Dorostenci v přímém souboji o první příčku těsně podlehli

Plzeň - Dorost: HC Sparta Praha - HC Lasselsberger Plzeň 3:2. Jen 24 hodin se plzeňští mladíci udrželi ve vedení dorostenecké extraligy. Na Pražany měli náskok dvou bodů, ale domácí hráči o svém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy dokázali Lasselsbergeru odskočit na rozdíl dvou bodů a oplatili tak svému sokovi předchozí porážku 5:6. Západočeši tak alespoň drží druhou příčku a na třetí Třinec mají náskok tří bodů.

38.kolo , so 19.1.2008,
T-Mobile Aréna
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
3:2
3:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 4. Dvořáček (Eis), 12. Eis (Koranda), 16. Hrabák (Kniazev, Moravec) - 11. Mrázek Petr (Culek Jakub), 25. Pacanda (Straka, Hrbas). Rozhodčí: Fraňo - Vyčichlo, Komárek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 132. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
HC Sparta Praha Kocián - Drvota, Grin, Koranda, Koževnikov, Moravec, Veselý, Vítek, Švidra - Chára, Dvořáček, Eis, Hrabák, Hybner, Kejdana, Kniazev, Krpata, Rubeš, Sovík, Tůma, Žovinec
HC Škoda Plzeň Mazanec - Blumentrit, Hrbas, Karpíšek, Mrázek, Ruprecht, Štrunc - Culek, Hájek, Hošťálek, Mainer, Matějka, Pacanda, Petruška, Straka, Strnad, Sýkora

Komentář

Jako vedoucí tým extraligy odjížděli plzeňští mladíci na led druhé Sparty. V sezóně ji dokázali již jednou doma 6:5 a do Prahy rozhodně neodjížděli s poraženeckou náladou. Jenže již po třech minutách prostřelil domácí Dvořáček Mazance a vše se pro Lasselsberger ubíralo hodně špatným směrem. Když dostali v polovině úvodní třetiny hosté výhodu přesilové hry, skóre se ještě nepohnulo. Jenže po dalších třiceti vteřinách se prosadil Mrázek a začínalo se od znova. Ale ne moc dlouho. Za další půlminutku vrátil vedení svému týmu Eis. A protože se ještě před první sirénou dokázal prosadit Hrabák, odcházeli domácí do kabin s úsměvem na rtech.

Druhá třetina začala divoce a po pěti minutách hry snížil na rozdíl jediné branky Pacanda. Jen těžko by se hledal někdo, kdo by si myslel, že utkání tímto výsledkem i skončí. Ale je to Pravda. Sparťané už Plzni branku vstřelit nepovolili a protože sami také vyšli střelecky naprázdno, radovali se z těsné výhry a z návratu na extraligové výslunní.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!