Dorostenci si vybojovali první místo po základní části!

MB/Plzeň - Dorost: BK Mladá Boleslav - HC Lasselsberger Plzeň 4:5 pp V to, co všichni doufali, se stalo realitou. Dorostenci dokázali vyhrát základní část ligy! Z předstihem jednoho zápasu mají před Spartou čtyřbodový náskok a v play-off narazí na Olomouc či Jihlavu. Zítra čeká mladíky z Plzně duel s Pardubicemi.

45.kolo , pá 22.2.2008, 18:00
Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň
4:5pp
1:2, 2:0, 1:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 7. Belay (Jiránek), 28. Protivný (Rys), 29. Belay (Jankovský), 58. Škorík (Anděl) - 5. Pacanda (Růžička), 10. Straka (Růžička, Pacanda), 52. Růžička (Hájek), 53. Petruška (Straka, Hrbas), 65. Hájek (Straka). Rozhodčí: Kukono - Šťastná, Tasch. Vyloučení: 8:11, + 10 minut osobní trest Hošťálek a Jeřábek (oba PLZ). Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 71.
BK Mladá Boleslav Will - Mozík, Švaříček, Vrba, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim, Příhoda, Jankovský, Škorík, Babický, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Protivný, Hájek, Lenc
HC Škoda Plzeň Mazanec - Ruprecht, Růžička, Hrbas, Jeřábek, Karpíšek, Blumentrit, Petruška, Váchal, Štrunc, Strnad, Mainer, Hošťálek, Culek, Mrázek, Pacanda, Hájek, Straka, Herm

Komentář

Plzeňští udeřili do boleslavských obranných řad hned po prvním buly, kdy nebezpečně pálil Culek. Středočechům chvilku trvalo, než popadli dech a dostali se také do útoku. Bylo tomu tak ale méně častěji a s menším efektem. Křestu ohněm se domácím dostalo ve třetí minutě, kdy byli nuceni hájit první oslabení. Už se zdálo, že jej zdárně přečkají, když vteřinu před vypršením trestu Boleslavských pálil přesně Tomáš Pacanda. Vedení si ale Plzeň neužívala ani dvě minuty. Martin Belay totiž obkroužil klec hostů a prudkou střelou vyrovnal. Vše ale začala od začátku. Hosté si opět začali tvořit tlak, Středočeši na něj reagovali dalším vyloučením a hosté se opět prosadili. Na 2:1 zvýšil Petr Straka. Mladá Boleslav se po obdržené brance začala opět mnohem více prosazovat, slibně rozjíždějící se rychlík ale přerušilo další vyloučení. Napotřetí Plzeň svou početní výhodu nezužitkovala.

Boleslav začala prostřední dějství v početní výhodě, ale nedokázala toho z ní mnoho vytěžit. Na skóre zářícím na časomíře nic nezměnily ani další přesilovky. Plzeňská obrana se v těchto případech zdála být skoro bezchybnou, a pokud už se nějaký Středočech prokousal ke střele, nebyla natolik silná, aby prostřelila také gólmana. Pak se ale situace začala měnit. Dost možná měl vyrovnání na své holi Protivný, kotouč ale Mazanec vyrazil ramenem. O mnoho úspěšnější už byl Michal Protivný o pár vteřin později, když se k němu dostal odražený kotouč a on jej dorazil do sítě. A skvělý obrat byl dokonán o půl minuty později, kdy se za hostující obranu dostal Martin Belay.

Také do třetí dvacetiminutovky vkročili domácí přesilovkou a krátce na to si ji střihli dokonce v dvojnásobném podání. Připsali si v ní hned několik slušných šancí, od Belaye pálícího z mezikruží až po Protivného dorážejícího přímo u brankáře. Plzeň si šance na vyrovnání zbytečně komplikovala sama častým vylučováním a po nejednom z těchto zásahů zůstali ležet na ledě domácí hráči. Vzdor jasné převaze Středočechů, ale hosté slavili vyrovnání. V 52. minutě se poněkud krkolomně prosadil Dan Růžička, když prostřelil klubko domácích hráčů. A Plzeň ke zlosti Mladoboleslavských předvedla podobný obrat jako oni sami ve druhé třetině. Na 4:3 otočil Patrik Petruška. Hra Středočechů utrpěla pořádnou ránu, pár minut před koncem zápasu obrácené skóre je zaskočilo. Naštěstí pro ně a jejich fanoušky se probrali včas. V čase 57:10 vyrovnal a celý zápas poslal do prodloužení Stanislav Škorík.

Nastavených pět minut zpočátku probíhaly trochu opatrně, ale postupně hra nabrala na tempu. Většinu času měli z hokeje víc domácí, ale deset vteřin před koncem prodloužení přišla sporná branka z hole Radka Hájka. Fanoušci se rozdělili na dva nesmiřitelné tábory, přičemž jeden tvrdil, že puk se za brankovou čárou octl a druhý zase, že ne. Buď jak buď, hlavní sudí gól uznal a Plzeň si tak do svého města odváží bod navíc.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!