Dorostenci znovu vyhráli, přestříleli Šumperk

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň – HK MD Šumperk 8:7. Jako na Divokém západě si museli připadat diváci, kteří zamířili na dorosteneckou extraligu do plzeňské ČEZ arény. Byla to přestřelka, která se moc často nevidí. Když už se zdálo, že Plzeň má utkání ve svých rukách, přišlo snížení, protože hráči Šumperka bojovali jako draci, kteří zdobí jejich dresy. Zápas byl dramatický až do konce, diváci určitě odcházeli spokojení.

8.kolo , so 22.9.2007, 13:30
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - Salith Šumperk
Branky a nahrávky: 5.Sedláček (Váchal), 9.Růžička (Straka, Pacanda), 19.Culek (Zavřel), 26.Růžička (Pacanda), 29.Straka (Růžička), 31.Petruška, 35.Pacanda (Růžička), 41.Straka - 1.Prokopec, 4.Fryč (Trtík, Svoboda), 13.Skoumal (Fořt), 32.Šrámek (Tomaník, Cink), 35.Skoumal (Cink), 39.Šrámek (Tomaník), 45.Trtík (Svoboa, Starý). Rozhodčí: Svoboda - Růžičková, Bouzek. Vyloučení: 10:7, navíc Štrunc a Růžička 5min + do konce utkání (oba PLZ). Využití: 3:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 59. Střely na branku: 26:16. Průběh utkání: 0:2, 2:3, 6:3, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Ruprecht, Růžička (C), Šimandl, Hrbas, Blumentrit - Petruška, Holeček, Štrunc, Strnad, Sedláček, Baxa, Culek, Erben, Váchal, Mrázek, Zavřel, Pacanda, Straka
Salith Šumperk Misiorz - Hasník, Hadil, Geweise, Kašpar, Starý, Fryč (C) - Prokopec, Drtil, Fořt, Skoumal, Stejskal, Šrámek, Cink, Tomaník, Trtík, Pezda

Komentář

Domácí hráči se ještě nestačili pořádně rozkoukat a brankář Mazanec už lovil puk ze své sítě. V čase 0:27 totiž Pavel Prokopec poslal hosty do vedení – 0:1. První střelu si Plzeňáci připsali až na konci třetí minuty, konkrétně Marek Hrbas. Pak už všechno šlo ráz na ráz. Čas 3:47 a při přesilovce se trefil Jakub Fryč – 0:2. Další gól přišel téměř vzápětí. V páté minutě snížil Pavel Sedláček – 1:2. Šumperský trenér se na své svěřence hodně rozčílil, a to ještě netušil, že v deváté minutě na 2:2 vyrovnal Dan Růžička. Gólové hody zdaleka však neskončily. Ve 13. minutě opět vrátil hostům vedení Ondřej Starý, když využil už druhou šumperskou přesilovku – 2:3. Minutu a půl před koncem hrál Šumperk další přesilovku. A znovu padl gól. Tentokrát ho však dal plzeňský Jakub Culek – 3:3.

Ve 24. minutě měl možnost poslat Plzeň do vedení Pacanda, ale gólman Misiorz zasáhl lapačkou. Domácí viditelně po začátku 2. třetiny přidali a hned to bylo znát. Ve 26. minutě využil po 10 vteřinách přesilovku Dan Růžička. Jako správný kapitán poslal Plzeň do vedení – 4:3. Ve 29. minutě dostali domácí možnost 1:15 přesilovky 5x3. Bleskově ji využili, když se dorážkou z brankoviště prosadil Petr Straka – 5:3. Moc času neuběhlo a skóre se opět měnilo. Patrik Petruška si narazil o gólmanův beton a zvýšil na 6:3. Hosté reagovali oddechovým časem. Pomohl. 31:18 a Michael Šrámek snížil – 6:4. V oslabení ujel plzeňský Marek Zavřel, ale šumerský brankář mu šanci sebral. No a pravidlo nedáš, dostaneš se přihlásilo o slovo i tentokrát. Michal Skoumal v přesilovce při slabší chvilce Mazance snížil na rozdíl jediné branky – 6:5 Za 11 vteřin Tomáš Pacanda dal Plzni opět dvougólový náskok – 7:5. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Štrunc na 5 + do konce utkání za faul kolenem a chvíli po něm i Růžička za naražení zezadu. Před Plzní tedy bylo před čtyři a půl minuty hraní ve třech. A v čase 38:40 Šumperk početní výhodu zužitkoval. Michael Šrámek dorazil puk za Mazance – 7:6.

3. třetinu Plzeň začínala ve třech. A vůbec jí to nevadilo. 19 vteřin po jejím začátku se vydal do útoku Petra Straka a ve dvojnásobném oslabení navýšil skóre na 8:6. Plzeňské mladíky gól nakopl a málokdy pustili Šumperk z obranného pásma. Hosté se bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. Až ve 45. minutě ujel po pravé straně kluziště Jakub Trtík, plzeňský gólman čekal přihrávku, ale místo ní přišla střela, která nad ramenem Mazance skončila v brance – 8:7. Ve 47. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Skoumal nemířil přesně. Puk prošel brankovištěm těsně před čarou. Se skóre se vyrovnávala i hra a začínaly dunět mantinely. Bojovalo se o každou píď ledu. 20 vteřin před koncem ještě hosté zkusili hru bez brankáře při plzeňském vyloučení, ale úspěch jim to nepřineslo. Domácí tedy mohli oslavit další vítězství.

Ohlasy trenérů

Ivan Alka (trenér HK MD Šumperk): Viděli jsem utkání, ve kterém padlo hodně gólů. My měli dobrý začátek, vedli jsme 2:0, domácí nás podcenili. Musíme uznat, že herně byla Plzeň lepší, ale my jsme bojovností dokázali utkání zdramatizovat. Sázíme na bojovnost a na čistou hru, zákeřně nefaulujeme a nelikvidujeme hráče.

Václav Fürbacher (trenér Plzně): Dnes jsme neměli tolik sil jako včera, a proto byl začátek trochu vlažnější. Chtěli jsme vstoupit do utkání agresivně, to se nám nepovedlo. Až v průběhu zápasu jsme dotahovali výsledek. Vyhráli jsme, ale herně jsme jako trenéři spokojení nebyli.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!