TRI-PLZ 2:1 - Dorostence Plzně utrápila střelba, Třinec se ujímá vedení

Ve čtvrtfinálové sérii tradiční soupeř Plzně, koncovka, posílá po třetím zápase série Plzeň na pokraj vyřazení. Na třineckém ledě měli Plzeňáci herně navrch, ovšem skórovat dokázali pouze jednou. Jediným úspěšným střelcem byl Josef Pour. Za domácím gólmanem několikrát zazněla konstrukce, rozhodl paradoxně gól ze středního pásma. V zítřejším utkání tak musí Západočeši uspět, zaváhání si již dovolit nemohou. Třinec vede v sérii 2:1! Čtvrtý zápas začíná v neděli od 13 hodin!

ČF3 , so 10.3.2007, 12:30
Zimní stadion Třinec
HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 25. Kovalský (Kubiš, Toman), 48. Kubiš (Vojta)- 53. Pour (Kubalík, Rutta). Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:7. Diváci: 300. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC Oceláři Třinec Marek (Labaj) - Rajnoch, Gottwald, Teper, Špaček, Pavlík, Vojta, J. Toman - Hamrozi, Bajtek, Uher, Kubiš, J. Martyčák, Lucák, Marosz, Samek, Ostřížek, Kovalský, T. Martyčák, Rufer
HC Škoda Plzeň Francouz (Mazanec) - Ketner, Pour, Růžička, Boháč, Hucl, Jeřábek, Rutta - Petr, Stránský, Hošťálek, Baxa, Kubalík, Vild, Kovář, Pacanda, Straka, Šimek, Zavřel, Jonák, Lev
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Pavel Francouz2322191,30

Komentář

Plzeňský elán z úvodu utkání hostím přinesl hned po dvou minutách přesilovou hru. Po několika nezdarech o usazení v útočném pásmu Plzeňáci přeci jen domácím zatopili a Pour rozezněl tyč! Plzeňáci udržovali i nadále vysoké tempo, ve velké šanci se ocitl Stránský, ale domácí gólman Marek přestál úvodní tlak bez úhony. Třinečtí pomalu srovnávaly krok a pomohly jim k tomu i dvě přesilové hry. V největší šanci domácích byl na konci 12. minuty Vojta, který nedokázal usměrnit puk v přesilové hře do odkryté klece. Závěr třetiny se již opět nesl v duchu úvodu, Plzeňáci svého soka zatlačili, ale střelecky svoji převahu vyjádřit nedokázali.

Opatrnější úvod druhé části přerušilo až vyloučení, na trestnou se pakoval plzeňský Pour. Třinečtí se v přesilovce horko těžko dostávali dokonce z vlastního obranného pásma, ovšem nakonec se jim to podařilo a hned z toho byla první změna skóre. Po přesném pasu Kubiše se trefil Kovalský a domácí se ve 25. minutě ujali vedení – 1:0. A jako tradičně vedoucí gól úspěšné mužstvo povzbudil, nejinak i v případě Třince, ovšem do vyložené šance se domácí nedostávali a hosté šok z inkasované branky postupně vstřebávali. V druhé polovině prostřední třetiny hosté zatápěli Třineckým především v přesilovkách, ale gólově se mladí hokejisté Lasselsbergeru stále trápili, po druhé třetině tak odcházeli do kabin veseleji Třinečtí.

Třetí třetina začla opět aktivitou Plzeňských, ovšem smůla nalepená na hokejkách Západočechů nabírala obludných rozměrů. Ve 46. minutě byl vyloučen Kubalík, v oslabení ujel Kovář, ale napálil pouze břevno. Vzápětí se puku ujali domácí a Kubíš od červené čáry překvapil Francouze a ve 48. minutě zvýšil – 2:0! A aby nebylo málo špatných zpráv, vzápětí Zavřel nastřelil tyč třinecké klece. V 53. minutě se na trestnou lavici poroučeli Gottwald na jedné a Adam na druhé straně. Ihned po vhazování se před brankou Třince objevil s pukem na holi po přihrávce Kubalíka Pour a oživil plzeňské naděje – 2:1! Na koně se nyní posadili hosté, ovšem střelecké trápení zůstávalo. V samotném závěru Plzeňáci odvolali gólman, ovšem vyrovnat se jim již nepodařilo. Třineččtí se ujali v série vedení 2:1 na zápasy.

Ohlasy 23.kolo

Vítězství je cenné, vždyť já v Liberci snad ještě nevyhrál, směje se Matyáš Kantner

LIB - PLZ 3:6

LIB - PLZ 3:6 - Úspěšný lov Tygrů v jejich teritoriu!

Rozhovor před LIB - PLZ

Čeká nás další náročná prověrka, shodují se Lukáš Kaňák a trenér Čihák před duelem v Liberci