Utkání ”o nic” vyhrála Plzeň

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň : HC Pardubice 5:4. Bez pěti hráčů základního kádru se domácí představili v posledním utkání základní části extraligy dorostenců. Hokejisté Plzně už měli jisté první místo v konečné tabulce. Jako správný lídr na svého soupeře vlétli, dostali se do čtyř brankového vedení, ale nakonec byl zápas ještě dramatický. Plzeň vítězství uhájila a může se plně koncentrovat na boje v play-off.

46.kolo , so 23.2.2008, 13:30
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice
Branky a nahrávky: 3.Hrbas (Straka), 21.Hrbas (Hájek), 23.Petruška (Hošťálek), 27.Blumentrit (Hájek), 45.Hájek (Petruška, Straka) - 34.Šafář (Jetmar), 36.Kubelka (Beneš), 46.Kubelka (Jetmar), 58.Jetmar (Kubelka, Šafář) . Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Černý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:4.
HC Škoda Plzeň Král - Ruprecht, Mrázek, Štrunc, Karpíšek, Hrbas, Blumentrit - Petruška, Váchal, Strnad, Mainer, Hošťálek, Culek, Hájek, Němec, Straka, Herm
HC Dynamo Pardubice Štrof - Semrád, Vondráček, Škvor, Žemilička, Havlík, Lenoch, Beneš, Čáp, Zavoral - Šafář, Světlík, Kubelka, Hradecký Procházka, Moučka, Jetmar, Tomín, Hemský, Půhoný, Nosek
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Tomáš Král2842485,71

Komentář

1.třetinu začala náporem Plzeň, který korunoval po chybě pardubické obrany svým gólem obránce Marek Hrbas - 1:0.I poté hráli domácí převážně v útočném pásmu, Pardubice se objevovaly jen v ojedinělých šancích. Ačkoliv měl Lasselsberger převahu, další gól se mu přidat nepodařilo, protože pardubická obrana už byla pozorná. V poslední minutě úvodní dvacetiminutovky nezužitkoval svou šanci ani Petr Straka.

Do 2.třetiny si Lasselsberger přenesl přesilovku a v čase 20:34 ji využil střelou od modré opět Marek Hrbas - 2:0. Plzeňáci pokračovali v náporu. Ve 23.minutě krásnou akcí a střelou k tyči Patrik Petruška zvyšoval na 3:0 Další gólová rána pro Pardubice přišla ve 27.minutě, když Tomáš Blumentrit opět v přesilovce překonal gólmana hostí tvrdou střelou od modré čáry - 4:0. Plzeň mohla přidat i pátý gól, ale Mrázek po přihrávce Culka přestřelil. A tak se ve 34. minutě prosadili hosté. Jejich kapitán Jan Šafář si sám vyhrál buly, vystřelil i překonal Krále v plzeňské brance - 4:1. A hned ve 36. minutě byl rozdíl jen dvou gólový. Tomáš Kubelka - 4:2.

Hned v úvodu 3.třetiny se dostával do šance Mainer, ale Štrof skvěle zasáhl lapačkou. Ve 45. minutě nejprve svou šanci nezužitkoval Petruška, ale do konce ji dotáhl Radek Hájek - 5:2. To však bylo z plzeňských střeleckých úspěchů vše. Ve 46. minutě bleskově snížil Tomáš Kubelka - 5:3, a to Pardubice nakoplo k větší aktivitě. V čase 57:35 dokonce byl rozdíl už jen jednogólový. To když střela z pravého kruhu v podání Jana Jetmara zapadla do plzeňské brány - 5:4. Pardubice dál útočily a byla na nich vidět velká snaha o vyrovnání. Plzeň však už svůj těsný náskok uhájila a mohla se v posledním utkání základní části rozloučit vítězstvím.

Ohlasy trenérů

Miroslav Přerost (trenér Plzně): "Byl to zápas, ve kterém o nic nešlo, umístnění už bylo rozhodnuté, většina našich ne zcela zdravých hráčů měla volno, takže hrál širší kádr. Škoda že jsme ten zápas za stavu 4:0 nechali trochu zdramatizovat. Musíme se z toho poučit."

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!