Dorost se vyšvihl na první místo v tabulce

V Í T K O V I C E - Dorost: HC Vítkovice Steel - HC Lasselsberger Plzeň 1:2. Mladíci ze západu Čech se dnešní výhrou vyhoupli na samé výslunní extraligové tabulky. Plzeň z patnácti zápasů jen třikrát ztratila body a před Karlovými Vary má dvoubodový náskok. Lasselsberger dnes vedl od páté minuty a i přes obrovskou snahu soupeře své vítězství nepustil. Zítra se Plzeňští představí na ledě Ostravy.

15.kolo , pá 19.10.2007,
Palác kultury a sportu Ostrava
HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 35. Hlinka (Rehák) - 5. Růžička (Hájek), 24. Culek. Rozhodčí: Krenželok - Mikler, Mrákava. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC Vítkovice Ridera Mrázek - Žvatora, Hruzík, Polášek, Prokop, Pastor, Kovář - Řehák, Hlinka, Kucsera - Slovák, Včíslák, Vicherek - Mareček, Šebesta, Stránský.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Ruprecht, Růžička, Mrázek, Hrbas, Blumentrit, Holeček - Straka, Hájek, Pacanda - Petruška, Culek, Hošťálek - Erben, Baxa, Vácha.

Komentář

Plzeňští mladíci se se svým dnešním soupeřem utkali již ve třetím kole. Tehdy vyhráli 4:2 a utkání bylo velmi vyhecované. Padalo hodně trestů, na každé straně desetiminutový, ale i do konce utkání. Dnes bylo zápas klidnější. “Pouhých“ osm vyloučených na každé straně se zdá oproti minulým číslům (20:24) poněkud směšné.

Hostující mladící vstoupili do utkání dobře. Čtrnáct vteřin před šestou minutou nabídli domácí Plzni přesilovku a Lasslesberger jí využívá po třinácti sekundách. Přesnou nahrávku Radka Hájka zužitkoval Dan Růžička – 0:1!. Plzni vyšel i start do druhého dějství. Tentokráte to hosté stihli ještě o minutu a šest vteřin dříve. Chybu domácí obrany využil Jakub Culek, který se spoluhráči využil přečíslení tří na jednoho - 0:2! Vítkovice však ještě udělali z utkání drama. Po polovině zápasu se sám před brankou zjevil Michal Hlinka, položil si gólmana a zavěsil - 1:2! Domácí se ještě snažili a sahali po bodu, ale hosté perfektně bránili a tři body, spolu s prvním místem v tabulce, už si sebrat nenechali.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!