Dorostenci vyválčili za víkend tři body

Plzeň - Dorost: HC Kometa Group - HC Lasselsberger Plzeň 4:5. Během dvou dní se utkali mladíci Plzně s týmy z opačného konce tabulky. Zatímco v Olomouci dorostenci nezabodovali, v Brně díky brance, která padla deset vteřin před třetí sirénou, zvítězili 5:4! Plzeň tak stále drží s pražskou Spartou krok a společně se vyhřívají na samém vrcholu extraligové tabulky.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

4:5
0:2, 3:1, 1:2

Branky a nahrávky: 27. Kominek (Heža), 27. Kominek (Zemánek), 32. Maša (Nedvěd), 47. Crhak (Crhák) - 14. Culek (Straka), 20. Ruprecht (Culek), 28. Hrbas (Straka), 55. Matejka (Petruška), 60.Matějka. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5.

HC Kometa Brno

Barus - Galanský, Nedvěd, Bilčík, Ježko, Hradil, Dufek, Horák, Pospíšil, Sedláček, Hlávka, Hnilička, Komínek, Zemánek, Tesař, Touška, Maša, Procházka, Heža, Crhák.

Král - Ruprecht, Šimandl, Hrbas, Karpíšek, Blumentrit, Petruška, holeček, Štrunc, Strnad, Hošťálek, Baxa, Culek, Váchal, Mrázek, Zavřel, Pacanda, Hájek, Jonák, Straka, Matějka.

Marek Zavřel 0 0 0 -1 0

V dalším pokračování seriálu s názvem extraliga dorostu se domácí Kometa utkala s dosavadním lídrem tabulky plzeňským Lasselsbergrem. Domácí začali velice dobře. V prvních minutách nepustili hosty téměř k ničemu. Rychlým bruslením a dobrou kombinační hrou, kterou předváděla zejména dvojice Komínek-Zemánek, snadno přehrávali soupeře, avšak bez gólové nadílky. V čase 13:25 se z gólu radovala Plzeň. Hosté z ničeho vytěžili maximum. Po několikaminutovém tlaku, pod který je Kometa dostala, vystřelil Culek a následně kotouč i dorazil za Barusova záda - 0:1. Kometa byla zaskočena, ale bojovala dál. V přesilovce Komínek našel Nedvěda, který svou šanci však nedokázal využít. Potvrdilo se přísloví nedáš- dostaneš. V čase 19:38 gólem z přesilové hry, který vstřelil Ruprecht, zvýšili hosté vedení na 0:2. Za tohoto poměrně krutého stavu se šlo do šatny.

Druhá dvacetiminutovka byla pro divákovo oko učiněným rájem. K vidění byly čtyři branky. Domácí vlétli do třetiny s odhodláním vyrovnat. Nejprve Maša orazítkoval tyč, o několik sekund později se domácí už radovali. V čase 26:06 Heža našel před brankou Komínka, a ten se z prostoru mezi kruhy nemýlil - 1:2. Chvilka brněnské rakety pokračovala. O dvacet vteřin později dostal Komínek od Zemánka pas mezi beky a v sólovém úniku překonal Krále bekhendovým blafákem - 2:2. Vyrovnaný stav netrval dlouho. Psal se čas 27:31, když vedení na stranu Plzně obrátil Hrbas - 2:3. Do šatny se ale šlo za nerozhodného stavu. Maša po přihrávce Nedvěda také dostal šanci změřit síly s hostujícím gólmanem a blafákem jak přes kopírák toho Komínkova srovnal stav na 3:3.

Třetí dějství nebylo na kráse o nic chudší než druhé. Hned po úvodním buly se dostal do šance Straka, kterému předložil pocukrovanou přihrávku Culek. Na druhé straně byl v podobné situaci Komínek opět po nahrávce Zemánka. Skóre se měnilo až ve 47. minutě. Domácí Crhák vytáhl puk zpoza brány a nečekaně vystřelil Královi mezi nohy - 4:3. Modrobílí srdnatě hájili vedení až do 55. minuty, kdy po brejku zahrál Barusovi na housle Matějka - 4:4. Vše už směřovalo k prodloužení, když deset vteřin před koncem vystřelil Matějka a působením roztodivných fyzikálních sil se dostal kotouč za Barusova záda - 4:5. Domácí tak ve zbývajících vteřinách vypili kalich hořkosti až do dna a odešli do útrob stadionu s porážkou 4:5.