Juniorka zastavila sérii proher

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sareza Ostrava 5.2. Společná českomoravská část extraligy juniorů se tímto víkendem dostala do své druhé poloviny. Na řadu tak přišly odvety za první souboje. V ČEZ Aréně se představila Sareza Ostrava a Severomoravané měli Západočechům co vracet. Vyrovnaný duel nakonec skončil lépe pro domácí, k výhře nejvíce přispěl střelec dvou gólů Jiří Benedikt.

HC Škoda Plzeň - HC Sareza Ostrava

5:2
1:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Pitule (Rutta), 29. Benedikt (Sustr), 30. Novák, 42. Kovář (Jeřábek, Novák), 55. Benedikt (Kocman) – 15. Řezáč (R. Vajda), 23. Jelšík (Suchý).
Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:5, navíc Suchý (SAR) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.

Francouz - Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler, Jeřábek - Trojan, Kovář, Vild - Šimán, Kocman, Benedikt - Lev, Pitule, Novák - Jonák, Zavřel.

HC Sareza Ostrava

Gleich - Měkýš, Pindur, Parma, D. Vajda, Mikulík, Lyčka - Mocek, Hanke, Široký - Belanec, Barčák, Kopáč - R. Vajda, Řezáč, Jelšík - Suchý, Adámek.

Petr Zeman 0 0 0 2 2

První velká šance v utkání patřila hostům, Francouz se nestačil ještě ani pořádně zahřát a už musel řešit pořádný závar před svou brankou. Situaci vyřešil úspěšně a hned po protiútoku se mohl radovat z vedoucí branky svého týmu. V čase 2:03 totiž využil přihrávky Rutty Tomáš Pitule. Sarezu rychlá branka nepoložila, naopak při vyloučení Šustra si připravila několik slibných situací a v náporu pokračovala, i když na ledě bylo pět plzeňských bruslařů. Hlavně šikovná teč a průnik Radovana Vajdy z 9. minuty volaly po gólu. Právě mladší z bratří Vajdů byl na hřišti nejvíce vidět, po dvou tutovkách si chvíli odpočinul na střídačce a po návratu na led si vytvořil třetí. I tentokrát v souboji tváří v tvář uspěl gólman Západočechů. Až v 15. minutě volila ostravská jednaosmdesátka místo střely přihrávku a Petr Řezáč neměl problém ze čtyř metrů zasunout puk mezi betony. V závěru první dvacetiminutovky diváci viděli již jen po jednom vyloučeném na každé straně, a týmy tak šly do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Prostřední třetina začala opačně než ta úvodní. Nejdříve spálil velkou příležitost Benedikt a následně poslal Ostravany do vedení dorážkou Suchého rány Ivo Jelšík. Tentokrát padla branka jen o sekundu déle než v první dvacetiminutovce – v čase 22:04. Lasselsberger chtěl hned přijít s odpovědí, ale stále se nemohl dostat k zakončení. Až v polovině utkání po vyloučení Mocka za nájezd do Francouze přišly dvě slepené trefy. Ve 29. minutě si odražený kotouč našel a do branky usměrnil Jiří Benedikt a za pouhých 48 vteřin dotlačil za Gleicha vedoucí branku Karel Novák. Tím gólová smršť skončila, přes vzrůstající tlak domácích a několik slibných šancí na obou stranách zůstalo skóre po čtyřiceti minutách 3.2.

Ani po druhé pauze se diváci nemohli zapomenout v zázemí stadionu, šikovná teč Jana Kováře navýšila vedení domácích již po 98 vteřinách hry. Keramici tak mohli v poklidu hlídat vedení. Sareza sice nic nevzdávala, ale po rychlých protiútocích soupeře hořelo spíše před její brankou. Snad jen zakončení Mocka z 54. minuty mohlo být nebezpečné, jenže to by se musel ostravský forvard do Hankeho přihrávky trefit o něco lépe. Poslední naději nakonec hostům sebral v čase 54:54 svým druhým gólem Jiří Benedikt. Ani dvě přesilovky Ostravanů v samém závěru již z utkání drama neudělaly, a tak po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre stav 5:2.