čtyřiceti vteřinách, kdy se trefili Jonák a Pour. Sparťané několikrát snížili, ale modrobílí si své vítězství nenechali vzít. Velkou zásluhu na skalpu Pražanů má také Tomáš Pacanda, jenž si v zápase připsal tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci.

32.kolo , so 6.1.2007
Plzeň - Sparta
Branky a nahrávky: 1. Jonák (Jeřábek, Zavřel), 1. Pour (Kovář), 9. Zavřel, 12. Pacanda (Zavřel), 25. Růžička (Zavřel, Pacanda), 42. Pacanda (Jonák) - 4. Veselý (Hybner), 23. Osladil, 38. Hybner (Niko). Rozhodčí: Dominik - Havelec, Fiala. Vyloučení: 12:10 + Niko (SPA) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 63. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Plzeň Plzeň: Mazanec - Růžička, Jeřábek, Pour, Rutta, Ketner, Hrbas - Zavřel, Jonák, Pacanda - Vild, Kovář, Šimek - Hošťálek, Baxa, Lev - Holeček, Urbánek.
Sparta Sparta: Kocián - Grin, Niko, Drahorád, Husák, Koranda, Veselý, Drvota - Bříza, Chára, Kudláček - Osladil, Kubů, Tůma - Hanták, Forman, Hybner - Černý.

Komentář

Kdo přišel byť jen o minutu později na tento zápas, zmeškal dva góly! Již po patnácti vteřinách se puk octl ve sparťanské síti, jako úspěšný střelec se do statistik zapsal Jonák. Hodiny se posunuly jen na čas 00:40, když se obloučkem prosadil Josef Pour. Střelecké hody pokračovaly ve sparťanské přesilové hře, bombou od modré čáry překonal Mazance, jenž měl zakrytý výhled, Veselý. Při dalším vyloučení domácích zkoušeli své štěstí Forman a Hanták. I modrobílí byli při své početní výhodě úspěšní - při samostatné úniku v čase 8:52 blafákem do protipohybu gólmana zvýšil opět na rozdíl dvou branek Marek Zavřel . Plzeňští využili i přesilovou hru 5 na 3, již po 66 sekundách Zavřel vybojoval puk za branou a předložil ho volnému Tomáši Pacandovi. Když dvakrát zblízka zklamal Osladil, odcházela do kabin jasně spokojenější Plzeň.

Sparta vstoupila do druhé třetiny aktivněji, což se jí vyplatilo. Ve vlastním oslabení ujel strážcům Osladil a poslal puk mezi Mazancovými betony do branky. Ve 25. minutě mocně napřáhl od modré Dan Růžička a o horní tyčku kotouč zapadl za Kociánova záda. Pražané měli možnost odpovědět v přesilové hře pět na tři, ale sami se o ni svým faulem připravili. Přesto si i ve čtyřech vytvářeli šance, domácí nejvíce vystrašil pokus Korandy. Na ledě se začalo přiostřovat, oba týmy dohrávaly osobní souboje. Dvě a půl minuty před sirénou se radovali hosté ze šťastného gólu, Mazanec zázračně vytáhl první sparťanský pokus, na dorážku volného Aleše Hybnera byl již krátký.

Opět se to nejpodstatnější odehrálo v úvodních minutách třetiny. V čase 41:47 končí nepřehledná situace v pražském brankovišti druhým gólem Pacandy. Velkou měrou se na šestém plzeňském úspěchu podílel přihrávající Vít Jonák. V 53. minutě pálil z mezikruží aktivní Osladil, ale Mazanec jeho pokus bez problémů ztlumil ve své náruči. Oba dva týmy poslední dvacetiminutovku spíše dohrávaly, poslední akce Kudláčka skončila opět pod kontrolou domácího gólmana.

Ohlasy trenérů

Radek Kampf (trenér Plzně): Měli jsme velmi dobrý úvod, rychle jsme vedli a to asi rozhodlo o osudu utkání. Snažíme si doma vytvořit tlak, z čeho dnes pramenily naše branky. Jelikož první třetina skončila 4:1 v náš prospěch, hráči si již mysleli, že je vše hotovo, přestali se koncentrovat a neplnili naše pokyny. To je tak jediné, co klukům můžu vytknout. Nelze totiž odehrát jen první a třetí třetinu, musíme se snažit celých šedesát minut.

Preview 4. kolo

Konečně doma! Plzeň ve svých prériích přivítá Spartu!

Ohlasy 3. kolo

​Škoda, že jsme neproměňovali šance, bylo jich hodně, hodnotí Petr Kodýtek

CEB - PLZ 4:2

CEB - PLZ 4:2 - Indiáni padli na ledě Motoru