Junioři vyprovodili Vsetín osmičkou

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – Vsetínská hokejová 8:1. V pátek nastoupili junioři proti stejně starým hráčům Vsetína. Pro hosty to byl třetí zápas z pětidílné série venkovních utkání. Zatímco Vsetínu se zatím příliš nedaří, Lasselsberger se dnešním vítězstvím dotáhl na samou špičku hokejové tabulky!

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

8:1
2:0, 3:0, 3:1

Branky a nahrávky: 8. Stránský (Trojan, Šustr), 18. Šimán (Benedikt), 35. Novák, 38. Kocman (Kovář, Jeřábek), 40. Petr (Jindra), 44. Benedikt (Kocman), 58. Trojan (Kovář, Jeřábek), 60. Kovář (Rutta, Trojan) - 48. Podešva (Hrňa). Průběh utkání: 6:0, 6:1. 8:1. Rozhodčí: Würtherle - Jelínek, Ledinský. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. V oslabení: 2:1.

Francouz - Zeman, Šustr, Špiler, Rutta, Jeřábek, Hucl - Benedikt, Kocman, Šimán – Stránský, Kovář, Trojan – Šimek, Pitule, Sýkora – Jindra, Petr, Novák

VHK ROBE Vsetín

Kůdela - Holomek, Fabián, Kapr, Haschka, Lukeš, Sznapka - Podešva, Kadlčík, Varga, Plachtovič, Hrňa, Pospíšil, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka

Petr Zeman 0 0 0 1 0

Domácí Plzeň se ujala vedení při přesilovce v 8. minutě. Po levé straně ujel obráncům Trojan a nahrál do středu hřiště Stránskému, který bekhendovým blafákem překonal Kůdelu ve vsetínské brance. 7:26 – 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání a zatlačili Plzeň do vlastní třetiny. Střely směřující na Francouzovu branku byly ale hodně nepřesné a mířili většinou mimo. Se zbytkem si plzeňský gólman bez problémů poradil. Vsetínští byli blízko vyrovnání hlavně při přesilovce v 16. minutě. Od modré střílel dobře Haschka, Francouz ale stačil schovat vyražený puk před dorážejícími hráči. V závěru třetiny se prosadili opět domácí díky výborné individuální práci Benedikta. Ten se protáhl až před vsetínskou branku, kde sice Kůdelu nepřekonal, ale Šimán dorážel jeho střelu už do prázdné klece. 17:59 – 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Ve 22. minutě se probíjel k dorážce do poloprázdné branky Varga, byl ale faulovaný. Následnou přesilovku se hostům využít nepodařilo. Na druhé straně zahrozil v 27. minutě Stránský, který se dostával do úniku, ale bekhendem vsetínského gólmana nepřekonal. Ve 30. minutě hráli přesilovku domácí. U pravé tyčky číhal na dorážku Sýkora, Kůdelovi se ale podařilo střelu vyrazit nad branku. Domácí si postupně získávali čím dál větší tlak. Velké šance neproměnili Kovář, Stránský a Pitule. Hosté zahrozili pouze při přesilovce. Nebezpečná střela Haschky ale skončila v lapačce Francouze. Zřejmě rozhodující moment utkání přišel na konci 15. minuty. Jeho smutným hrdinou byl brankář hostí Kůdela, který při přesilovce chybně rozehrál za vlastní brankou a namazal puk na hůl Novákovi. Tomu už pouze stačilo objet prázdou branku a skórovat. 34:56 – 3:0. Dlaší gól přidali Plzeňáci po krásné přesilovkové souhře. Od modré nahrál Jeřábek před brankoviště Kovářovi, ten puk poslal k druhé tyčce Kocmanovi, který skóroval do prázdné branky. 37:53 – 4:0. Výborný závěr druhé třetiny završil Petr, který dorazil pokus Jindry. 39:04 – 5:0.

Do poslední třetiny už se vstupovalo za rozhodnutého stavu. Domácí hráli na krásu a bylo na co koukat. Benedikt zavezl v oslabení puk do pásma, nahrál jej Kocmanovi, ten na sebe nalákal gólmana a vrátil přihrávku Benediktovi, který střelou z první skóroval. 43:50 – 6:0. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch. Kapr se dorážel puk do branky mezi tyčkou a Francouzovým betonem, ale netrefil odkrytý prostor. Vsetínští se ale gólu nakonec přeci jenom dočkali. Brejk 2 na 1 zakončil po nahrávce Hrni Podešva. 47:43 - 6:1. Tím ale brankový účet utkání uzavřený ještě nebyl. Na začátku 58. minuty využili domácí dvojnásobnou přesilovku. Od modré střílel Jeřábek, dorážku Kováře ještě Kůdela vyrazil, u druhé tyčky ale poslal puk do branky Trojan. 57:01 – 7:1. Skóre uzavřeli domácí pouhých deset sekund před závěrečnou sirénou. Dlouhou přihrávkou našel Rutta rozjetého Kováře, ten z nájezdu skóroval forhendovým blafákem. 59:50 – 8:1.