Prohrávali, vedli, vyhráli

P L Z E Ň - Junioři: Kometa Group Brno - HC Lasselsberger Plzeň 3:4 sn. Po včerejší porážce v prodloužení na ledě Znojma dnes mladíci Plzně zabojovali. Prohrávali na ledě Brna již o dvě branky, ale dokázali vývoj utkání otočit. Přestože vedení neudrželi, prokázali v nájezdech pevnější nervy a domů si ke včerejšímu bodu dnes přidali další dva.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

3:4sn
2:1,0:1, 1:1 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 11.Jarůsek (Koš), 14.Zíma (Popolanský), 48.Grmela - 16.Zeman (Šimán), 31.Kubalík (Kovář), 41.Kovář, sam.nájezd Kubalik. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:3. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Kometa Brno

Zrza (Machala) - Vejvar, Žalud, Reschowský, Koš, Pospíšil, Skočovský, Krejčí, Stehlík, Svoboda, Mišura, Jarůšek, Staša, Šidák, Smolík, Štěpánek, Grmela, Zima, Popolanský, Kožár.

Ruckl- Hucl, Šustr, Zeman, Pour, Rutta, Špiler, Lev, Novák, Jindra, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vítt, Kubalík, Stránský, Roušal, Šimán, Kořínek, Šimek

Petr Zeman 1 0 1 -2 0

Dnes hostila brněnská Kometa Lassesberger Plzeň. Domácí po včerejších dvou bodech, chtěli navázat na zlepšené výsledky a i napodruhé doma bodovat. Začalo se opatrně. První z dvojice gólmanů, který si sáhnul na kotouč byl domácí Zrza, když zneškodnil střelu Pituleho. S postupem času přidávala Kometa na obrátkách a za pomocí několika přesilových her se dostala do tlaku. Svou převahu poprvé modrobílí zužitkovali v 11. minutě, kdy si Jarůšek ve středním pásmu chytře přehodil plzeňského hráče a pelášil na gólmana Ruckla, který byl krátký na jeho blafák - 1:0! V nastoleném tempu domácí pokračovali i nadále další šance měli Smolík a Zíma. Druhý jmenovaný v čase 13:44 potrestal chybu hostujícího Poury na modré čáře a samostatný nájezd zakončil nekompromisní ranou pod víko - 2:0! Plzeň byla jako opařená. V první třetině se, ale usmála štěstěna i na Plzeň, když tečovanou střelu Petra Zemana si srazil Zrza do své klece - 2:1! Po zbytek třetiny se už nic zajímavého nedělo a tak se do šatny odcházelo za stavu výhodnějšího pro Brno.

Druhé dějství nebylo tak pohledné jako to první. K vidění byl urputný hokej s minimem šancí, za to rozhodčí dostatečně vyzkoušeli jak jim fungují píšťalky. Velké množství vyloučení také nepřidalo hře na kráse. V čase 30:11 hrála Plzeň přesilovku pět na tři. Tomáš Kubalík na třetí pokus dorazil kotouč do Zrzovi svatyně a spolu s Kovářem, který mu asistoval slavil vyrovnání - 2:2! Vstřelený gól jakoby hosty nakopl a po zbytek třetiny byli lepším týmem. Kometa si ještě ke konci vypracovala šanci, ve které se objevil Mišura, ale Ruckl nepřipustil změnu stavu.

Do poslední části vstoupila Kometa nešťastně. Při vyloučení Vejvara se rozjel Kovář a střelou nad rameno poslal Plzeň poprvé do vedení - 2:3! Domácí se ale nevzdávali a hrozili z individuálních akcí. Například Svoboda několikrát prošel mezi třemi, ale potřebné štěstíčko pro zakončení pořád chybělo. Srovnání přišlo až z hole druhého útoku, který sehrál výbornou kombinaci. Stehlík zatáhl kotouč a naservíroval ho Jarůškovi, ten pálil a Jan Grmela s přehledem dorazil kotouč do odkryté klece - 3:3! V závěrečných minutách třetí třetiny se obě mužstva soustředily na obranu a jen stěží se někdo dostával do šancí. Vše došlo až do prodloužení. V něm byl nejvíce vidět brněnský Svoboda, kterému menší počet hráčů na ledě zjevně vyhovoval. Nicméně gól nepadl a šlo se na nájezdy. V nájezdech byl jediný hráč úspěšný a tím byl Tomáš Kubalík, tím pádem putuje na západ Čech druhý bonusový bod.