Dorostenci jasně přehráli Karlovy Vary

P l z e ň - Dorost – HC Lasselsberger Plzeň: HC Karlovy Vary 6:1. Západočeské derby se nevyhnulo ani dorostencům. I když chyběla vyhecovaná atmosféra naplněného hlediště, hráči na ledě ji však vytvořili dostatečnou. Od začátku zápas ve svých rukou měli domácí hráči. Při drobném výpadku dovolili hostům pouze jeden gól. K vítězství 6:1 přispěl třemi body za dva góly a asistenci Ondřej Hošťálek.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

6:1
2:0, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 4.Erben (Hošťálek), 14.Straka (Hrbas, Hájek), 37.Hrbas (Straka), 46. Hošťálek (Mrázek), 55.Erben (Petruška), 60.Hošťálek (Petruška) – 50.Frk (Kverka). Rozhodčí: Šindler – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:8 – navíc Flieger (KVA) pět minut plus do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 57:16. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Mazanec – Ruprecht „A“, Štrunc, Hrbas, Karpíšek, Mrázek, Blumentrit - Petruška, Meiner, Hošťálek, Erben, Culek, Matějka „C“, Pacanda, Hájek, Straka „A“

HC Energie Karlovy Vary

Habal – Hluchý, Šik, Valeš, Troška, Dlapa „A“, Konečný, Liška, Urbančok – Frk, Winkler, Kubáč, Flieger, Vaněk, Vrána, Vachovec „A“, Tomeček, Zadražil, Kverka, Fusek „C“

Václav Štrunc 0 0 0 2 0

V úvodu 1.třetiny byla aktivnější Plzeň, ale většinou se hrálo ve středním pásmu. Až v čase 3:55 při akci dva na jednoho našla přesná přihrávka Hošťálka Stanislava Erbena, který ještě přesněji mířil - 1:0. V 6.minutě se do šance dostával Štrunc, ale karlovarský brankář jeho střele nastavil beton. O dvě minuty později vyslal v oslabení Culek do úniku Matějku, ten však netrefil branku. Karlovarští hráči nebyli v koncovce zdaleka tak nebezpeční. Když časomíra ukazovala 13:46 Petr Straka nekompromisní střelou po zemi nedal gólmanovi Varů šanci - 2:0. I poté Plzeň hrozila, ale karlovarská obrana si až do konce 1. třetiny dávala pozor.

Do 2.třetiny nastoupil pouze jeden čárový rozhodčí. Druhý totiž utrpěl srážku u mantinelu před koncem první části a následky mu nedovolily dopískat. V úvodu prostřední dvacetiminutovky hrály Karlovy Vary přesilovku. Nebezpečně ostřelovaly Mazance, ale ten náporu odolal. Poté si obrovské šance vytvořila Plzeň, ale neuspěli ani Culek, Erben, Matějka ani Hošťálek. Málem se potvrdilo nedáš, dostaneš. Vzápětí trefil karlovarský Flieger tyč. Ve 31.minutě Pacanda vybojoval puk v obranném pásmu, poslal pas Strakovi, ten netrefil, jak chtěl, nechal kotouč z druhé vlny najíždějícímu Hájkovi. Toho ale vychytal Habal. V 17.minutě udeřilo znovu. Marek Hrbas zvýšil na 3:0 střelou od modréí.

Karlovy Vary věděly, že za stav 0:3 z jejich pohledu se body neberou, tak na začátku 3.třetiny vrhly všechny síly do útoku. Za asistence náhradního čárové rozhodčího hned také dostaly možnost přesilové hry. Plzeňští dorostenci však dobře a na kontě varských střelů stále svítila nula. A ve 46.minutě přišel plzeňský trest. Ondřej Hošťálek využil přesilovku - 4:0. V 50.minutě se vyznamenal Mazanec, vychytal Kverkovu šanci i dorážky jeho spoluhráčů. V čase 49:52 se ale už při přesilovce 5na3 Karlovy Vary prosadily. Martin Frk prostřelil Mazance od modré čáry - 4:1. V 52.minutě trefil Blumentrit tyč. Ale Plzeň se přece jen ještě prosadila. 54:03 a Stanislav Erben svým druhým gólem zvýšil v ponechané výhodě pro krásné přihrávce z rohu kluziště na 5:1. A nakonec přišel ještě jeden gól. 59:14 a podruhé se trefil i Ondřej Hošťálek – 6:1.

Miroslav Přerost (trenér Plzně): Myslím, že dnes jsme utkání odehráli vcelku dobře, až na slabší chvilku ve druhé třetině. Jinak jsme ten zápas měli pod kontrolou. Asi jsme mohli vstřelit víc branek, než jsme vstřelili a to utkání rozhodnout dřív. S disciplínou všech hráčů jsme spokojení. Všechny chválím.