Po špatném začátku dorostenci jasně dominovali

Plzeň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň – BK Mladá Boleslav 8:3. Plzeňští mladíci se stále drží na špici dorostenecké extraligy a svoji pozici hájili v 34. kole proti třinácté Mladé Boleslavi. Přestože úvod utkání domácím vůbec nevyšel, mohli se nakonec radovat ze zaslouženého vítězství. Hattrickem k tomu výrazně přispěl Lukáš Matějka.

34.kolo , po 7.1.2008, 17:30
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav
Branky a nahrávky: 7. Ruprecht (Karpíšek), 8. Hošťálek (Štrunc), 17. Matějka (Mainer), 19. Matějka (Mainer), 28. Matějka (Culek), 35. Petruška (Hrbas), 45. Straka (Hrbas), 53. Straka (R. Hájek) - 2. D. Hájek (Belay), 5. Jiránek, 28. Arazim (Belay).
Rozhodčí: Turčan - Armstark, Zajíc. Vyloučení: 10:11. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 46. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 8:3.
HC Škoda Plzeň Král (od 5. min. Mazanec) - Ruprecht, Štrunc, Hrbas, Karpíšek, Špaček, Mrázek, Blumentrit - Petruška, Straka, Hájek - Culek, Matějka, Mainer - Hošťálek, Baxa, Babický.
BK Mladá Boleslav Příhoda (od 21. min. Sejpal) - Švaříček, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim - Škorík, Hájek, Jankovský - Kadaně, Jiránek, Rys - Koudela, Sochor, Belay - Musil, Lenc.

Komentář

Ať byly papírové předpoklady jakékoliv, do utkání vstoupili o poznání lépe hosté. Již v čase 1:44 zvedal ruce nad hlavu David Hájek, když se z bezprostřední blízkosti trefil přesně mezi betony gólmana Krále. Další ránu keramikům zasadil na konci 5. minuty pohotovou dorážkou Jiránek a mezi tři tyče šel Marek Mazanec. To společně s přesilovými hrami dostalo rychle Západočechy zpět do utkání. Přesně po dvou minutách Ruprecht střelou od modré využil dvojnásobnou početní výhodu a po dalších 67 vteřinách bylo srovnáno zásluhou Hošťálka. Přestože další šance patřily týmu v černém, ještě před přestávkou byl dokonán obrat. Rozhodly o tom dvě trefy Lukáše Matějky, který nejdříve precizně provedl blafák a posléze šikovně tečoval střelu Mainera. Do šaten se tak šlo výrazně lehčeji domácím.

Hlavně díky čtyřem minutám přesilové hry patřil úvod prostředního dějství boleslavským mladíkům, jenže žádná ze slibných kombinací snížení nepřinesla. Až při hře v plném počtu hráčů ve 28. minutě snížil Arazim. Plzeňáci se ale nenechali zneklidnit a po 15 sekundách dal pátou branku Matějka, který tak zároveň dovršil hattrick. Když navíc v 35. minutě vstřelil další gól v přesilové hře Petruška, měli již modro-bílí pohodlné vedení. Na tomto faktu nic nezměnily ani poslední minuty druhé třetiny.

Marku Mazancovi patřil začátek třetí dvacetiminutovky. Několika pohotovými zákroky a stoickým klidem podržel svůj tým, který pak v čase 44:15 mohl zásluhou Straky slavit již sedmou trefu. Ta opět přišla v početní výhodě. V 53. minutě stejný hráč ještě z brejku přidal osmý gól a rozdíl mezi týmy již nabýval hrozivých rozměrů. Další posun skóre jsme však již nezaznamenali, a tak byl konečný výsledek 8:3.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!