Dorostenci bojovali, ale prohráli v prodloužení

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:4 v prodloužení. Na plzeňský led přijel tentokrát soupeř, který to má ze všech nejdál. Přijeli třinečtí Oceláři. Souboj prvního a desátého týmu tabulky viděla slušná divácká návštěva a hokej se musel líbit. Utkání se povedlo Tomáši Pacandovi, který vstřelil dva góly. Bohužel nestačily na výhru.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

3:4p
0:0, 1:1, 2:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 35.Pacanda (Straka), 50.Pacanda, 51.Petruška (Culek) - 26.Bajtek (Marosz, Teper), 45.Jaráb (Uher), 54.Rajnoch (Jaráb), 65.Marosz (Hegyi, Burzala). Rozhodčí: Rejthar - Rovašová, Pešek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Mazanec - Ruprecht, Růžička, Štrunc, Šimandl, Hrbas, Mrázek - Petruška, Hošťálek, Culek, Matějka, Pacanda, Hájek, Jonák, Straka, Babický

HC Oceláři Třinec

Sklenář - Gottwald, Pavlík, Rajnoch, Burzala, Teper, Špok - Rufer, Bajtek, Martyčák, Marosz, Gegyi, Jaráb, Samek, Uher, Orsava

Václav Štrunc 0 0 0 -1 2

Zdálo se, že zápas bude mít svižný začátek. Oba týmy si hned na začátku vytvořily pár šancí. Pak ale tempo opadlo a zajímavé věci se začaly dít až v druhé polovině 1.třetiny. Zvlášť rušná byla 17. minuta. Nejprve se třinecký Uher zjevil úplně sám před plzeňskou brankou, dostal přesnou přihrávku, ale nezpracoval jí tak rychle, jak potřeboval a plzeňský brankář výborně stačil zasáhnout. Hned v zápětí přišla velká šance domácích. Ale i hostující gólman střelu zkrotil. I když sám ani nevěděl jak. Hosté zahrozili ještě v 19. minutě při akci 2na1. Samkem vystřelený puk jen o kousek proskákal mimo tři tyče.

2.třetina začala velkou domácí šancí. Straka, Babický a z druhé vlny najíždějící Ruprecht zkoušeli překonat Sklenáře. Ale ani jeden z nich to nedokázal. O minutu později dostal Třinec možnost dvouminutové přesilovky 5na3, když současně byli vyloučeni Hošťálek a Petruška. Ale plzeňská trojice pozorně bránila a hosté se ani k ničemu pořádnému nedostali. Ve 26.minutě nejprve trefil Růžička pouze tyč, na druhou stranu se rozjel Filip Bajtek, Mazanec jeho střelu trochu podcenil a puk mu proklouzal mezi betony do branky - 0:1 Ve 35.minutě už se zadařilo i Plzni. Tomáš Pacanda se v ponechané výhodě probojoval před branku a vystřelil. Třinecký gólman nestačil zareagovat - 1:1.

3.třetina byla gólově nejbohatší ze všech částí utkání. Nejprve ve 45.minutě vrátil Třinci vedení Patrik Jaráb, který krásně zakončil přečíslení 2na1 - 1:2. Plzeňáci se začali tlačit za vyrovnáním a čím dál častěji se hrálo před Sklenářem. Ujala se ale až střela z kruhu v 50.minutě, kterou vyslal Tomáš Pacanda - 2:2. Časomíra nestihla ukrojit ani celou minutu a Lasselsberger Plzeň už vedl. To když Patrik Petruška zužitkoval přihrávku Culka – 3:2 Jenže pak přišla 54.minuta. Lukáš Rajnoch při hře 4na4 vystřelil od modré čáry a bránící hráč si bruslí střelu srazil do vlastní sítě za Mazance - 3:3 V poslední minutě základní hrací doby ještě mohli rozhodnout Hájek s Pacandou. Ale ani jeden nedokázal seřídit měřidla přesně. A tak se prodlužovalo.

V prodloužení modrobílí nedokázali využít přesilovku 4x3. Nejprve nemohli ani vystřelit, pak zase nedokázali Culek s Hájkem propasírovat puk za třineckého brankáře. A přišel trest. V čase 64:37 statická plzeňská obrana nechala zakončit Rostislava Naroste a bylo rozhodnuto – 3:4.