Plzeň si připsala tři body, porazila Jihlavu

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Dukla Jihlava 5:2. Na plzeňský led přijel další soupeř. Tentokrát se divákům představila Dukla Jihlava. Ze začátku se utkání zdálo být vyrovnané, ale nakonec Plzeňáci rozhodli ve svůj prospěch. Povedený zápas sehrál Petr Straka, který vstřelil dva góly.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava

5:2
1:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 11.Zavřel (Petruška), 26.Straka (Pacanda), 36.Matějka (Zavřel), 37.Straka (Culek), 41.Baxa (Jonák, Hrbas). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 45:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Mazanec - Ruprecht, Růžička, Štrunc, Hrbas, Mrázek, Blumentrit - Petruška, Baxa, Culek, Matějka, Zavřel, Pacanda, Hájek, Jonák, Straka

HC Dukla Jihlava

Šťastný (od 41.Rittich) - Šidlík, Brychta, Musil, Cirhan, Pekárek, Randa, Zmrhal, Kvasnička - Kuřítko, Pěška, Svobodník, Malec, Zídek, Vysloužil, Zeman, Polcar, Kasalý, Přidal

Marek Zavřel 1 1 2 1 0

Hned od začátku Plzeň na Jihlavu vlétla ve velkém stylu. Prvních deset minut ji vůbec nepustila z obranného pásma. A tento tlak v čase 10:17 korunoval gólem v ponechané výhodě Marek Zavřel - 1:0. Ve 13. minutě měla Jihlava možnost přesilovky 5na3. Když zvávala z prvního plzeňského vyloučení půlminuta, vyrovnal na 1:1 Martin Kuřítko. V 17. minutě za Šťastným zazvonila tyč po střele Hájka. Hra se pomalu vracela k obrázku z úvodu. Jihlava se až do konce 1. třetiny bránila a jen občas nahlédla do útočného pásma.

I druhou část začala Plzeň náporem. Neuvěřitelnou šanci si ve 22.minutě vytvořil útok Zavřel - Baxa - Jonák. Puk se kutálel po brankové čáře, dokonce už blikalo červené světlo, ale kotouč se do branky nedostal ani po následujících dvou dorážkách. Až ve 26.minutě, když jihlavské obraně unikl Pacanda, se prosadil Petr Straka - 2:1. Jenže vedení Plzni vydrželo přesně 19 vteřin. Hned po buly se totiž hosté dostali do útočného pásma a Ondřej Malec vyrovnal na 2:2. Po inkasovaném gólu byla Plzeň paradoxně znovu lepším a aktivnějším týmem. Její útoky však ztroskotávali na přesném gólmanovi Dukly. Až ve 36.minutě se ujala přesilovková kombinace střílejícího Zavřela a dorážejícího Lukáše Matějky - 3:2. Hned o minutu později odskočili domácí na dvoubrankové vedení díky bravurně provedenému samostatnému úniku Petra Straky - 4:2.

Plzenští hokejisté měli dobrý nástup i do 3.třetiny. Tentokrát ho však zásluhou Jana Baxy dokázali i gólově zúročit - 5:2. Na to konto Šťastný opustil branku a své místo přenechal Rittichovi. Hra si udržela solidní tempo i přes náskok domácích. Do útoku se častěji dostávala i Dukla. V 55.minutě si šel pro jasný gól Jakub Culek. Ale když už byl sám před brankářem, trefil ho přímo do plastrónu. Své šance z poslední minuty utkání nevyužila ani Jihlava, a tak Plzeň doma zvítězila 5:2.

Miroslav Přerost (trenér Plzně): "Za první dvě třetiny musím kluky pochválit. Hráli velmi dobře. Slabší jsme byli v koncovce, klidně jsme mohli dát tři, čtyři góly a zápas rozhodnout dřív. Do stavu 2:2 soupeř hrozil z protiútoků. Ale pak se nám podařilo vstřelit branky a třetí třetina neměla už moc velkou úroveň. Trochu jsem polevili."