Dorostenci bojovali, ale prohráli v prodloužení

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:4 v prodloužení. Na plzeňský led přijel tentokrát soupeř, který to má ze všech nejdál. Přijeli třinečtí Oceláři. Souboj prvního a desátého týmu tabulky viděla slušná divácká návštěva a hokej se musel líbit. Utkání se povedlo Tomáši Pacandovi, který vstřelil dva góly. Bohužel nestačily na výhru.

17.kolo , pá 26.10.2007, 15:00
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec
3:4pp
0:0, 1:1, 2:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 35.Pacanda (Straka), 50.Pacanda, 51.Petruška (Culek) - 26.Bajtek (Marosz, Teper), 45.Jaráb (Uher), 54.Rajnoch (Jaráb), 65.Marosz (Hegyi, Burzala). Rozhodčí: Rejthar - Rovašová, Pešek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Ruprecht, Růžička, Štrunc, Šimandl, Hrbas, Mrázek - Petruška, Hošťálek, Culek, Matějka, Pacanda, Hájek, Jonák, Straka, Babický
HC Oceláři Třinec Sklenář - Gottwald, Pavlík, Rajnoch, Burzala, Teper, Špok - Rufer, Bajtek, Martyčák, Marosz, Gegyi, Jaráb, Samek, Uher, Orsava
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Marek Mazanec2542184,00

Komentář

Zdálo se, že zápas bude mít svižný začátek. Oba týmy si hned na začátku vytvořily pár šancí. Pak ale tempo opadlo a zajímavé věci se začaly dít až v druhé polovině 1.třetiny. Zvlášť rušná byla 17. minuta. Nejprve se třinecký Uher zjevil úplně sám před plzeňskou brankou, dostal přesnou přihrávku, ale nezpracoval jí tak rychle, jak potřeboval a plzeňský brankář výborně stačil zasáhnout. Hned v zápětí přišla velká šance domácích. Ale i hostující gólman střelu zkrotil. I když sám ani nevěděl jak. Hosté zahrozili ještě v 19. minutě při akci 2na1. Samkem vystřelený puk jen o kousek proskákal mimo tři tyče.

2.třetina začala velkou domácí šancí. Straka, Babický a z druhé vlny najíždějící Ruprecht zkoušeli překonat Sklenáře. Ale ani jeden z nich to nedokázal. O minutu později dostal Třinec možnost dvouminutové přesilovky 5na3, když současně byli vyloučeni Hošťálek a Petruška. Ale plzeňská trojice pozorně bránila a hosté se ani k ničemu pořádnému nedostali. Ve 26.minutě nejprve trefil Růžička pouze tyč, na druhou stranu se rozjel Filip Bajtek, Mazanec jeho střelu trochu podcenil a puk mu proklouzal mezi betony do branky - 0:1 Ve 35.minutě už se zadařilo i Plzni. Tomáš Pacanda se v ponechané výhodě probojoval před branku a vystřelil. Třinecký gólman nestačil zareagovat - 1:1.

3.třetina byla gólově nejbohatší ze všech částí utkání. Nejprve ve 45.minutě vrátil Třinci vedení Patrik Jaráb, který krásně zakončil přečíslení 2na1 - 1:2. Plzeňáci se začali tlačit za vyrovnáním a čím dál častěji se hrálo před Sklenářem. Ujala se ale až střela z kruhu v 50.minutě, kterou vyslal Tomáš Pacanda - 2:2. Časomíra nestihla ukrojit ani celou minutu a Lasselsberger Plzeň už vedl. To když Patrik Petruška zužitkoval přihrávku Culka – 3:2 Jenže pak přišla 54.minuta. Lukáš Rajnoch při hře 4na4 vystřelil od modré čáry a bránící hráč si bruslí střelu srazil do vlastní sítě za Mazance - 3:3 V poslední minutě základní hrací doby ještě mohli rozhodnout Hájek s Pacandou. Ale ani jeden nedokázal seřídit měřidla přesně. A tak se prodlužovalo.

V prodloužení modrobílí nedokázali využít přesilovku 4x3. Nejprve nemohli ani vystřelit, pak zase nedokázali Culek s Hájkem propasírovat puk za třineckého brankáře. A přišel trest. V čase 64:37 statická plzeňská obrana nechala zakončit Rostislava Naroste a bylo rozhodnuto – 3:4.